Autor Wątek: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala  (Przeczytany 3352 razy)

julian

  • Gość
Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« dnia: Październik 02, 2015, 11:16:53 am »

Witam , mam problem z Jaguarem x-type 3.0 2002r . LPG (BRC) instalacja nowa 6 miesięczna

było wiele podobnych tematów ale niestety nie znalazłem rozwiązania wiec moje objawy wyglądają nastepująco :
Auto po postoju np całą noc na zimnym silniku bardzo cieżko odpala nastepuje wypadanie zapłonu , po podłączeniu skanera odb2 wyskakuje błąd P0300 (wielokrotne przypadkowe wypadanie zapłonu) auto bardzo nierówno chodzi i po jakimś niedługim czasie załapuje i zaczyna normalnie pracować , w czasie jazdy gdy silnik jest juz rozgrzany wszystko jest okej i w ciągu dnia działa bez problemu, problem pojawia się tylko po dłuższym postoju (np. całej nocy) , zauważyłem że gdy temperatura na dworze była wysoka  (ok. 35c) auto odpaliło prawie normalnie i od razu chodziło dobrze .
Profilaktycznie wymieniłem świece , cewki rownież sprawdzałem tzn kupiłem używane 3sztuki i podminiałem kilkukrotnie aby welinimować potencjalnie niesprawną .

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem ? Po wizycie u gazownika proponował wymianę wszystkich cewek..


kurak22

  • Gość
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2015, 17:32:23 pm »
pojeździj wieczorem na lpg, rano przed odpaleniem zobacz czy na układzie wtryskowym masz ciśnienie gazu (np. odkręć jeden przewód), powinieneś słyszeć uciekający gaz. Jak układ jest pusty to pewnie wtryskiwacz puszcza gaz w kolektor.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2015, 17:43:31 pm »
A ja bym proponował inaczej. Zakręcić zawór w butli lub wyjąć jedną wtyczkę z zaworu butli, odpalić furke, niech przepali to co ma w przewodach gazowych, przełączy się wtedy na benzynkę i tak auto zgasić. I rano będziesz widział.

Bo tak z odkręcaniem przewodu może nie zadziałać do końca i bedzie to złudne, bo coś tam posyczeć może.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline daktarin1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2015, 11:15:38 am »
Mam to samo gazownik mi powiedział ze to moze byc problem z pompa paliwa ale jeszcze tego nie sprawdzalem

julian

  • Gość
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2015, 17:59:54 pm »
Dziękuję za podpowiedź,  wczoraj wieczorem zastosowałem się do wskazówek tylko zrobiłem to trochę inaczej tzn po zgaszeniu auta odłaczylem wężyk i spusciem resztę gazu z układu,  ku mojemo zdziwieniu auto z rana odpałilo normalnie :o,  dzisiaj powtórzę ta czynność  a jutro zostawię z gazem i zobaczymy czy objawy wrocą,  ale jestem dobrej myśli!  

Dzisiaj pojawił się nowy bład P1236
 (Sprawdzałem ciśnienie pompy paliwa i jest prawidłowe)

Daktarin1,  proponuję sprawdzić to co napisali koledzy wyżej może też będzie jakaś zmiana

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2015, 20:00:06 pm »
A emulator/przelew kolega ma?

julian

  • Gość
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2015, 00:24:20 am »
A emulator/przelew kolega ma?
Chodzi o powrót benzyny - emulator ? to tak mam .
A jeszcze dodam że Czasami występuje u mnie dziwne szarpanie przy niskich obrotach i lekkim dodawaniu gazu (tylko na LPG)



Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2015, 07:40:52 am »
CO prawda LPG mam aż od tygodnia w swoim kocie, ale szarpanie wyeliminowałem poprzez wymianę cewko-fajek na nowe. Wiem że kosztują swoje, ale różnica jest kolosalna

julian

  • Gość
Odp: Wypadanie zapłonu , nierówna praca na zimny , ciężko odpala
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2015, 13:30:50 pm »
Na szczeście rozwiązałem swój problem , jednak okazało się żę wymiana wszystkich cewek zapłonowych na nowe rozwiązało wypadanie zapłonu . Można zamknąć temat ;)

Dziekuje za pomoc .