Autor Wątek: Nalepka na szybie  (Przeczytany 2485 razy)

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Nalepka na szybie
« dnia: Styczeń 20, 2016, 16:35:48 pm »
Potrzebuję odkleić nalepkę policyjną/rejestracyjną z szyby aby nakleić nową.Zbieram się do tego od dawna i niewiem jak ,żeby hamstwo sie odkleiło bez  pozostałości.Czy komuś udało się to zrobić elegancko?Co za imbecylny wynalazek.Skoro w naszym kraju mamy nadprodukcję tablic rejestracyjnych i samochód zmieniając właściciela musi zmieniac tablice to dlaczego robić takie nieusuwalne nalepki ?Przecież nie będe jeździł z dwiema.Już jedna dopowadza mnie do niewolniczego szału!

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Nalepka na szybie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:26:52 pm »
Najpierw trzeba solidnie podgrzać naklejkę suszarką do włosów. Potem cienkim, elastycznym ostrzem (najlepiej nożykiem do tapet) trzeba ją pomalutku usuwać. Niestety będzie schodzić w kawałkach... Co jakiś czas trzeba ją podgrzewać suszarką w trakcie pracy. Nadmiar kleju zdrapujesz nożykiem i zmywasz zmywaczem do paznokci. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i działać delikatnie, żeby nie porysowac szyby.
Nic mi nie wiadomo o żadnym cudownym sposobie na szybkie i bezproblemowe pozbycie się tego paskudztwa.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Nalepka na szybie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:46:22 pm »
Jak już to cholerstwo usuniesz, i wciąż jeszcze będziesz o zdrowych zmysłach, a samochód wciąż będzie miał szybę, to wiedz że za naklejenie kolejnej, musi być również zgodne z kodeksem ograniczeń, czyli, nie może tego zasłaniać wycieraczka. A jest to po to żeby zidentyfikować samochód przez fotografię fotodojarką, zdjęciem lotniczym, lub w razie wyjątkowej potrzeby satelitą.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Nalepka na szybie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2016, 20:50:32 pm »
Jest środek chemiczny do takich cudów. Kumpel mi swego czasu opowiadał. Używają tego przy sprzęcie elektronicznym. Kilka psikniec, poczekać do 1 min i zlazi bez drapania
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Nalepka na szybie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2016, 18:31:57 pm »
Może przypomnisz nazwę tego cuda?Przydałoby mi się .

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Nalepka na szybie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2016, 07:58:31 am »
Spray do usuwania etykiet Apli

Spray Label Off do usuwania etykiet

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.