Autor Wątek: Grill  (Przeczytany 4175 razy)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Grill
« dnia: Lipiec 09, 2015, 16:26:01 pm »
Witam was ponownie ;)

Musze trochę pokatować, żeby nie było za nudno na forum :-wings

Zauważyłem, że na grillu pojawiły mi się wżery i odpryski. Z daleka tego nie widać ale jak ktoś się tylko przyjrzy uważnie to od razu zauważy. Pojechałem do specjalisty -  za renowację grilla powiedział 6 000 .... a jak u was wygląda ten temat? jak patrzyłem to oryginalny grill również nie jest tani, a z drugiej strony nie mam chęci montować jakiegoś zamiennika :/    ktoś wymieniał? czy to jest standardowa przypadłość w Jaguarze czy tylko ja mam takie szczęście ?


pozdrawiam

Offline raflik1977

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Grill
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:27:22 am »
Witam. Ja no chromowanie grila dostałem cenę ok 2000 zł. Na ebayu znalazłem oryginalny i nie używany za £110 wraz z przesyłką. Sugeruję pogrzebać w angielskim ebayu.  Może się udać wyrwać za rozsądne pieniądze. Chromowanie zlalu do tanich nie należy. W szczególności grill gdzie masa detali do wyczyszenia i przygotowania dyktuje cenę.

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Grill
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2016, 18:28:42 pm »
Witam was,

Musze powrócić do tematu. Niestety nie udało mi się nigdzie odszukać porządnego grilla, żebym nie musiał go za 2-3 lata wymieniać z powodu korozji. Ktoś może coś polecić? już nawet się ugnę i zamontuje jakiś zamiennik :[

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Grill
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2016, 21:13:48 pm »
Niestety możesz mieć problem. Musisz szukać kogoś kto jest w stanie galwanizować na podkładzie miedzi. http://www.jaguarclassicparts.com/uk/series-iii-xj12-parts/exterior-fittings-and-sunroof/grilles/radiator-grille-jaguar podpowiada, że część nie jest już dostępna..ale zawsze możesz popytać w sklepach internetowych.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2016, 00:47:32 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Grill
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2016, 18:51:28 pm »
Mój grill 4 lata temu wygladał podobnie jak ten z ebay-a, drugi link do rocznika 84. Widac na jednym zdjęciu, ze juz zaczyna go brac korozja.... ale dzięki za info