Autor Wątek: Problem z s-type 4.0 skrzynia  (Przeczytany 1637 razy)

liroj007

  • Gość
Problem z s-type 4.0 skrzynia
« dnia: Październik 06, 2015, 09:24:22 am »
Witam!.
Mam problem odnośnie mojego kociaka!:( Skrzynia biegów nie działa, a dokładniej:
Wezwałem mechanika zeby podpiął go pod komputer, a komputer nie widzi skrzyni biegów. Widzi tylko poduszki itp. Więc moje pytanie nasuwa się czy to wiązka sie przepaliła czy coś poważniejszego? Wrzucam bieg na D kociak ryczy, ale stoi. Półośki nie są urwane, wał się kręci co dalej mam zrobić?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem z s-type 4.0 skrzynia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 11:34:00 am »
Nie kazdy komp  widzi skrzynie biegow w Jagu. Moim zdaniem to tak. Wejsc pod fure obadac wiazke skrzyni ale wstępnie wyglada to tak jakby padl konwerter lub sterowanie a to jest częste w tych skrzynkach
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

skyludwik

  • Gość
Odp: Problem z s-type 4.0 skrzynia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2015, 11:35:57 am »
Ze skrzynią połączy się tylko sprzęt Jaguara :) taki urok przedliftów :) A co się zepsuło to trudno powiedzieć. Trzeba by rozebrać. Ja bym się rozglądał za następną, chyba że to tylko konwenter.

liroj007

  • Gość
Odp: Problem z s-type 4.0 skrzynia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2015, 11:44:44 am »
hmmm... jezeli chodzi o skrzynie to wbije D i jezeli obroty rosną to auto przesuwa sie 5cm a jak juz spadaja to nie ma opcji aby auto w jakis sposob ruszylo i do tego cos tam rechocze jak probuje ruszyc. Jezeli wbije na N to auto normalnie mozna popchnąć i nie ma najmniejszego problemu. Moim zdaniem jakby skrzynia sie rozwalila to chyba nie wybijałoby normalnie biegów jak wyżej pisałem. Potwierdzi to ktoś?

skyludwik

  • Gość
Odp: Problem z s-type 4.0 skrzynia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2015, 11:47:42 am »
No skoro jest dzwięk jakiś to może to być konwerter. Ze wstecznym to samo ??  Może też być inna przyczyna. Selenoidy w płycie sterującej... Sama płyta na sluch i przez internet tego nie zweryfikujesz.

liroj007

  • Gość
Odp: Problem z s-type 4.0 skrzynia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2015, 11:55:22 am »
Tak ze wstecznym jest to samo. Zaprowadziłem kocurka do mechanika i zobaczymy co sie wydarzy. Takze dzieki za podpowiedzi odezwe sie jak juz bedzie wiadomo o co chodzi