Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne

<< < (2/8) > >>

Zapek:
To nie jest dobra cena , to jest bardzo dobra cena  :-super Już zakupione  :-thank Szkoda że zegarka nie można tak dopasować od innego auta .
Dzięki za ten temat  :-R

truten23:
Zegarek ogarnąłem podkładając gąbkę pod miejsca klejenia taśmy, świeci, ale niektóre segmenty są blade... Spróbuje to ruszyć na gorąco...

Donkihot:
Panowie, co to za magiczne lusterko? w moim jest takie zwykłe bez żadnych kabelków. Jak działa to foto-cośtam i czy do mojego da się takie dołożyć?
Mój to X300 3.2 z 1996r.

Six:
Lusterko fotochromatyczne wykrywa sytuację, gdy jedziesz po zmroku i masz na ogonie inny samochód, który oślepia cię światłami- wtedy się przyciemnia. Jest ono można powiedzieć autonomiczne, czyli cała sterująca nim elektronika jest zamknięta w środku. Idą do niego trzy przewody: +12V, masa i kabel "sygnalowy" (kiedy wrzucisz wsteczny, to na nim powinno się pojawić albo zniknąć napięcie, nie wiem dokładnie, a wówczas lusterko się nie przyciemni choćby bardzo chciało; u mnie to nie działa nie wiem czemu). Teoretycznie musisz więc znaleźć pod panelem z lampkami źródło napięcia działające po przekreceniu kluczyka, kabel do masy i powinno działać. No i oczywiście potrzebujesz lusterka, które będzie pasować na jaguarowe mocowanie. Tak więc miernik w dłoń i jeśli znajdziesz odpowiednie przewody, to pozostaje tylko wpisać w Allegro "lusterko fotochromatyczne Citroen". Tylko uważnie oglądaj zdjęcia aukcji, bo spora część z oferowanych jest rozlana.

MichałZet:
Tak patrzę na to i widzę, że chyba w X308 takie samo jest. Chyba się nie mylę?
Moje się rozlało i też szukałem.

Super, że się podzieliłeś na forum tą wiedzą.  :-super

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej