Autor Wątek: 2.7 przybywa olej  (Przeczytany 10709 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2016, 20:16:39 pm »
Czy po wycięciu DPF-a udało się jakoś zmniejszyć emisję spalin czy po prostu macie to głęboko w doopie ?

 

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2016, 20:59:00 pm »
Kolego masz racje ... Mam to w poważaniu, ni mniej i wiecej samochod pali troszkę mniej. Jeśli chcesz byc taki proekologiczny to sprzedaj samochod przesiądź sie na rower, tylko pamietaj ze przy tworzeniu części do roweru tez są procesy gdzie wytwarzane są gazy jak np spawanie ramy.  Wiec zostaje chodzenie z buta ale bez butów, burt są tworzone w Chinach  gdzie nie są przestrzegane prawa ludzi a i przy odlewach podeszwy zachodzą procesy  w których wytwarzane są gazy itd itp
Tak wiec daj zyc ...

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2016, 22:39:38 pm »
Na prawdę nie wiem jak Cię przekonać, że przyznawanie się do tego, że masz w poważaniu to, że bardziej podtruwasz ludzi a mógłbyś tego nie robić nie jest chwalebne.
W krajach, które powszechnie są zaliczane do krajów cywilizowanych stwierdzono, że diesle z DPF-em są mniej szkodliwe, u nas Kazik ze Staszkiem znają się lepiej na tych sprawach i twierdzą że po wycięciu DPF-a jest zdrowiej.
To co piszesz o wyziewach przy spawaniu ram rowerów i o butach robionych w Chinach to wszystko prawda ale przecież mogłeś dać tego DPF-a do regeneracji i dalej jeździć autem tak jak go zaprojektowano.
Miłego wieczoru
Piotr

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2016, 22:48:54 pm »
kolego p123 a co byś powiedział gdybym ci naukowo udowodnił ze filtr cząstek stałych jest jednak nie dobrym rozwiązaniem dla zdrowia ludzi i zwierząt
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2016, 23:09:33 pm »
A ja wam naukowo powiem, że cała eko-głupota to tylko rwanie kasy, wszystkie te śmieci leczące robaczki miśki i myszki to bełkot...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2016, 08:23:27 am »
Panowie,
Z jakichś powodów tęsknie spoglądamy na kraje wyżej rozwinięte niż Polska. Te kraje są takie fajne dzięki ludziom którzy między innymi trochę przejmują się eko-pierdołami, ludzie którzy tam mieszkają mają też taką dziwaczną cechę że przestrzegają prawa i nie lubią kiedy pojawia się ktoś to prawo łamie a do tego ma ten fakt w tzw. poważaniu. Szwajcar czy inny Niemiec rozumie, że wyziewy z rury bywają szkodliwe więc nie wycina DPF-a tylko go wymienia albo regeneruje lub sprzedaje auto za niższą cenę np. Polakowi byleby tylko je wywiózł do siebie.
Zdrowia życzę :)
Piotr
P.S.
Ekobełkot powiadasz ... wpisz sobie w googlarkę Kraków smog, 

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2016, 09:23:16 am »
Były by tak jak piszesz wyżej, gdyby nie jeden podstawowy fakt - projektuje się coś pod eko, co ciągnie za sobą problemy eksploatacyjne. Zaczyna się zaginanie praw fizyki by tylko było eko.
Właśnie silnik 2.7D jest tego najlepszym przykładem.
Najczęściej eko jest tylko z nazwy bo się lepiej sprzedaje, no i PR lepszy.
Teraz w corpo nazywa się to global responsibility (PR już jest passe) i wciska pierdoły jak to stara komórka z europy jest wysyłana przez telekomy do afryki, po to by Ci ludzie w razie problemów mogli zadzwonić po lekarza i jest to ważniejsze od wybudowania im studni bo przecie nie mają wody. (Przykład z życia jaki  pewne mega corpo tlucze ludziom na całym świecie do głów!)
Co z tego, że wymienisz DPF`a na nowy skoro problem powróci? A co zrobić z ciągle wymienianymi częściami, przecie tam masz w cholerę niedopalonej smoły.
Jasne Niemiec czy Szwajcar odda to do recyklingu - część popłynie do afryki lub indii, z taką samą bajką o jakiej piszę wyżej, oczywiście w chwale prawa.

Swego czasu było porównanie super eko elektryka z jakimś Audi z dieslem w cyklu życia samochodu.
Zsumowane koszty produkcji, koszty energii koniecznej do wytworzenia paliwa (nadmienię, że prąd w Niemczech jest bardziej eko niż nasz 100% z węgla soli polskich górników dostających 14stki z karnymi odsetkami, kontra rafinacja ropy, która to super eko nie jest).
I co wyszło?

Samochód z silnikiem diesla był bardziej eko. Akumulatory, wieczne niedoróbki/zmiany technologii ciągnęły za sobą więcej syfu niż śmierdzący diesel.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2016, 09:55:12 am »
Czyli tylko ja przeczuwam że auto Dominika zaczęło wydalać więcej syfu po tym jak Dominik wyciął mu DPF który ten syf przecież zatrzymywał bo się w końcu zatkał ... Rozumiem że mam się tym nie przejmować bo ten syf na pewno ominie moje płuca.
Nie chodzi mi o dywagacje czy ekologia jest ściemą czy nie. Zniesmacza mnie ogromnie lekkość z jaką w Polsce traktuje się lekceważenie obowiązujących zasad tłumacząc sobie że te zasady są głupawe albo śmieszne itp.
Kuriozum np. dla mnie jest to że w Warszawie za moje podatki kupiono żółte fotoradary które nadzwyczaj skutecznie łapały przeróżnych wirażków i innych śmigających na późnym żółtym a następnie zawinięto je czarną folią bo coś tam.
Piotr

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2016, 11:45:49 am »
Z wiedzy ogólnej  na przyszłość i żeby nadać światła  tematowi jest już artykuł Pana profesora  który  jasno zbadał i opisał działanie niestety szkodliwe filtra cząstek stałych filtr owszem zatrzymuje sądzę i popiół  ale tylko większe ich cząsteczki przed którymi  organizmy żywe  np człowiek obronią  się  same np włoski w nosie i oskrzelacha  więc już pytanie to po co ten filtr ale no niech tam dali to niech będzie ale niestety to nie wszystko  ten dpf robi jeszcze jedno rozbija  sądzę na tak małe cząsteczki które są wchłanianie nawet przez skórę  i tego już nic nie zatrzymał na dodatek w trakcie wypalania filtra uwalniana jest strasznie duża  ilość toksycznych związków więcej niż  w aucie bez dpf przez okres pięciu lat jazdy na tym kończę i zdrowia życzę
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2016, 13:16:27 pm »
Wrzucisz jakiś link do tego artykułu ?
Powtarzam, nie spieram się o to czy DPF działa czy nie działa - nie podoba mi się to że ktoś coś "poprawia" stwierdzając, że ma w poważaniu tego skutki , no chyba że Dominik przeprowadził jakieś sensowne badania - to tak kończąc już temat bo już mi się nie chce dłużej.
Piotr

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2016, 15:59:53 pm »
Powiem więcej. Kiedys jakies porownianie czytalem - te same auta jedno z DPF drugie bez. Po nagrzaniu silnika miały identyczne wartości związków toksycznych
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2016, 16:30:41 pm »
Piotrze jak tylko znajdę ten artykuł to na pewno  otrzymasz link  i panowie pamiętajcie to jest FILTR CZĄSTEK STAŁYCH  więc nie zatrzyma nic innego jak sądzę  i popiół z procesu spalania a toksykologia to inny temat np przy wypalania tych sadzy uwalniana są toksyczne opary
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Dominik_XF

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2016, 21:40:23 pm »
Żeby nie było niedomówień, nie wyciąłem DPFa dlatego, że mi się  zatkał. Wyciąłem go ponieważ komputer go cały czas wypalał a naprawdę był wypalony, na kompie żadnych błędów serwis rozkładał ręce, nie chiałem doprowadzić do zatarcia silnika a wymieniać olej co 7,5 tyś km też się nie uśmiecha.

p123 serio sądzę, że Ci się nudzi... zastanawia mnie czemu chcesz aby inni byli eko i mierzysz ludzi swoją miarą chcesz być EKO to sobie bądż nie narzucaj innym swojego wyboru, jeśli już musisz narzucać to dostosuj się do  wyboru Cejrowskiego  i chodź na bosaka "boso przez świat"

Offline Waszka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Jaguar xj 3.0 D
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2016, 10:57:32 am »
Masz swieta racje Dominik xf :-za

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: 2.7 przybywa olej
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2016, 14:27:32 pm »
Ludzie, czy Wy jesteście ślepi i głusi - czy tylko udajecie ?

W którym momencie Dominik ma rację ?
- wyciął DPF-a co jest czynem zakazanym prawnie i nagannym moralnie.
- chwali się tym publicznie na tym forum a słowo krytyki kwituje stwierdzeniem że ma to w poważaniu
- zakłada że się nudzę - błąd, nie pamiętam tego stanu a ponadto co to ma do rzeczy, znudzony czy nie, oddycham powietrzem które od paru dni bardziej jest zatruwane przez silnik Dominika. Patrząc po ilości warsztatów proponujących usuwanie DPF-a zakładam że liczba aut z pustą puszką po filtrze może być spora.
- wskazuje że coś komuś narzucam - błąd - nie narzucam tylko DOMAGAM się by Dominik i jego stronnicy stosowali się do obowiązującego prawa szanowali je i by swoimi poczynaniami nie pogarszali środowiska w którym żyję.
- kolega Dominik dokonał przewartościowania i uznał że ważniejszy dla niego jest silnik kocura niż zatruwanie kancerogennymi spalinami otoczenia w stopniu większym niż przed usunięciem DPF-a.
- kolega uznał też że skoro nie może sobie poradzić z usterką to ma prawo wyciąć filtr i pieprzyć konsekwencje bo te konsekwencje to jakieś brednie głoszone przez znudzonych ekologów, zapewne bosych cyklistów i do tego weganów ( ich preferencje seksualne przemilczę )

OK - mam dość, pisząc w tym poście chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne zjawisko, moim zdaniem naganne acz powszechne. Myślałem że w tym gronie będzie to dość oczywiste i usłyszę jakiś głoś poparcia. Nie było takiego ale się nie zrażam :)
Uważam że jeżeli ktoś zachowuje się niestosownie, to między innymi dla dobra tego kogoś, mam obowiązek zagadnąć go grzecznie i spytać czy nie rozumie dlaczego jego zachowanie jest niestosowne - no bo albo nie wie, nie rozumie, nikt mu nie powiedział wcześniej i to jest moment kiedy uprzejmie zagadnięty ma szansę załapać że coś może w jego zachowaniu jest nie tak. Może być też tak że cynicznie ma gdzieś obowiązujące wśród ludzi zasady. Myślę sobie wtedy że nawet jeśli ten ktoś jest cynikiem to dzięki mym staraniom następnym razem przemyśli sprawę - upieram się że warto.
I to jest ostatnie moje zdanie w tym temacie.
Piotr