Autor Wątek: S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?  (Przeczytany 1679 razy)

Czary_Mary

  • Gość
S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?
« dnia: Sierpień 08, 2015, 16:23:37 pm »
Witajcie,

Czy to możliwe, żeby z powodu niskiego ciśnienia w oponie samochód przechodził w tryb awaryjny? Od razu napiszę, że nie mam czujników ale autem trochę bujało - tylne prawe koło. To była pierwsza jazda po większej naprawie a mechanik twierdził, że nie ma jeszcze zrobionej zbieżności. Ostatecznie złapałem gumę niszcząc oponę. Po wymianie opon jest już OK tzn nie wchodzi w tryb awaryjny.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2015, 19:44:09 pm »
Albo dziwny traf albo nie wiem...ciężko wytłumaczyć. Najlepiej podpiąć pod kompa ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Czary_Mary

  • Gość
Odp: S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2015, 21:05:40 pm »
Dzięki. A jak długo komputer trzyma błąd? Dziś trochę pojeździłem i cokolwiek bym nie robił nie wskakiwał żaden błąd. Inna sprawa to niska mocno - opis w innym poście - wymiana silnika. Niemniej dla mnie to też zaskakujące. Z drugiej strony nie jest wykluczone, że powietrza było tak mało, że niemal jechałem na feldze. Czy samo to może powodować występowanie błędu i przejście w tryb awaryjny?

Czary_Mary

  • Gość
Odp: S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:10:23 am »
Podzwoniłem i posprawdzałem i na razie wiem tylko, że zarówno z powodu niskiego ciśnienia, jak i braku ustawienia zbieżności kot może wchodzić w tryb awaryjny. Niemniej w moim przypadku to raczej nie to, bo po jednym dniu spokoju błąd pojawia się nagminnie. Oddaję samochód na testy  z powrotem do mechanika....

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: S-Type Diesel ->Tryb awaryjny z powodu niskiego ciśnienia w oponie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2015, 12:28:01 pm »
Od cisnienia w oponie i zbieznosci nie wskoczy tryb awaryjny bo tam nie ma ślepego czujnika. Jedynie mogłoby wywalic blad ESP z powodu różnych prędkości obrotowych kół. Podpiac auto pod kompa i wylezie co go boli
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8