Autor Wątek: Daimler 6.0 1993 r. Problem z elektryką  (Przeczytany 1477 razy)

E-numizm

  • Gość
Daimler 6.0 1993 r. Problem z elektryką
« dnia: Styczeń 27, 2016, 01:04:25 am »
Witam mam problem z elektryką w swoim Daimlerze.
Ostatnio po dłuższym postoju wymontowałem akumulator w celu jego podładowania.
Po naładowaniu przy podłączaniu klem doszło do zwarcia. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że akumulator dawał zwarcie.
Kupiłem nowy akumulator i bez problemu podłączyłem. Niestety po podłączeniu okazało się, że działa tylko część elektryki.
Działają światła, dmuchawy, klima, awaryjne, oświetlenie wnętrza, podświetlenie zegarów i innych paneli, elektryka foteli, central...
Nie działają zegary, kontrolki a w miejscu wskazania przebiegu zamiast cyfr wyświetlają się tzw. "chińskie krzaczki".
Nie działa też radio i automatyczna antena.
Po włączeniu zapłonu praktycznie zero efektów. Zapala się jedynie częściowo podświetlenie radia. Gdy dalej przekręcam kluczyk - elektryka całkowicie pada (wyłącza się oświetlenie itp.)
Bezpieczniki wszystkie ok. Masa też jest.
Proszę o pomoc bo już mi się skończyły pomysły.


MrDaimler

  • Gość
Odp: Daimler 6.0 1993 r. Problem z elektryką
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2016, 21:19:51 pm »
Witaj. To ze masa jest nie oznacza ze "punkty masowe" masz ok. być może ktoreś ci sie upaliło po tym dziwnym zwarciu. podłączenie odwrotnie akumulatora mogło spowodowac cos takiego. generalnie moze to byc pierdoła a moze spodo roboty/ szukania. skoro bezpieczniki sprawne zobacz tez te puszki z bezpiecznikami. Zimne luty i te sprawy. mogło tam plusy popalić wiec szukania sporo. Pisz więcej to dojdziemy jakoś do ładu.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Daimler 6.0 1993 r. Problem z elektryką
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2016, 11:59:55 am »
Jesli podlaczyles odwrotnie aku to mogly diody w alternatorze poleciec, sprobuj go odlaczyc i zobaczyc co wtedy sie dzieje.

Chociaz ciezko tak na odleglosc cos doradzic.