Autor Wątek: montaż kamery cofania  (Przeczytany 3374 razy)

danielxxx

  • Gość
montaż kamery cofania
« dnia: Kwiecień 18, 2016, 18:39:36 pm »
witam mam problem z zamontowaniem kamery cofania zakupionej na allegro. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem dlatego piszę, Kamerę zamontowałem do radia podłączyłem na krótko zasilanie bezpośrednio z akumulatora wtedy kamera normalnie działa, lecz jak chce podłączyć tak jak powinno być czyli masa - do lampki wstecznego i + do lampki wstecznego na monitorze nie widać praktycznie nic tylko cały czas obraz skacze i widać biały ekran i trosze normalniego obrazu na brzegach monitora. Wersja ze stałym - minusem zamontowanym z akumulatora i plus lampy wychodzi tak że kamera działa cały czas nawet przy wyłączonych światłach. Wersja ze stałym podłączonym plusem a minus podłączony pod lampkę wstecznego jest taki sam jak podłączone wszystko pod lampkę wstecznego czyli normalnie kamera załącza się po włączeniu biegu wstecznego lecz obraz miga jak głupi. Nie jestem znawcą od podłączania różnych rzeczy elektrycznych czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie podłączyć to zasilanie do kamery tak żeby normalnie chodziła przy włączaniu biegu wstecznego i nie było tych skoków napięcia czy nie wiem czego na monitorze?? czytałem że to przez to może być że komputer diagnozuje na bieżąco łącza lampek i dlatego może się tak dziać, a nei mam pomysłu i nie wiem gdzie podłączyć aby był ok. Proszę o pomoc.

Offline M_at

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: montaż kamery cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2016, 19:08:00 pm »
Dzieje się tak prawdopodobnie przez moduł kontroli oświetlenia.
Najprościej będzie podpiąć kamerę przez 2 przekaźniki przełączające - powinno to rozwiązać problem skoro podpięcie pod stałego plusa i masę rozwiązuje problem. Jeden przekaźnik będzie podawać masę a drugi plusa (sterowanie przekaźnikiem wziąć z sygnału wstecznego tak jak chciałeś podłączyć kamerę).
www.diagmoto.pl  - zdiagnozuj swojego Jaguara przy użyciu testera serwisowego

danielxxx

  • Gość
Odp: montaż kamery cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2016, 19:34:34 pm »
ciezka sprawa chyba sam nie dam rady bo nie wiem jak podpiac pod przekażniki,

Offline Lexmar14731

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: montaż kamery cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2016, 16:25:32 pm »
Sprawdź jaki obraz obsługuje twoje radio bo kamery też mają rożne ja musiałem zmienić bo się okazało że moje radio usługuje inny niż kamera i tez miałem tak jak ty.

Offline Lemo1029

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: montaż kamery cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2016, 20:46:57 pm »
Hej, a myślicie, że udałoby się podpiąć jakąś uniwersalną kamerę cofania w ekran navi w s-type 2000r?

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: montaż kamery cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2016, 21:43:13 pm »
w oryginalny ekran navi to raczej ciężko, chyba że masz w niej wyjście na kamerę. Bo jeżeli nie to raczej ciężko będzie to podłączyć żeby dobrze działało. Ja niebawem sprawię sobie radio 2 din i tam już wszystko będzie w zestawie. :)
GO HARD OR GO HOME...