Autor Wątek: błąd fail fuel 45 xj81  (Przeczytany 1591 razy)

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
błąd fail fuel 45 xj81
« dnia: Listopad 05, 2015, 06:41:22 am »
Koledzy, nadszedł ten dzień w którym kot powiedział stanowcze NIE ! W czasie jazdy stracił moc i przy ruszaniu z każdych świateł mijali mnie rowerzyści (samochody nie bo jak czytają na klapie tylnej oznaczenie xj12 to się boją wyprzedzać i grzecznie ciągną się za mną ;) ) więc auto jechało ale sprawiało mu to spory problem. VCM pokazał błąd „fail fuel 45” co wyguglałem że oznacza „oxygen sensor circuit-B bank” i co dalej  ? czy to bezpośrednio sonda lambda czy może coś innego i czy sondę można w jakiś sposób sprawdzić? Dodam że po zresetowaniu kompa (odłączenie aku) błąd zniknął i przez jakiś czas ( 15 km) auto jechało normalnie ale po tym czasie znowu stracił moc ( trochę inne objawy niż na początku bo teraz trzymając gaz wciśnięty do połowy auto zachowywało się tak jakbym bawił się tym gazem czyli systematycznie naciskał i odpuszczał no i na postoju falują obroty) i tym razem błąd już nie wyskoczył a odłączenie aku nic nie dało. Kocur to xj81 z roku 93. gdyby znalazł się na forum jakiś weterynarz który podzieli się wiedzą jak go wyleczyć to będę  wdzięczny. Pozdrawiam koledzy   

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: błąd fail fuel 45 xj81
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2015, 21:10:56 pm »
Tam tak wogule jest jedna sonda czy wiecej?

Moze to byc wina sondy. Sprawdzic ja mozna, nawet zwyklym miernikiem.  Nie wiem jaka tam jest sonda, prawdopodobnie 1v, wiec napiecie powinno oscylowac w granicy 0,5 V.  Mierzysz na przewodzie sygnalowym, nie na podgrzewaniu sondy.


Jesli auto na zimno chodzi dobrze, a po rozgrzaniu zaczyna swirowac to moze to byc sonda (na zimno komputery aut nie biora pod uwage sygnalu z sondy).

Mozesz tez sprobowac odlaczyc sonde i zobaczyc czy auto nie jezdzi lepiej, w ten sposob tez mozesz zobaczyc czy to sonda jest walnieta (auto nie musi jezdzic idealnie ale powinno jechac lepiej).

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: błąd fail fuel 45 xj81
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2015, 07:30:15 am »
Są dwie sondy. Dzięki sebek za podpowiedź, dzisiaj sprawdzę jak chodzi na zimnym i dam znać

Offline Cubae

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: błąd fail fuel 45 xj81
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2015, 12:11:22 pm »
sebek odczyt sygnalu z sondy lambda rozpoczyna się dopiero w czasie jazdy.
Za falowanie obrotów odpowiada silniczek krokowy, a jesli nie ma to sterowanie jest z przepustnicy.
Pozdrawiam