Autor Wątek: DSC System Fault oraz kontrolka ABS  (Przeczytany 8955 razy)

WojciechSZ

  • Gość
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2017, 10:56:51 am »
A czy jeżdżenie na innych kółkach, większych 245/45/18 nie ma wpływu na świecenie się tego komunikatu? (DSC SYSTEM FAULT), wiadomo, że 3.0 ma inny wymiar oryginalnych kół

hary0087

  • Gość
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 26, 2017, 15:49:14 pm »
Zeby zachowac ta sama srednice kola rozmiar opony powinien byc 245/40 r18 nie wydaje mi sie zeby DSC mialo blad przy tak malej roznicy rozmiaru kola

Online MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:18:09 pm »
Jak autor wątku, miałem komunikat o DSC i zapaloną kontrolkę ABS-u. Winnym okazał się najprawdopodobniej sterownik ABS. Po kalibracji problem ustał. Dodatkowym objawem było nadmierne grzanie się tarcz, szczególnie tył. Mechanicy krakowscy polegli. Pomogli panowie w www.landserwis-wieliczka.pl/
Nie jest tam niestety najtaniej.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

WojciechSZ

  • Gość
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2017, 03:46:35 am »
No u mnie tylko DSC komunikat jest, ABS ani razu się nie pojawia, oczywiście DSC działa prawidłowo, przy wyłączeniu,, boję się rond " ;), jak włączę, ratuje prawidłowo, więc dziwna ta usterka...

Offline hary67

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2017, 20:28:43 pm »
Panowie u mnie w s-typie  pali się kontrolka DSC, kontrola trakcji i mam komunikat DSC not available. Diagnoza niski ciśnienie w układzie ABS. Wymiana pompy  brak efektów poza żądaniem adaptacji. Wizyta  w serwisie nowe oprogramowanie pompy oraz zegarów było OK na 30 km potem to samo, powrót do ASO. Stwierdzili, że jak poruszają wiązką kabli to  wyskakuje błąd, przedzwonili wiązkę pod odciążeniem i niby jest w porządku. W tej chwili ASO Gdańsk poległo i rozkładają ręce :- pojecia

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: DSC System Fault oraz kontrolka ABS
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:09:51 am »
Witam.
Ja miałem taką usterkę w corolla verso i okazało się że padł żyroskop 😕 nowy 1000zł używka z anglika za 250zł. Zdecydowałem się na używany bo był z 2 tygodniową gwarancją. Wymieniłem i śmiga do dziś. Oczywiście kasowanie błędu obowiązkowo.
Pozdrawiam serdecznie 😊 myślę że może się to do czegoś przyda 😎