Autor Wątek: drgania na kierownicy  (Przeczytany 1998 razy)

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
drgania na kierownicy
« dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:00:01 am »
Witam, od jakiegoś czasu pojawiły mi się drgania na kierownicy od ok. 100 km/h.
Byłem u wulkanizatora, zabrał przednie koła na wyważarkę i w jednym kole brakowało 15g a w drugim 10g i dodatkowo stwierdził, że opony mają ząbkowania ale to nie ma żadnego wpływu na drgania kierownicy jedynie na hałas opon. Wyważył je ale problem dalej trwa. Mieliście już jakieś doświadczenie z podobnym problemem ?

Pozdrawiam.
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:34:57 am »
Pytanie czy masz oryginalne felgi - jeśli nie to do sprawdzenia pierścienie centrujące czy nie mają luzów.
Można też wyważyć koła na samochodzie - to da lepszy obraz sytuacji.
Choć to ząbkowanie jednak wymagało by sprawdzenia czy z zawiasem jest wszystko ok.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:00:39 pm »
Do sprawdzenia felgi, czy nie pokrzywione, opony czy nie uszkodzone i jakie. Niektóre chińczyki są niewyważalne.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2016, 13:27:35 pm »
Jeśli drgania po prostu są, to przyczyną mogą być felgi, w szczególności plastikowe pierścienie centrujące.

Natomiast jeśli drgań nie było i bez wyraźnego powodu się pojawiły - trudno powiedzieć.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2016, 15:18:40 pm »
Za drgania odpowiedzialna jest końcówka kierownicza , sam drążek kierowniczy, krzywa felga lub felgi albo problem z opona. Tutaj stawiam na krzywa felge. Da sie do wychwycić okiem na wyważarce
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2016, 17:03:01 pm »
U mnie takie drgania skończyły sie po wymianie opon na nowe.Szukałem wszystkiego:luzów,wyważenia,tarcz,felg i pierścieni centrujących i nic.Też były poząbkowane.

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2016, 20:07:39 pm »
Witam felgi są oryginalne Jaguara 18" a opony to Dunlop SP Sport Maxx GT 245/45/18 ( najgorsze że jest jeszcze dużo bieżnika ... :( )
Spróbuję jeszcze raz podjechać do wulkanizatora niech może na chwilę założy jakieś inne kółka z oponami na przód i zrobię test. Drgania są generalnie od samego początku jak kupiłem kota więc gdzieś ok. 2 miesiące, ale teraz będę wyjeżdżał w dłuższą trasę więc chciałbym zadbać o bezpieczeństwo.
XF 2009 3.0D S 275 KM

asq_rex

  • Gość
Odp: drgania na kierownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2016, 20:35:07 pm »
Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z wawy to podjedź do 4x4 garage. Zdiagnozują Ci zawieszenie.
U mnie takie drgania wynikają z powodu zużycia elementów zawieszenia takich jak: końcówki drążków stabilizatora itp. Kilka rzeczy muszę wymienić by było pięknie i bez żadnych drgań.