Autor Wątek: Koledzy potrzebna pomoc.  (Przeczytany 5323 razy)

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Koledzy potrzebna pomoc.
« dnia: Lipiec 20, 2016, 19:29:31 pm »
Cześć. Jestem w aktualnie w okolicach Krosna, mianowicie Bajdy kilka km od Krosna wraz z całą rodziną. Mieszkam w Toruniu, i oczywiście kot dał dupy. Niedawno była akcja z wentylatorem chłodnicy, teraz płyn chłodniczy... Buzuje płyn w Zbiorniczku wyrównawczym, po odpaleniu znika praktycznie 3/4 zbiorniczka. Po gazowaniu pieni się w tej małej części z lewej strony zbiornika
 Tam jest wiecznie pełno i robi się piana, potem płyn przybywa i wywala górą. Auto nie kopci, chodzi równo. Poziom oleju ten sam. Zaznaczę że zrobiłem 1600km i nic się nie działo. Zrypal mi się taki czwórnik gdzie wchodzą węże od chłodnicy i jest czujnik temperatury. Przy tym czujniku były bąble i przy takim czarnym czymś też lecialo. Pomyślałem fajnie zapowietrza się. Zakleilem to na iment nie ma tam powietrza. Potrzebuje pomocy z jakimś serwisem ewentualnie z diagnozą, jak ktoś z Was byłby gdzieś w pobliżu bądź tu mieszka proszę Was o jakieś porady lub ewentualną pomoc.



Jutro jadę, spuszcza cały płyn zalewamy wodę i odpowietrzam. Oby to było tylko zapowietrzenie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 21:32:44 pm wysłana przez qlimaxer »
GO HARD OR GO HOME...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:48:49 pm »
Wlej destylowaną, albo przegotowaną, żeby kamieniem kotłowym Ci nie zawaliło układu... Ale pech...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:57:14 pm »
A po co spuszczac. Na zbiorniczku masz zaworek, odkrec i czekasz do momentu aż zacznie lecieć plyn
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2016, 21:02:53 pm »
Przypomniało mi się jeszcze, że dwa razy zdarzyło mi się że temperatura stała przez długi czas i dopiero później gwałtownie urosła do 90 stopni. Auto grzalo się zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj, być może to były już początki tego problemu. Narazie spawają mi ten trójnik z czujnikiem temp bo przepuszczało gdzieś tam i zobaczą co dalej. Oby tylko mi sie zapowietrzył, daj boże.
GO HARD OR GO HOME...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2016, 21:46:29 pm »
No i jak? Jedziesz?
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2016, 22:14:02 pm »
Jade ale troche niepewnie... Koledzy powiedzcie mi, czy jak na nagrzanym silniku po jezdzie od razu odkrece korek od plynu ch;lodniczego to on moze wywalic w kosmos??  WGL gosciu za ten plasticzek co dodałem tam wyzej na zdjeciu skasował mnie 200zł za spawanie dookola jakies 9cm moze tam bylo i 300 za wlozenie tego pier... złodziej, powiedzialem ze mu nie zaplace a on ze mi nie da samochodu, juz mialem po paly dzwonic. Normalnie szok, ludzie to kur... zobaczyl ze z daleka i nie ma wyjscia to go musial wydoic, ale spokojnie ja mu tego nie popuszcze i jeszcze mnie typek zapamieta, nawet mi plynu nie wlal tylko wode do chlodnicy i mi 500zł za calosc wzial... do tej pory sie trzese....


FIRMA AUTO USŁUGI PIOTR SURMA - KROSNO   omijajcie szerokim łukiem i przekazujcie dalej, takich skurwy... trzeba tępić
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 22:21:58 pm wysłana przez qlimaxer »
GO HARD OR GO HOME...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2016, 22:22:28 pm »
Co za bydlak, dawaj namiar na tą mendę, zrobię mu syf... Szkoda że nie dzwoniłeś po psy.

A Ty zrób sobie test CO2, bo masz już objawy niezdrowe. Zaczyna to być brzydkie.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2016, 22:38:37 pm »
Jak wodą zalal to pójdzie wulkan. Na płynie nawet po długiej jeździe odkrecalem korki w autach i nic. Zrobi psss i wsio
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:01:59 pm »
Bo większość mechaników to frajerzy którzy chcą się dorobić w tym bogatym kraju. Myśli że jak przyjedzie ktoś jaguarem to śpi na pieniądzach. Temu robię maksymalnie jak najwięcej rzeczy sam ile jestem w stanie przy samochodzie. Jednak czasami pozostaje tylko mechanik. Podjade sprawdzić klime, ciekawe ile mnie wydoja.

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:09:33 pm »
Zgadza się dlatego skrzynię zrobię sam.
Taka mentalność chyba i nie mam pojęcia skąd to się bierze, u nas prawie każdy w 5-10 lat chce się dorobić niebotycznych majątków  :-zly a w krajach powiedzmy zachodnich (czytaj gdzie priorytet to przede wszystkim uczciwość i szacunek do drugiego) firmy rozwijają się pokoleniami ( i z wujka Googla tego nie wziąłem 4 lata latałem na przerzutach po całej Europie a że obserwacja w moim przypadku to zboczenie zawodowe to się trochę na patrzyłem tu i tam).
I co najgorsze w Polsce to idzie odgórnie, np przygotujcie się na kolejne podwyżki paliw w krótkim czasie :-thumpdown
Aro coś pewnie wie bo w Orlim gnieździe robi
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 23:33:26 pm wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:23:20 pm »
Za klimę ja płaciłem stówkę do pełna z ozonowaniem. Ale facet konkretny sk......, nie dość ze człowiek z wczasów wydojony to jeszcze sobie w ch... przygrał

http://www.auto-uslugi.pl/ to strona tego naciągacza, niech Was broni ręka boska...

On do mnie czy Pan wie co to znaczy to pospawac? Trzeba bylo szczelnosc sprawdzic i 5 otworow zatkac ! o boziu jaka to filozofia ! Kur*a złotem przedmuchiwał ! filtr powietrza musial wywalic, wlozyc ! osłone pod silnikiem zdemontować ! Oczywiscie pracownik bo on tam chwile sie pokręcił i pojechał swoim Seicento :)

Kolego Szwagier, to może i moją byś się zaopiekował? :) Chętnie bym oddał komuś uczciwemu bo już do skrzyniarzy ani innych cielaków z AUTO MECHANIKI nie mam zaufania.

Za demontaz i montaz skrzyni mowil ze biora 350-400zł a za pospawanie tego gowna 200 i zlozenie 300 no ja pier... Przyszlo by co do czego To by skrzyni nie zalozyl po wyjeciu bo by powiedzial że to tylko za wyjecie :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 08:38:05 am wysłana przez MicGin »
GO HARD OR GO HOME...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:42:30 pm »
Hola spokojnie nie rozpedzajmy się pierwszy raz w życiu będę rozbierał skrzynię nie jestem żadnym fachowcem wiem tylko co mojej dolega i naprawa nie będzie trudna a i cena oczywiście wyjdzie śmieszna w porównaniu co do niektórych serwisów. I jakoś też im nie ufam. A Tobie chętnie doradze za free jeśli tylko będę umiał Ci pomoc ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 08:37:25 am wysłana przez MicGin »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:46:00 pm »
Doszedłem do wniosku że lepiej szukać pomocy u ludzi którzy wiedzą tak samo jak kończą się konsultacje z pseudo specami i podchodzą do tematu w ludzki sposób niż pieścić się z tym całym złodziejstwem... I chciałbyś nawet dać zarobić rodakowi, to on i tak Cie wydyma na każdym kroku wciskając bajki. Turbo kamera i inne fajne odcinki na turbo wlaśnie pokazują całą tę sielankę :)
GO HARD OR GO HOME...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2016, 23:54:01 pm »
Spokojnie emocjami i złością i tak nic się nie zmieni jak troszkę ochloniesz napisz co z tą Twoją skrzynką się dzieje i może razem coś tu Ci wspólnie pomożemy ;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Koledzy potrzebna pomoc.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 23, 2016, 01:22:30 am »
Skrzynka z 3 na 4 ma taki uslizg, i jak już wejdzie 4 to na niskich obrotach faluja obroty i szarpie autem w sposób że rozpędza się, coś go hamuje rozpędza się hamuje + słychać jakieś ewidentne ocieranie. Czyli sekunda, hruuuum i przyhamowuje i tak w kolko. Troche sie zagrzeje to tylko uslizg bez chrumkania :D W trybie manual jak jest na 3 i  ma wyższe obroty słychać że rzęzi cos. Szarpnąć tez lubi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 01:27:08 am wysłana przez qlimaxer »
GO HARD OR GO HOME...