Autor Wątek: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D  (Przeczytany 6519 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« dnia: Październik 03, 2011, 22:06:18 pm »
Witam wszystkich i choć temat,który chcę podjąć był już przerabiany,to jednak wydaje mi się że warto podjąć go na nowo i zebrać w jedną całość dotyczącą konkretnej skrzyni,a mianowicie:
-6 biegowa automatyczna skrzynia biegów firmy ZF zamontowana między innymi w S Type 2,7D rok 2006
Pytania:
-Jakiej marki filtr najlepiej zakupić i gdzie?
-Jakim olejem skrzynia ta powinna być zalana ?
-Jaką ilość oleju powinno się wlać do skrzyni ?
-Jaki przebieg kilometrowy powinien być między wymianami oleju?
-Na co zwrócić uwagę podczas wymiany(wskazówki techniczne)
-Czy wymianę tego oleju można zrobić we własnym zakresie,mając podstawową znajomość techniki?
-Jakie problemy można napotkać podczas takiej wymiany?
-Czy niezbędne jest podłączenie komputera po dokonaniu wymiany oleju.
To mniej więcej wszystkie pytania,które nasuwają mi się i mam nadzieję że nie sprawią większego kłopotu.
Oczywiście mile widziane własne spostrzeżenia i wskazówki,które każdemu mniej obeznanemu w tym zagadnieniu niewątpliwie pomogą.

pawlo8008

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2011, 01:05:31 am »
Witaj kolego...
.
w aso kosmos ceny,ale mi sie udalo cos taniej wyrwac gdzie indziej :) daj znac to ci doradze gdzie i co kupic.
olej tylko orginał zf najlepiej(wchodzi 9.5 litra),filtr z miska
leje sie jeszcze dodatek do tej skrzynii
ja wymieniłem przy 95000km,a powinno moim zdaniem w warunkach miejskich co 60000 sie wymeniac.
najlepiej podłaczyc sie na koncu do komputera JAGUARA ASO i zaktualizowac sterownik skrzyni i silnika,pozniej trzeba przyuczyc skrzynie i problem z głowy.
dla ciekawostki ci powiem,ze mam identyczna skrzynie i jest wkurzająca.jakies barany włozyły do niej moduł samouczący sie....który nie potrafił sie uczyc :).

pozdrawiam

cziff

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2011, 13:45:14 pm »
ja wymieniłem przy 95000km,a powinno moim zdaniem w warunkach miejskich co 60000 sie wymeniac.

Jaguar nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegow :-nuts ale to jest interesujący:

nie jest tak, ze jaguar nie zaleca wymiane oleju w s-type. w service-plan jest podany, ze przy uzyciu w
warunkach ekstremalnych, wymiana oleju w skrzynce jest zalecany co 48 tys km. co 30 tys jest lekka
przesada, ale wiadomo, oni na tym zarabiaja wiec tak polecaja.

na ogol wymiany wszystkich plynow w warunkach ekstremalnych jest zalecany po polowe przebiegu
standardowego, wiec mozna zakladac ze wymiana w standardowych warunkach jest polecany przy
96 tys km. wczesniej nie boli ale kosztuje, pozniej moze juz bolec ...

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2011, 16:35:09 pm »
Większość forumowiczów zaleca i wymienia olej w skrzyni biegów,więc nie rozumiem dlaczego przesłałeś mi tą ikonkę pukającą się w głowę.
Jakieś nieporozumienie wkradło się tobie w zrozumieniu tego tematu.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2011, 17:38:18 pm »
Hej. Teoretycznie mozesz to zrobic sam, ale zadania do latwych nie nalezy. Olej to ZF LifeGuardFluid 6 albo Shell M-1375.4

Przy wymianie nie trzeba podlaczyc auto pod komputer, jednak trzeba na biezaco sprawdzic temperature,
jak auto jest podlaczony do komputera jest to o wiele latwiej.

Tutaj znajdziesz oficjalna procedure wymiana oleju, a ponizej filmik Pana, ktory wykonal wymianie w swojm XK,
ktory ma taka sama skrzynia. To chyba najlepszy sposob aby sprawdzic, czy chcesz to wykonac samemu.


Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2011, 08:52:36 am »
Witam
Przekonywać mnie raczej nie trzeba że sam wymiany oleju w tej skrzyni nie zrobię,natomiast znajomość tego jak to się robi i każdego innego tematu technicznego jest jak sądzę ważna dla każdego z nas,ze względu na możliwość kontrolowania przebiegu napraw czy też obsługi w naszych samochodach.
Bo jak można zwrócić uwagę jakiemukolwiek mechanikowi w ASO czy też podobnej stacji obsługi,że dana czynność czy naprawa przebiega lub została wykonana ŹLE.
A tak mamy swój własny obraz i chociaż nie dogłębną ale zawsze jakąś wiedzę techniczną,którą przekazujemy sobie nawzajem.
Dziękuję serdecznie za schemat oraz całą instrukcję zamieszczoną powyżej i czekam na sygnał od pawlo 8008 który zaoferował pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam.

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów S Type 2.7 D
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2016, 18:14:39 pm »
Czy ktoś sie orientuje gdzie w mazowieckim można wymienic olej w skrzynii kto sie dobrze na tym zna