Autor Wątek: Problem z odpaleniem silnika POMOCY  (Przeczytany 4667 razy)

dominas

  • Gość
Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« dnia: Lipiec 09, 2015, 22:58:55 pm »
Witam

Koledzy pomocy, od jakiegoś czasu składam jage xj6 s3 z 82r, składam i składam wszystko było super palił na dotyk az do dziś kiedy po odpaleniu pochodził sekunde i zgasł. sadząc ze mogła być to wina braku paliwa zalałem wszystko co akórat miałem w domu (6l) ale wciąz silnik jak zaklety milczy. Fakt paliwa mogła być końcówka ( zbierałem się własnie do zalania go) ale chyba po wlaniu 6 l powinien choć odpalić. Podpowiedzcie prosze gdzie szukać od czego zacząć. za 2 tygodnie brata bierze ślub i chciałem zrobić mu prezent, a tutaj klops. Dodam ze baki przeze mnie nigdy nie były czyszczone tak wiec nei mam pojęcia w jakim stanie był środek. Podejrzewam ze moze pąpka "coś"zassała bo jak wspomniałem nie było nigdy problemów z silnikiem. z góry serdecznie dzieki za pomoc i podpowiedzi

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2015, 00:08:31 am »
Pierwsze to sprawdz czy paliwo dochodzi do silnika...potem dopiero mozna myslec co dalej...

dominas

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2015, 09:47:27 am »
Pierwsze to sprawdz czy paliwo dochodzi do silnika...potem dopiero mozna myslec co dalej...

masz na myśli wyjscie od pompy paliwa w bagazniku, czy gdzieś przy silniku ( wiem głupie pytanie, ale powaznie jeszcze od strony mechaniczno- technicznej tutaj jestem wyjątkowo słaby)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2015, 15:53:25 pm »
W takich sytuacjach zawsze musisz zacząć od sprawdzenie dwóch podstawowych rzeczy:

1. Czy jest iskra
2. Czy dochodzi paliwo



ad.1

Wykręcasz jedną świece, zakładasz na nią przewód zapłonowy i przykładasz do masy, czyli w tym przypadku najlepiej do silnika. Pamiętaj, żeby nie robić tego gołymi rekami, bo prąd mocno Cie strzeli;) Prosisz kogoś, żeby zakręcił silnikiem a Ty obserwujesz czy masz iskre na świecy. Jeżeli jest iskra, to przechodzisz do punktu nr. 2. Jeżeli nie ma, dla pewności zdejmij przewód z jakiejś innej świecy i powtórz czynność. Jeżeli nadal nie ma iskry to sprawdzasz cewkę. Najczęściej mi się zdarzało, że np. nie było masy na cewce i trzeba było ja odkręcić, poczyścić połączenie z blachą i po sprawie.


ad.2

Tutaj najlepiej jest zdjąć przewód paliwowy w miejscu, gdzie łączy się z wtryskami, czyli przy silniku. Potem przekręcasz kluczkiem i patrzysz, czy leje sie paliwo.


Sprawdź to i daj znać jak wygląda sytuacja. Bedziemy cos myslec dalej.

dominas

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2015, 19:57:35 pm »
W takich sytuacjach zawsze musisz zacząć od sprawdzenie dwóch podstawowych rzeczy:

1. Czy jest iskra
2. Czy dochodzi paliwo


Tak wiec sytuacja wygląda następująco. Intuicyjnie przeszedłem do punktu drugiego pomijając świece i chyba to był dobry krok, odłaczyłem najpierw wezyk przy dojściu do wtrysków przy silniku ( paliwo nie leci) ,nastepnie zrobiłem to samo na wezyku wychodzącym z pompy (efekt ten sam - brak paliwa) po odkręceniu pompy paliwo z wezyka zaczeło wyciekać z węzyka który doprowadza paliwo od elektrozaworu do pompy. Tak wiec podejrzenia padły na "Lucas 4FP IUEL pump. Ktoś podpowiedział mi ze pasować tu powinna pompa od audi80 ( wiem profanacja) ale ... na marginesie dodam ze sprawdzałem czy dochodzi prąd (metodą na zarówke) i prąd dochodzi.
Ewentualnie jesli macie jakieś inne propozycje co przy okazji warto  sprawdzić to bede wdziueczny jak nie wiem co.

dominas

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2015, 16:15:18 pm »
Wiec tak jak wspominałem problem rozwiązany przy pomocy innej pąpki (w/w) Bosha :) zamiast 500, kosztowała jedynie 40 wiec Mission Sukcess

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2015, 16:18:45 pm »
spoko spoko,

Pisałem w sposób najłatwiejszy jaki potrafiłem, bo coś tam wspominałeś, że dopiero zaczynasz przygodę z mechaniką. Dlaczego polecam sprawdzić na początek iskrę? bo najłatwiej. Tylko ja raczej nigdy nie wykręcam świecy, a raczej wkładam jakiś metalowy przedmiot do przewodu zapłonowego i przykładam do silnika. Wtedy sprawdzisz czy masz iskrę w pół minuty. Druga sprawa - zainwestuj w miernik. Z przesyłką na allegro można kupić za 10 zł :] oszczędzisz sporo nerwów...

Jeżeli zdecydujesz się na montaż pompy z audi to daj znać czy to naprawdę działa  :-V tak..... z czystej ciekawości

dominas

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2015, 21:02:40 pm »

Jeżeli zdecydujesz się na montaż pompy z audi to daj znać czy to naprawdę działa  :-V tak..... z czystej ciekawości
[/quote]

zdecydowanie działa i sprawuje się bardzo dobrze, przejechane jakieś 240 km i 0 problemów, zastanawiam się jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni( jeszcze tego nie robiłem) a wcześniej Bóg wie kto i kiedy to robił. Puki co serdeczne podziekowania za pomoc

Offline Mauri

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Problem z odpaleniem silnika POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2017, 13:15:40 pm »
Szlag trafił również moje pompy paliwa cac3551/2. Niebawem zabieram się za czyszczenie zbiorników fertanem i do poszukiwania jakiegoś zamiennika pomp. Czy ktoś może wie jakie jest ciśnienie oryginalnej pompki?