Autor Wątek: XJS Wymiana silnika ...  (Przeczytany 2458 razy)

koneser93

  • Gość
XJS Wymiana silnika ...
« dnia: Sierpień 30, 2015, 11:44:53 am »
Witam zakupiłem Jaguara XJS z 90' roku 3.6, Jest do poprawek blacharskich i kosmetycznych silnik pięknie chodził. Po kupnie chciałem zapalić silnik ponieważ stał przez 10 lat w stodole. Po wymianie płynów auto zapaliło bez problemu jedank wiedząc ze chłodnica jest dziurawa wlałem do układu chłodzenia wody, ponieważ cały czas ubywała woda chłodnicą. Po zgaszeniu auto stało byłem pewny że woda z układu wyleciała no ale jednak coś musiało zostać w bloku no i PĘKŁ gdy przyszła zima... Na początku wiosny wymieniłem chłodnice zalałem płynem wiedząc że wszystko jest OK no i odpalam zapalił od razu chodził przez 15 min ALE płyn chłodzący cały czas ubywał (w głowie sobie myśle co jest przecież chłodnica wymieniona!!) no to dolewałem tego płynu do zbiorniczka Aż JAguar tak zakopcił białym dymem że MASAKRA od razu oczywiście zgasiłem. Pytając mechaników o radę to każdy mówi że jakiś kanalik wodny pękł w bloku i woda miesza się z olejem, najlepiej trzeba bedzie kupić nowy silnik... Więc Jaguara zawiozłem do znajomego mechanika silnik wyjęty i teraz poszukuje całego sprawnego w dobrym stanie SŁUPKA. W polskich portalach od XJS-a niestety się nie znajdzie a ciągnąc z Anglii to koszty ok 3000 zł. Jedanak pisząc na tym forum chciałem zapytać CZY OD JAGUARA XJ40 SŁUPEK BEDZIE PASOWAŁ DO XJS'a PATRZĄC PO WYGLĄDZIE SILNIKA WSZYSTKO MI WYGLĄDA NA TO SAMO. Mam oczywiście numery silnika no ale pewnie moje z XJ40 się różnią... Więc proszę o rade może ktoś wie ?  :-help :-help

Offline JagXKS

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: XJS Wymiana silnika ...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:18:58 pm »
W takim wypadku najlepiej sprawdzić układ na szczelność plus zrobić test co2 w zbiorniczku wyrównawczym. Proponuje Ci skontaktować się w tej sprawie z Karolem Gieremkiem z Szamotuł. http://www.jaguargieremek.pl/kontakt.htm
Poza tym, skoro silnik wymieniasz, to mógłbyś bez problemu włożyć tam 4.0, nawet z X300.. plus skrzynia z X300. Będziesz miał lepsze osiągi, spalanie..

koneser93

  • Gość
Odp: XJS Wymiana silnika ...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2015, 14:00:50 pm »
Dzieki za odp.
Tzn szczelnosci pewnie nie bedzie mial a koszt naprawy bedzie kosmiczny. Juz mam w Jaguara wrzucone kupe kasy jak i czasu chcialem juz sie nawet poddac i go sprzedac... wolal bym najlepiej oryginalny blok no ale cena przesylki z angli jest zaporowa. A silnik z xj40 wyglada praktycznie tak samo tylko ciekawe czy by pasowaly wszystkie kostki itp czy np poduszki i mocowanie silnika no i czy by sie lączyl z calym osprzetem z xjs'a ???

koneser93

  • Gość
Odp: XJS Wymiana silnika ...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2015, 11:23:41 am »
 :-clap SILNIK ZAKUPIŁEM :-clap  Witam udało się znalazłem słupek za 2000 zł w idealnym stanie zalany olejem dobrze przechowywany.  Przebieg 80 tyś mil Gwarancja rozruchowa 2 m-ce. Więc teraz zostało tylko montować no i w drogę  :-A W weekend ma być wkładany jak bedzie gotowy to napisze POZDRAWIAM  :)