Autor Wątek: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?  (Przeczytany 3283 razy)

sonix001

  • Gość
Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« dnia: Październik 17, 2015, 17:38:04 pm »
Witam

Od początku jak kupiłem Jaguara miałem problem z osiągami jak na 3.2 237 km i przyspieszenie producenta  (0 do 100km/h)  8,5 samochód był bardzo słaby czasami przerywał na zimnym silniku.

Słabo też wkręcał się na obroty więc szukałem przyczyny.

Więc wymieniłam ,wszystkie filtry, olej  świece, wyczyściłem  przepustnice  ale to nic nie dało

Wyjąłem przepływomierz był strasznie zanieczyszczony wyczyściłem go specjalnym do tego środkiem i samochód zaczął normalnie jeździć i wkręcać się na obroty  jest dużo mocniejszy.

I mam takie pytanie czy jakbym kupił nowy oryginalny przepływomierz mogę się spodziewać jeszcze lepszych osiągów jest sens zainwestować 400-500 zł za nowy czy raczej nie  ?

Proszę o odpowiedz pozdrawiam.  

brys

  • Gość
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2015, 19:53:06 pm »
Witam,

Gdzie kupisz nowy oryginalny przepływomierz do X308 za 400-500zł? Koniecznie daj mi znać :-W

Powiem tak, gdyby auto źle pracowało przez przepływomierz, to miałbyś co jakiś czas Check Engine z błędem MAF. U mnie to występowało, jednak tak jak Ty wyczyściłem go specjalnym preparatem i błąd nie powraca.
Weź też pod uwagę, że masz autorsko przerobiony układ wydechowy. W silnikach wolnossących prawidłowo obliczone ciśnienie w układzie ma duże znaczenie dla osiągów i BYĆ MOŻE tu też jest problem.
(ale i tak cały czas się czaję na przeróbkę swojego wydechu na podobieństwo Twojego, ale na Magnaflow Glasspack zamiast strumienic. Tylko ciągle mam coś innego na głowie z tym Jagiem ::) )

sonix001

  • Gość
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2015, 09:37:29 am »
Na allegro są nowe przepływomierze Denso wydaje mi się że oryginalne ale wiesz jak jest :)

Ja żadnego błędu silnika nie miałem tylko samochód był słaby i nie chciał przyspieszać myślałem ze  te typy tak mają  oglądałem 4 przed zakupem i było podobnie.

A przed przerobieniem wydechu było tak samo z tą mocą, choć teraz z dzwięku Jaga jestem w 100% zadowlony i polecam tobie. ;)


Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2015, 10:45:55 am »
Tak z partyzanta, wrzucę z innej beczki... przepływomierze czyszczę u ... zegarmistrza ... poważnie, silniki 1KD, zawsze się w terenie (kurz Albanii szczególnie) zasyfiają, i nie pomaga preparat, zanosimy do zegarmistrza, i on tam "hiperlupą, i hiperpęstą" to doprowadza do normy. Bez żartów, to działa, i nie na pięć minut, normalnie długo, jak po wymianie na nowy.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2015, 10:50:33 am »
Ja półtora roku temu wymieniałem na ori za który w Altamirze zapłaciłem coś koło 800. Moim zdaniem wymiana niczego nie zmieniła albo zmieniła bardzo niewiele jeśli chodzi o dynamikę. Poprawiła się za to reakcja na gwałtowne wciśnięcie gazu stojąc nieruchomo. Przed wymianą zdarzało się że silnik przy takiej "przygazówce" potrafił zgasnąć. Błędów nie było, przepływka została zakwalifikowana do wymiany na podstawie obserwacji wskazań IDS-a.
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2015, 16:16:55 pm »
Witam,

Gdzie kupisz nowy oryginalny przepływomierz do X308 za 400-500zł? Koniecznie daj mi znać :-W


Na angielskim ebayu tez sa za pol tej ceny.

Ja swoj przeplywomierz wyczyscilem plynem do hamulcow, tez smiga duzo lepiej juz jakis czas. Szczegolnie rano po odpaleniu pierwsze 50 metrow dosc mocno przerywal silnik, a pozniej wszystko spoko.

sonix001

  • Gość
Odp: Przepływomierz powietrza x308 czyszczenie czy wymiana ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2015, 19:57:48 pm »
Witam

Kupiłem jednak oryginalny przepływomierz Denso za 430 zł i tak jak pisaliście różnica jest niewielka tylko  lepiej wchodzi na obroty przynajmniej tak mi się wydaje   ;)