Autor Wątek: Tryb awaryjny skrzyni x308  (Przeczytany 4586 razy)

sonix001

  • Gość
Tryb awaryjny skrzyni x308
« dnia: Listopad 07, 2015, 17:10:40 pm »
Witam

Mam problem z moim x308 samochód podczas jazdy przechodzi  w tryb awaryjny skrzyni i tak jakby jechał na wysokim biegu ogranicza obroty silnika i szarpie.

Posiadam go prawie  rok i zdarzyło mi się to 3-4 razy pomaga odłączenie klemy akumulatora na 2 sekundy i wszystko wraca do normy ale  nigdy   nie wiadomo  na jak długo teraz po 4 miesiącach znowu to samo

Po podłączeniu do komputera wyświetlił 2 błędy  błąd P1797 - KOMUNIKACJA POMIĘDZY STEROWNIKIEM SILNIKA I STEROWNIKIEM SKRZYNI BŁĘDNY SYGNAŁ CAN  I BŁĄD P1795 - USTERKA NIEZNANA 

Bardzo proszę o pomoc
 



sonix001

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2015, 09:33:18 am »
pomoże ktoś ? :(

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2015, 11:33:27 am »
Nie miałeś kiedyś zmienianego sterownika skrzyni lub silnika?? Otóż oba błędy wskazują na błąd połączenia lub na niespójność danych przesyłu między sterownikami czyli tzw. końcowa suma się nie zgadza.

Co warto zrobić to zobaczyć czy kable we wtyczkach sterowników siedzą porządnie oraz czy piny nie są zaśniedziałe lub któryś lekko wygięty.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

sonix001

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2015, 12:13:00 pm »
Nie zmieniałem nigdy żadnego sterownika skrzyni, silnika wiesz strasznie to wszystko dziwne bo po odłączaniu na chwile akumulatora wszystko wraca do normy  wydaje mi  się  że jakby był inny sterownik to by cały czas jeździł na trybie awaryjnym

A powiedz mi gdzie szukać te wtyczki kable żeby sprawdzić czy nie są zaśniedziałe

 

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2015, 12:37:07 pm »
Jak otworzysz machę to przejdź na stronę pasażera i na podszybiu masz taką dużą pokrywę plastikową. Pod tą pokrywą są oba sterowniki. Od silnika chyba ustawiony jest w poziomo, a tan od skrzyni pionowo i jest bliżej szyby. Odepnij sobie tylko najpierw akumulator zanim zaczniesz oględziny
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

sonix001

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2015, 13:32:41 pm »
Witam

Znalazłem, zrobiłem tak jak powiedziałeś przeglądnąłem wszystkie wtyczki i wiązki wszystko wygląda jak nowe.

Zrobiłem parę fotek http://pokazywarka.pl/2hhsnn/

Kurde nie mam pomysłów co może być nie tak wczoraj  zdarzyło mi się to  podczas ruszania ze świateł w mieście , kiedyś znowu przy jeździe  ok 90km/h i tryb awaryjny hmm ciężka sprawa  :(

chyba trzeba będzie jeździć z kluczem 10 żeby resetować kompa .

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2015, 14:52:35 pm »
A wtyczki odpinałeś, sprawdzałeś czy nie są zazielenione delikatnie piny?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

sonix001

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2015, 15:07:37 pm »
tak wypiąłem  wszystkie wtyczki od tych 2 sterowników piny wyglądają ok nie są zazielenione

Offline JagXKS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2015, 22:14:01 pm »
Jak podłączysz się do komputera z ASO i będziesz miał kumatego diagnostę program wskaże Ci wszystko włącznie z kolorem koszulki kabla jaki masz uszkodzony. Drugi błąd p1795 oznacza niekompatybilność sterownika ECM, ABS/TCCM, TCM lub INST. Przy obu błędach samochód porusza się na 4 biegu.  Jeżeli dostępu do kompa diagnostycznego nie masz, to oddaj samochód do elektryka. Sprawa może związana również z samym sterownikiem.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2015, 22:55:36 pm »
Ogolnie chyba trzeba będzie rozebrać wtyczki. Jak nic nie wyjdzie to sterownik miesza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2015, 16:31:50 pm »
Jeśli masz błąd komunikacji pomiędzy sterownikami to do przejrzenia są wszystkie wtyczki od wszystkich sterowników (komputerów) czy nie są zaśniedziałe, czy nie dostaje się do nich wilgoć oraz czy nie są uszkodzone. Następnie sprawdzenie wiązki czy nie jest uszkodzona. Po drodze są inne wtyczki które też trzeba sprawdzić. Jeśli to okaże się ok to któryś ze sterowników robi zamieszanie i trzeba je dokładnie obejrzeć i sprawdzić (pod kątem zalania, uszkodzenia mechanicznego itp.) Szukanie usterki gdy nie występuje jest niestety czasochłonne. Najlepiej podjechać do elektryka podczas gdy ta usterka występuje, a odłączenie akumulatora powoduje wykasowanie zapamiętanej usterki i nie wiadomo czego i gdzie szukać.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

sonix001

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2015, 20:12:16 pm »
ok dziękuje za pomoc oddaje samochód do elektryka niech sprawdza te kostki, wiązki dam znać jak się coś dowiem pozdrawiam :)

wp50

  • Gość
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2015, 19:00:07 pm »
Cześć , mam xj v8 z 1998 roku. Niestety założyłem po namowach instalację gazową i zaczęły się problemy. Pojawił mi się błąd - ograniczenia mocy- ale skutecznie dobry elektryk mi skasował go. Jazda próbna , powtórne sprawdzenie komputerem i nie zauważone położenie drążka zmiany biegów pomiędzy D a N. No i bład - anomalie boite de vit.- nieprawidłowa praca skrzyni i powtórnie bład ograniczenia mocy. Opadły mi ręce :-cry........... proszę o pomoc , podpowiedż co mogę zrobić . Serwis poznański mnie zlał .... bo instalacja. i tyle ...pomóżcie dobrą radą

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Tryb awaryjny skrzyni x308
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2015, 19:41:52 pm »
Cześć , mam xj v8 z 1998 roku. Niestety założyłem po namowach instalację gazową i zaczęły się problemy. Pojawił mi się błąd - ograniczenia mocy- ale skutecznie dobry elektryk mi skasował go. Jazda próbna , powtórne sprawdzenie komputerem i nie zauważone położenie drążka zmiany biegów pomiędzy D a N. No i bład - anomalie boite de vit.- nieprawidłowa praca skrzyni i powtórnie bład ograniczenia mocy. Opadły mi ręce :-cry........... proszę o pomoc , podpowiedż co mogę zrobić . Serwis poznański mnie zlał .... bo instalacja. i tyle ...pomóżcie dobrą radą

A jaki dokładnie miałeś błąd?
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.