Autor Wątek: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc  (Przeczytany 2711 razy)

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« dnia: Październik 29, 2015, 18:09:02 pm »
Witam,
Nigdzie nie mogę znaleźć nic na temat metodyki wymiany żarnika xenonowego w s-typie. Może ktoś pomóc - pilnie muszę wymienić przed podróżą, a że zdecydowanie trzymam się z dala od naszych wspaniałych mechaników - jak wszystko - chciałbym to zrobić sam.
Może ktoś pilnie pomóc.
Pozdrawiam.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2015, 20:24:36 pm »
Bez zdjęcia zderzaka raczej się nie obędzie niestety,lewa strone jeszcze może CI sie udać wymienić bez zdejmowania zderzaka ale z prawej to już całkiem porażka.

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2015, 07:36:10 am »
Tak też właśnie myślałem no dobra dzięki za info. Trzeba się pobawić...😉

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2015, 08:30:56 am »
dokładnie kolego bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie ale z tym nie ma wiele pracy tak że powodzona i uważaj na spryskiwacze (dekielki) wyciągaj je ostrożnie a później je wypnij i dopiero wtedy zderzak

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2015, 19:37:32 pm »
panowie kilka razy w esce wymieniałem palniki bez większych kombinacji bez ruszania zderzaka, ale jeśli koledze mechanicy zaszli za skórę to się już nie odzywam bo nim jestem
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 19:41:48 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2015, 09:56:09 am »
Żeby nie było że wrzucam wszystkich do jednego wora to małe sprostowanie😁  mechanicy są w porządku dopóki robią to co lubią i nie zatrudniają innych osób, których nie da się dopilnować😉 a wracając do tematu to dla tych którzy mogą natrafić na problem wymiany palników xenonowych to wystarczy:
- lewa strona: wyciągnąć obudowę filtra powietrza i wymienić palnik (wystarczająco dużo miejsca) - max. 10 minut
- prawa strona: ściągnąć koło-> odkręcić nadkole (wystarczy tylko przednie mocowania)->odkręcić mocowania zderzaka (od strony nadkola jedna śruba + jedna pod maską w rogu przy lampie + 6 śrub pod maską widoczne na pierwszy rzut oka)-> dalej pozostaje delikatnie ściągnąć zaślepki spryskiwaczy-> 4 śruby mocujące lampę po delikatnym odchyleniu zderzaka-> wyjąć do wygodnej pozycji lampę i wymienić palnik- za pierwszym razem ok 40 minut

Ważne że się udało wymienić i nic nie połamać😁  :-tylko

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2016, 20:23:41 pm »
Panowie,

Mozna prosic jakas podpowiedz jak wymienic prawy xenon bez zdejmowania zderzaka ?  :-bry  :-tylko
Nie wiem jak to robicie ale mi wymiana za pierwszym razem lewego to godzine zeszlo  :-K

mk

  • Gość
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2016, 14:32:27 pm »
Witam.  Jaki bezpiecznik odpowiada za swiatla ksenony?

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Wymiana palnika xenonowego - PiLnIe proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2017, 16:39:04 pm »
panowie kilka razy w esce wymieniałem palniki bez większych kombinacji bez ruszania zderzaka, ale jeśli koledze mechanicy zaszli za skórę to się już nie odzywam bo nim jestem

Czy kolega moze się podzielić informacją, jak to zrobił? Kupiłem dziś palniki, otwieram maskę, a tu zdziwienie.
Jaguar S-Type 4.2 2007