Autor Wątek: Górne lampki w kabinie - problem  (Przeczytany 3531 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Górne lampki w kabinie - problem
« dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:46:38 am »
Mam u siebie problem z górnymi lampkami w kabinie. Chodzi o dwie lampki, kierowcy i pasażera, włączane dotykiem. Otóż problem polega na tym, że czasami się włączają same w czasie jazdy.

Ja generalnie w ogóle w żadnym aucie nie używam tych lampek (środkowe światło działa poprawnie), więc z mojego punktu wiedzenia najprościej byłoby te lampki po prostu wyłączyć i po kłopocie. Czy istnieje opcja, aby to jakoś bezproblemowo zrobić, najlepiej wyciągnąć bezpiecznik?

Alternatywnie, w ASO powiedzieli, że istnieje coś takiego jak "Zestaw naprawczy konsoli oświetlenia wewnętrznego" => C2D38636 - czy ktoś próbował tego użyć i czy rzeczywiście jest szansa na trwałe rozwiązanie problemu?

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2016, 17:50:14 pm »
U mnie też czasami włącza się samoczynnie lewa. Angielskie fora podają, że powodem jest zwykle zbliżająca się do kresu życia żaróweczka. U mnie wymiana znacząco poprawiła sytuację - żaróweczka włącza się dużo rzadziej. Przy okazji zmieniłem oświetlenie na LED-y (zestaw kupiony na eBay-u). Wymiana jest banalnie prosta, nawet dla kogoś tak jak ja pozbawionego zdolności manualnych.

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2016, 10:15:22 am »
U mnie też czasami włącza się samoczynnie lewa. Angielskie fora podają, że powodem jest zwykle zbliżająca się do kresu życia żaróweczka. U mnie wymiana znacząco poprawiła sytuację - żaróweczka włącza się dużo rzadziej. Przy okazji zmieniłem oświetlenie na LED-y (zestaw kupiony na eBay-u). Wymiana jest banalnie prosta, nawet dla kogoś tak jak ja pozbawionego zdolności manualnych.

Podrzucisz linka?

Offline norwegia2000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2016, 10:56:26 am »
Tez poproszę

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2016, 11:29:19 am »
Tez poproszę

To może jakiś barter ;) Napisz czym się łączysz do Jaga przez ODB2, jaki kabel i jaki soft?

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:47:52 pm »
Proszę bardzo, oto link:
http://www.ebay.co.uk/itm/311486519989

Do odczytu danych / kasowania błędów przez OBD wystarczy chyba adapter Bluetooth ELM237 za 30 zł z Allegro i jakakolwiek aplikacja na Androida.
Na Jagu nie sprawdzałem, bo pożyczyłem takowy adapter koleżance z Mercedesem, ale tam działa to bez problemu.

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2016, 13:51:25 pm »
Proszę bardzo, oto link:
http://www.ebay.co.uk/itm/311486519989

Do odczytu danych / kasowania błędów przez OBD wystarczy chyba adapter Bluetooth ELM237 za 30 zł z Allegro i jakakolwiek aplikacja na Androida.
Na Jagu nie sprawdzałem, bo pożyczyłem takowy adapter koleżance z Mercedesem, ale tam działa to bez problemu.

Super - dzięki.

Z tym OBD - przypuszczalnie masz rację... Ale wiesz jak to jest z tym "jakikolwiek". Lepiej używać sprawdzonych rozwiązań skoro są dostępne. Kolega z Norwegii chwalił się swoimi dokonaniami na tym polu (odczytów przez OBD), ale na razie nie był łaskaw się podzielić informacjami na temat jego narzędzi.

Offline norwegia2000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Kocham to forum
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2016, 14:03:47 pm »
Witam,faktycznie zapomniałem odpisał na pytanie błędy odczytano w moim jagu zestawem bosch w zakładzie który zajmuje się naprawa elektroniki i ta końcówka odczytuje wszystkie marki samochodów

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2016, 14:07:46 pm »
Witam,faktycznie zapomniałem odpisał na pytanie błędy odczytano w moim jagu zestawem bosch w zakładzie który zajmuje się naprawa elektroniki i ta końcówka odczytuje wszystkie marki samochodów

No no, profesjonalne rozwiązanie ;) Dzięki.

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Górne lampki w kabinie - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:32:38 am »
Proszę bardzo, oto link:
http://www.ebay.co.uk/itm/311486519989


Już mam to cudo, wymieniłem lampki na górze, ale jeśli Ty uważasz, że wymiana była prosta, to szacunek. Ile ja się nakląłem i napociłem... Nie mniej jednak na chwilę obecną oceniam, że działa duuuuuużo lepiej i co prawda mało jeździłem po wymianie, ale póki co jeszcze nigdy samoczynnie się nie zapaliły.

Tak czy siak pytanie - w komplecie, który dostałem jest bodajże 5 rodzajów żarówek. Które z nich należy włożyć do których lamp?