Autor Wątek: trudny wybór xf  (Przeczytany 12896 razy)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
trudny wybór xf
« dnia: Lipiec 11, 2016, 16:01:00 pm »
Witam
Do tej pory udzielalem sie  w  dziale  x-type ale czas  nie  stoi w  miejscu i trzeba cztery kółka zmienic.
Wstepna selekcja wskazala  na  2 auta (mieszkam w UK wiec to dobrze ze  to angole - kierownica tez moze zostac ze "złej" strony :)  )

Niebieski 2010 3.0 D 240km - 83tys mil przebiegu (132000km) - dosyc  imponujące wyposażenie - brałbym gdyby nie....  http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201606094772420?search-target=usedcars&make=jaguar&model=xf&price-from=3500&price-to=11000&minimum-mileage=from_40000_miles&maximum-mileage=up_to_125000_miles&fuel-type=diesel&minimum-badge-engine-size=3.0&sort=locasc&searchcontext=savedsearchlink&radius=1500&postcode=dh31nh&page=1&colour=gold%7Csilver%7Cgreen%7Cblue%7Cgrey&onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&logcode=p&adPos=2

2 Czerwony  wersja S czyli mocniejsza , rok ten sam , przebieg  ten sam ale  z tego co widze  wyposazenie slabsze (choc chyba fotele lepsze) - jest troche  drozszy i znacznie  dalej musze  po niego jechac Nadmieniam ze bordowy jag z kremową skórą sni mi sie  po nocach od  dawna.
http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201607065607960?search-target=usedcars&make=jaguar&model=xf&price-from=3500&price-to=12000&minimum-mileage=from_40000_miles&maximum-mileage=up_to_125000_miles&fuel-type=diesel&minimum-badge-engine-size=3.0&sort=locasc&radius=1500&searchcontext=default&postcode=dh31nh&page=1&onesearchad=new%2Cnearlynew%2Cused&colour=red&logcode=p&adPos=6

Panowie  jakies  racjonalne  argumenty?  Lepiej wyposażenie  + chipowanie czy piekniejszy kolor  z mocnym motorem ale w biedniejszym standardzie? (opony 20 calowe  wiec  tez  tanie  nie sa...)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2016, 17:31:10 pm »
Sprawdzić stan techniczny obu i wybrać
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2016, 18:44:04 pm »
Obydwa z dlugim waznym przegladem i serwisowane  w ASO - sprawdziłem przebiegi przy kolejnych badaniach technicznych i wszystko wydaje  sie w porzadku. Pomimo tego ze  daleko jak cholera, chyba zdecyduje sie na czerwonego - marzenia sa po to zeby je realizowac  :)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2016, 19:46:43 pm »
Też bym brał czerwonca ;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2016, 20:38:17 pm »
Moim zdaniem niebieski lepiej idzie z wiekiem i sytuacja kolegi Bartnika - niz czerwony ktory pasuje bardziej dla jakiegos teenagera...          :-tylko

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2016, 20:46:06 pm »
Moim zdaniem niebieski lepiej idzie z wiekiem i sytuacja kolegi Bartnika - niz czerwony ktory pasuje bardziej dla jakiegos teenagera...          :-tylko

Niunia  - nie wiem co masz na mysli pisząc o mojej sytuacji , calkiem jest stabilna. Mam 39 lat, wiec  nie  dobilem nawet do 40  i na  dodatek cytując klasyka "ale panie wladzo ,ja  po prostu lubie zapierdalać..."  Jezdze 3.0 z manualną skrzynią  i kolejne  auto musi byc upgradem   Na  emeryturze  pomysle  nad toyotą prius

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2016, 21:07:50 pm »
Wybierz szybszy, liczy się tylko moc. To jest poza gustem, kolor zawsze znajdzie amatora i przeciwnika, dla mnie czerwony brzydki, ale czerwone ferrari już ładne.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 771
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2016, 21:22:54 pm »
Nie wiem czy to efekt swiatla ale w niebieskim bardziej mi odpowiada kolor tapicerki, z zewnatrz tylko i wylacznie czerwien.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2016, 01:14:17 am »
Nie wiem czy to efekt swiatla ale w niebieskim bardziej mi odpowiada kolor tapicerki, z zewnatrz tylko i wylacznie czerwien.

Fakt - ta  brązowa kierownica i skora na desce w tymże kolorze może  się  podobać. Jak głosi tytuł wątka: trudny wybór xf :)

Tak pozatym: czy czasami luxury premium nie mial ciut lepszego radia?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 01:19:07 am wysłana przez bartnik »

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:59:47 pm »
Kolor kierownicy, skora na desce i ciut lepszse radio nie powinny ( moim zdaniem ) decydowac przy wyborze  Twojego kota.
Ani nawet niewielka roznica mocy czy osiagow  uzyskana na tym samym silniku ( powiedzmy raczej bloku)

Kolor niebieski jest bardziej elegancki - czerwony zas krzyczacy i agresywny - kompletnie nieodpowiedni dla dzentelmena . Nie zapominaj o swoim image.
Nie wiem czy juz jestes ani czy zamierzasz stac sie poddanym Jej Krolewskiej Mosci  - zauwaz -  Ona drajwowala NIEBIESKA estate.

To jest argument wyzszego rzedu za niebieskim - ale jak mawial Owsiak - do what you want.       :-tylko


Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2016, 16:54:55 pm »
Kolor kierownicy, skora na desce i ciut lepszse radio nie powinny ( moim zdaniem ) decydowac przy wyborze  Twojego kota.
Ani nawet niewielka roznica mocy czy osiagow  uzyskana na tym samym silniku ( powiedzmy raczej bloku)

Kolor niebieski jest bardziej elegancki - czerwony zas krzyczacy i agresywny - kompletnie nieodpowiedni dla dzentelmena . Nie zapominaj o swoim image.
Nie wiem czy juz jestes ani czy zamierzasz stac sie poddanym Jej Krolewskiej Mosci  - zauwaz -  Ona drajwowala NIEBIESKA estate.

To jest argument wyzszego rzedu za niebieskim - ale jak mawial Owsiak - do what you want.       :-tylko

Przestrzeliłes troche - królowa  jezdziła takim jak mój obecny x-type  estate  british racing green  czyli zielonym :)


A poddanym nie  jestem i stawac sie  nie zamierzam :) Elka  to tylko figura - gdyby tak nie  było ,zabrałaby głos w sprawie wyjscia z unii i prawdopodobnego rozpadu JEJ królestwa

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2016, 20:34:25 pm »
Na zdjeciu, na ktorym Krolowa zjezdza na trawnik aby ominac gostka z dzieckiem w wozku ja widzialem ze Jej estate bylo raczej niebieskie.
Na Twoim zdjeciu tez raczej widze kolor niebieski.
Katarakte lewego oka bede operowal w pazdzierniku. Moze mi sie widzenie zmieni.
Jesli piszesz, ze to byl british racing green - podobnie jak Twojego X- typa to to mnie nawet ucieszlo.
Moj chudy X- type tez jest w kolorze british racing green. Kod koloru HGZ. To jest klasyczny kolor kotow.
Skory ma jasne kremowe - pasujace do zielonego. A sam kot w tym kolorze pasuje do wszystkiego...      :-tylko



Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 576
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2016, 22:03:05 pm »
Dla mnie ładniejszy niebieski - bardziej dyplomatyczny kolor oraz z jasnym wnętrzem komponuje się idealnie :)

Natomiast czerwony fajna moc ale jak dla mnie kolor czerwony dyskwalifikuje auto... Sądzę, że jak będziesz kiedyś chciał sprzedać, to też może być troszkę trudnej ze względu na czerwony kolor...

Myślę, że jak masz wątpliwości, to żaden nie jest dla Ciebie. Poszukaj czegoś pomiędzy, a jak znajdziesz, to nie będziesz miał wątpliwości :)



XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2016, 22:46:04 pm »
Najlepiej z 5.0 wtedy kolor już nie ma znaczenia  ;D
:)

s-type 4.0 2000r

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: trudny wybór xf
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2016, 04:27:44 am »
Dla niuni na katarakte

Ciekawa teoria z tą trudnoscią sprzedaży  - z  tego co widze  wlasnie bordowe (bo to czerwony nie  jest) mają ciut wyzszą cene i pomimo tego ze  na  ulicach troche  ich widać to rzadko są wystawiane  na  sprzedaż.  Może  moja  fascynacja  bordowym autem z  jasną tapicerką bierze  sie  stąd , że moje auto przed  jaguarem wyglądało tak:

Więc jest to chyba  swoisty powrót do przeszłości - a  tego peugeota kochalem wybitnie