Autor Wątek: Niedziałające wskaźniki  (Przeczytany 2789 razy)

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Niedziałające wskaźniki
« dnia: Kwiecień 13, 2009, 17:01:15 pm »
W sumie ciekawa sprawa. wsiadam dzis do samochodu odpalam silnik i dopiero po przejechaniu kilku kilometrów zorientowalem sie, ze predkosciomierz, obrotomierz i reszta wskazowek na tablicy rozdzielczej nie dziala. domyslam sie, ze przyczyna jest awaria bezpiecznika? mieliscie juz kiedys taki klopot? a poza tym gdzie moge znalezc bezpieczniki?

na szczescie problem tymczasowo ustapil.

trix

  • Gość
Odp: Niedziałające wskaźniki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:58:41 am »
Ja miałem podobny przypadek, wprawdzie w innym samochodzie ale nie ma to znaczenia. Licznik momentami wariował - raz działał, raz nie tak samo obrotomierz itd. Po sprawdzeniu u elektryka okazało się, że w jednym miejscu kabel który szedł od czujnika w przednim kole do licznika przetarł się i momentami robiło się mikro zwarcie. Wystarczyło odpowiednio zaizolować kabel i problem zniknął. Sugeruję wybrać się do jakiegoś zaprzyzaźnionego elektryka który sprawdzi napięcie w kabelkach i pewnie problem zniknie.
Pozdr

mechrat

  • Gość
Odp: Niedziałające wskaźniki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2009, 01:11:46 am »
Czesc, mam X-typa kupionego w polskim salonie, mam ten sam problem kiedy samochod byl na gwarancji wymieniali mi zegary 3 razy i za kazdym razem problem wracal :) mozna przywyknać. Jesli pojawia sie taki problem to gasisz silnik i odpalasz, powinno zaskoczyc, jesli nie to gasisz, zamykasz drzwi pilotem, otwierasz i odpalasz to Zawsze pomaga :)