Autor Wątek: Amortyzatory różnice  (Przeczytany 2537 razy)

marszal

  • Gość
Amortyzatory różnice
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:15:08 pm »
Koledzy mam pytanie czy w jaguarach xj40 róznią sie amortyzatory  w zależności od kraju produkcji? Tzn amerykańska, angielska i europejska wersja maja takie same amorki z tyłu? oczywiście oprócz samoregulującego zawieszenia. .

Drugie pytanie jest stare jak świat i wiem że już kilka razy poruszane na forum. Ale ja spytam konkretnie czy jeśli mam samoregulujące zawieszenie (niestety wiadomo do śmieci) i spręzyny razem z amorkami z wersji angielskiej, spręzyny sa takiej samej długości i tyle samo oplotów to wymiana polega na odkreceniu jednych i dokręceniu drugich. Czy trzeba jeszcze coś przerabiać. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

daniel

  • Gość
Odp: Amortyzatory różnice
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:21:12 pm »
Nie różnią się w zależności od kraju produkcji, zwłaszcza, że wszystykie 40 były produkowane w Anglii. Rozumiem, że chodzi ci o rynek docelowy - tu też sie nie różnią. Instrukcję krok po kroku wymiany SLS na zwykłe masz na forum.

marszal

  • Gość
Odp: Amortyzatory różnice
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 15:01:00 pm »
ok dziękuje kolego, poszukam na forum.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Amortyzatory różnice
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2009, 21:03:44 pm »
Warto pamiętać!
że istnieją 2 rodzaje zawieszeń. Zwykłe + Sportpack dla obu typów amortyzatorów. tak samo 2 rodzaje sprężyn dla xj40 - razem 4

+  od MY93 do xj81 i do xj40 są inne
Razem 8 rodzajów sprężyn i amortyzatorów z tylu
z tego też powodu kupienie porządnej xj81 graniczy z cudem :) heh :)
Postraszyłem? Bez stresu, najczęściej spotkasz standard suspension.
z krajami jest dużo bardziej skomplikowany temat, ale upraszczając można powiedzieć, że się nie różnią...
pozdrawiam