Autor Wątek: Swap silnika - czysto teoretycznie  (Przeczytany 7714 razy)

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2017, 00:35:51 am »
Liczyłem remont głowic ,honowanie  I wyszło  4500 bez roboty fakt bez rozrzadu . Głowice za 1000 to obydwie zrobię chyba że będą po kolizji to wyjdzie coś więcej . 4500 za graty a rozrząd to I tak chyba co jakiś przebieg trzeba wymienić .A jak kupisz drugi słupek po kilkuset tyś to nie wymienisz rozrządu ,mowa tu o kosztach remontu silnika
Warszawa w cenach to już dawno dogonił zachód ,te 9000 za wymianę głowicy z rozrządem plus hamulce tył to po prostu kosmos .

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 12, 2017, 01:04:33 am »
No i kluczowa sprawa to wszelkie inne pierdoły :)

Nie wiem jak w 2.7D ale podczas odświeżenia wspomnianego przeze mnie silnika R4 przy okazji stwierdziłem, że zamontuję nowe poduszki silnika i skrzyni. Przy okazji wymieniłem czujnik położenia wału. Był dobry ale lubi sobie paść a wymiana jest bardzo upierdliwa. Rolki przy okazji zmieniłem, napinacz i pasek. Nowa pompa wody, alternator itp.

Przy wyjętym silniku nie warto odpuszczać takich pobocznych prac  8)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Rom

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 12, 2017, 11:08:51 am »
Jak się chce bezawaryjnie jeździć nowoczesnymi klekotami na elektronice to przeważnie takie remontu  plus rozrząd i wtryski to nie rzadko przewyzszaja wartość auta . 

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2017, 12:16:31 pm »
I może się okazać, że jeżdżenie benzyną V8 po 3 latach i 60kkm wychodzi taniej niż cudownym Dieslem spalającym 8-9 litrów  ;D
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2017, 14:53:35 pm »
Mój pasacina spala tyle co ten cudowny 2.7 (wczoraj z trasy 8l/100), a dynamika i spokój użytkowania bez porownania

Ja sie z diesli wyleczylem. Za dużo tego robie i po Merolu tez wspomnienia średnie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline deptof

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Swap silnika - czysto teoretycznie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2017, 13:23:24 pm »
A są inne silniki od innego Jaguara, które by pasowały i nie było takich cyrków? Od X-typa czy coś?

Silniki od Jaguarów z 4.2 i 4.2 R do wersji z 2.7 D jak najbardziej pasują, kilka z swap'ów widziałem i są super, z tym że do zmiany są również skrzynia, komputer, licznik stacyjka, zamki i mnóstwo innych szczegołów , część zawieszenia też. koszt pracy to mniej niż cena samego silnika 2.7. ale nie wiem ile to kosztuje w tej chwili. W razie potrzeby mogę na priv podać tel. do mechanika, który od kilku lat z powodzeniem zajmuje się swapami. Ostatnio z powodzeniem przerobił 2.7 D na 3.0 D, ale to kilka miesięcy temu i nie wiem jeszcze czy nie ujawniają się jakies usterki.
S-type 2.7 V6 2005;
S-type 4.2 V8 2002;
S-type 4.2 V8  R 2002;
S-type 4.2 V8  R 2005;
XK 4.2 V8 2008;
XKR 4.2 V8 2006.