Autor Wątek: przekaznik od szyby kierowcy  (Przeczytany 2009 razy)

Offline JanekJaguarXj4093

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
przekaznik od szyby kierowcy
« dnia: Styczeń 04, 2016, 17:10:58 pm »
Witajcie :)
Mam Jaguara Xj40 Sovereign 93' i klawisz szyby kierowcy po przelaczeniu gora/dol nie reaguje na nacisk.
Wydaje mi sie ze to wynik przepalonegho przekaznika, bo gdyby przekaznik byl sprawny byloby slychac choc przelaczenie, a nie slychac nic. kupilem przekaznik 12v ale nie mam pojecia gdzie go wsadzic.
Pomóżcie proszę

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: przekaznik od szyby kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2016, 17:24:12 pm »
Tu chyba nikt Ci nie pomoze na odleglosc. Trzeba wziac schemat i przedzwonic obwod. To moze byc wszystko przerwa w kablach, uszkodzony panel z wlacznikami, suszkodzony silnik szyby, a nawet zimne luty w skrzynce bezpiecznikow.

Dla wprawionej osoby ze schematem to pikus. Ale na odleglosc.........

Sadze, ze uszkodzony element znalazlbym w 10-20 minut :(

Rzuce okiem pozniej na schemat to powiem czy wogule wystepuje w tym obwodzie jakis przekaznik.

Rozumiem ze reszta szyb dziala z panelu kierowcy oraz z drzwi pasazerow?

Offline JanekJaguarXj4093

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: przekaznik od szyby kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 15:12:28 pm »
dzieki za odpowiedz :)
pozostale 3 szyby dzialaja :)
i przy kazdej slychac dzwiek dochodzacy z okolic glosnikow w drzwiach.. mysle ze tam ten przekaznik sie schowal gdzies, bo jako jedyny nie "cyka"

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: przekaznik od szyby kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 22:43:15 pm »
dzieki za odpowiedz :)
pozostale 3 szyby dzialaja :)
i przy kazdej slychac dzwiek dochodzacy z okolic glosnikow w drzwiach.. mysle ze tam ten przekaznik sie schowal gdzies, bo jako jedyny nie "cyka"

Wedle schematow, przekazniki sa umieszczone w obudowach wlacznikow.

Dostep do wlacznika masz w twoim roczniku bo podwarzeniu tego trojkacika obitego skajem (jest na wcisk starczy podwazyc) ktory jest w miejscu gdzie drewno na wlaczniku skreca ku dolowi:) nie wiem jak to opisac.

Pod tym jest jedna srobka trzymajaca drewienko, wykrecasz sciagasz drewienko, i masz dostep do wlacznika. Tylko jest jedno ale, nie pamietam czy da sie go dalej wykrecic czy trzeba sciagac tapicerke i rozkrecic ja na pol. Ale to 3 minuty roboty wiec sciagnij to drewienko i zobacz,

MrDaimler

  • Gość
Odp: przekaznik od szyby kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2016, 17:06:02 pm »
Nie wiem jak po 92 roku, ale u mnie w 91 przekaźniki od danej szyby są we włącznikach w drziach. podobnie jest z tym od kierowcy. Miałem to samo w moim daimlerku. wyczyscilem styki przekaznika(wlutowany w płytke) przelutowalem na wszelki wypadek i działa. niewiem jak u cb to wyjac ja u siebie musialem rozpołowiać boczek. :-jag