Autor Wątek: Drgania Kota  (Przeczytany 2907 razy)

Danny27

  • Gość
Drgania Kota
« dnia: Maj 29, 2015, 13:00:06 pm »
Mam taki oto pierwszy problem z moim x-typem. Mianowicie, przy prędkości dokładnie 90-100 km/h auto wyraźnie drży. Czuje to i ja na kierownicy, jak i pasażer siedzący obok. Co może być przyczyną? Dodam, że ostatnio wymieniałem tarcze, klocki i opony na nowe. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć czy drgania były wcześniej. Kupiłem auto i napalony odrazu zabrałem się za remonty  ;D

ghrh

  • Gość
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2015, 14:29:32 pm »
Zacznij od sprawdzenia wyważenia kół i geometrii. Potem szukaj w przegubach. Jeżeli bije przy hamowaniu to mogłeś pokrzywić tarcze.
Poza tym nie ten dział i zapomniałeś się przywitać gdzie trzeba.

kurak22

  • Gość
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2015, 08:28:49 am »
co to za napęd?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2015, 10:03:47 am »
No właśnie co tam siedzi i napęd przód czy AWD?? Jeśli przód to napisz czy drgania występują również po odpuszczeniu pedału gazu
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2015, 13:30:30 pm »
Jeszcze na koniec do sprawdzenia piasty.
Robiłem ostatnio X'a w kórym były ewidentnie wywalone przeguby wewnętrzne, ale za wiele też to nie dało. Zmieniłem zwrotnicę i jak ręką odjął :)

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2015, 20:20:36 pm »
Padnięte piasty powodują drgania podczas przyśpieszania? U mnie drgania są najsilniejsze na 5-tym biegu przy prędkości 90-110 w trakcie przyśpieszania pod górę (przy największym obciążeniu). Trzy dni temu wymieniłem długą półoś (która była padnięta na 100%) ale problem drgań pozostał. Pytanie, czy wymieniać też krótką, czy najpierw sprawdzić coś innego. Dwumas i końcówki drążków wymieniałem niedawno i w obu przypadkach drgania jak były, tak są dalej. Możliwe, że to skrzynia jest powodem? Nie chcę się pakować w dodatkowe koszty bez potrzeby, dlatego proszę o radę. Pozdrawiam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2015, 20:50:39 pm »
U mnie drgania były przez półoś ale krótką. Padnięte oba przeguby.. niby nie stukały przy skręcie ale po wymontowaniu latały oba jak... bardzo  :-hehe. Mechanik stwierdził że dziwi się że nic się nie tłukło.. Po wymianie spokój jak ręką odjął. Jakbyś potrzebował to mam nówkę bo brałem dwie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2015, 13:07:19 pm »
A u mnie łożysko koła było przyczyną drgań i wycia. Polecam zajrzeć.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:42:11 am »
Już nie wiem co robić dalej. Dwumas z kompletem sprzęgła, obie półosie, końcówki drążków wymienione, całe zawieszenie sprawdzone na szarpakach, żadne łożysko nie wyje, a drgania dalej są. Zauważyłem, że na biegach 3 i 4 drgania też występują w przedziale 2000-2500 obrotów przy mocnym przyspieszaniu ale są ledwo odczuwalne, a na 5 biegu czuć je mocniej. Już nie mam pomysłu co może być przyczyną. Gniazda na półosie w skrzyni też wydają się ok (bez luzów). Będę jeszcze z tym walczył, a jak się uda to dam znać co to było, ale jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, to byłbym wdzięczny.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

ghrh

  • Gość
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2015, 15:19:16 pm »
Pobaw się ze zmianą biegów przy stałej prędkości. Jakiekolwiek usterki układu napędowego za skrzynią powinny być odczuwalne tak samo bez względu na wrzucony bieg. I głupie pytanie - geometrię robiłeś?

andrew140785

  • Gość
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2015, 08:06:44 am »
A koła sprawdzałeś?  :-chyt  masz oryginalne felgi czy jakieś inne?

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:10:21 am »
Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem koła. Letnie mam jakieś inne, nawet et jest trochę mniejsze ale na zimę mam oryginalne alu i dzieje się to samo. Zbieżność tez robiłem już 2 razy. Raz jak wymieniałem końcówki drążków a drugi jak wymieniałem zawieszenie z tyłu to od razu wszystkie koła ustawiłem. Ostatnio mam wrażenie że drgania są mocniejsze przy skręcaniu w lewo ale może to tylko sobie już wmawiam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Drgania Kota
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2015, 11:20:25 am »
Rozumiem, że półośki obie wymienione? Piasty w końcu sprawdzone?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8