Autor Wątek: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.  (Przeczytany 2001 razy)

Puki372

  • Gość
Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« dnia: Listopad 17, 2015, 21:10:33 pm »
Witam wszystkich. Jestem Piotr, pracuje jako kierowca międzynarodowy w przewozach pasażerskich, a celem moich cotygodniowych podróży jest UK. Być może to miało wpływ na to, że sprzedając mojego siódmego Mercedesa, postawiłem tym razem na Jaguara. Od zawsze chorowałem na XK, takie marzenie z dzieciństwa, podobały mi się również XJ, ale nie chciałem wydawać grubych pieniędzy na samochód. Pewnego razu w Anglii pod marketem zaparkowałem obok wiśniowego S-type'a. Cholernie mi wpadło w oko to auto i po krótkim czasie stałem się posiadaczem niebieskiego S-type, 3.0, manual, chyba najmniej problemowa wersja. Jestem zapalony Mercedesiarz, miałem różne ciekawe auta tej marki, głównie z motorami V8, dlatego narazie jeszcze się waham, czy Jaguar to był dobry wybór. Może to dlatego, że moje auto nie jest jeszcze do końca takie jak powinno być (czyt. wymaga drobnych napraw) i nie okazuje mi w pełni swoich zalet, jednocześnie nie dając do końca pełnej przyjemności z używania go. Naprawimy, zobaczymy. Witam serdecznie i liczę na podanie mi ręki z waszej strony na dzień dobry  :-V

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2015, 21:39:07 pm »
Ja również. Bardzo lubię merce, mam teraz S-type V8, i powiem że jest to po prostu inne auto. Raz lepsze raz gorsze.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2015, 21:56:38 pm »
Witaj :) i życzę rozwodu z poprzednią marką :-tylko

Offline Jagus123

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2015, 22:03:58 pm »
witaj,miałem doczynienia z kilkoma mercami i jednak wybieram angielską technologie

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2015, 22:36:49 pm »
Witaj :) i życzę rozwodu z poprzednią marką :-tylko

hihi, nie oddam beczki... o nie nie... mam chyba 14 lat. z rozwodu nic nie będzie. hihih
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2015, 23:43:57 pm »
Witam kolejnego Mercedesiarza w głębi serca :D. Myślę ze jak posmakujesz Jaga i nie bedzie sprawial problemów to kupisz po raz kolejny :) 
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2015, 08:28:12 am »
Witaj u nas
 Jag to Jag jest piękny i kapryśny ,zachwyca swoim wyglądem , szykiem i stylem , przykuwa oko przechodniów ,daje satysfakcje podczas jazdy , dla niektórych  jest przyjacielem rodziny .
Jag wygląda obłędnie, mruczy cudownie a spojrzenia innych uczestników drogi są bezcenne nawet tych którzy podróżują w autach za kilka stówek. Nie ważne czy Twój Jag ma lat 8 czy 16 czy 24 - świat z jego wnętrza wygląda inaczej. Zamykając za sobą drzwi przenosisz się w nieco inną rzeczywistość.
Jaguar to nie samochód to Jaguar  auto z duszą. Tak mówią , tak piszą zakochani użytkownicy Jaga, mam taką świadomość że o innych markach też się  podobnie mówi , pisze . Sam jeżdżę  kilkoma samochodami a kota używam w okresie
 wiosenno- letnim na wycieczki , na co dzień i uważam że coś jest w tych słowach mogę nie jeździć nim kilka dni ale jak już w niego wsiądę i ruszę to nie chce się wysiadać choć to tylko S typek z 1999 r . No ale jest jeszcze kilka pięknych marek aut i na pewno do nich zaliczają się pewne modele "mecenasa"
Wiec cóż można więcej tylko życzyć Tobie powodzenia w hodowli .
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 08:36:41 am wysłana przez maciejcat »
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Puki372

  • Gość
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2015, 08:55:34 am »
Docelowo w moim garażu musi stanąć XK. a czy potrwa to rok, czy dwa, zobaczymy. Ogólnie co do moich przyszłościowych planów motoryzacyjnych, moja jak to nazywacie "hodowla" zamknie się na S-type- na codzień, XK- dla siebie, i XJ (300). jeżeli  S type mnie nie odrzuci od tej marki, to tak właśnie widzę swoją stajnie w najbliższej przyszłości. m

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2015, 00:14:45 am »
nie wiedziałem że jesteśmy sklonowani, mam tak samo, teraz 4.0 potem S-type R i docelowo XKR, hhaha!!!
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

TomekZ

  • Gość
Odp: Jaguar lepszy od Mercedesa? Zobaczymy.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2015, 22:53:19 pm »
Witaj na forum!

S-Type butelkowa zieleń rzucił mnie na kolana gdy go tylko ujrzałem, jakieś dwa i pół roku temu - i tak trzyma bez przerwy. Odstawiłem inne autka na bok, z rzadka ruszam je z garażu - więc rozumiem kolegę w pełni! S-Type jest świetny w codziennej eksploatacji, mieści się na zwykłym miejscu parkingowym, a w środku panuje atmosfera takiego spokoju, że jestem w stanie poruszać się nim w sposób dystyngowany i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie żeby zawsze, ale to jedyne autko, w którym nigdzie mi się nie spieszy. Oby jechać jak najdłużej...  ;)

Ciesz się kolego S-Typkiem, on zmienia wszystko. U mnie niestety ten rozdział będzie się zamykał, już za nim tęsknię. Bo znalazłem wymarzonego większego brata, lśniącoczarnego XJR X350 '03. Ale życie nie będzie już takie samo, w codzienne korki i na parkingi centrów handlowych XJR się tak nie nadaje...