Autor Wątek: Problem z klimą nie elektrozawór  (Przeczytany 1832 razy)

areko83

  • Gość
Problem z klimą nie elektrozawór
« dnia: Maj 20, 2015, 14:47:57 pm »
Witam
Jaguar S Type 2,5 V6 automat 2003 rok
Jak w temacie z jednej strony wali mi ciepło (od pasażera) od strony kierowcy chłodno
Wymieniłem elektrozawór  i nie poprawiło się.
Co innego może to być
Czy do "przysłon" sterującymi klimą da się dostać nie demontując kokpitu?
Czy ktoś miał podobny przypadek będę baaardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam

Offline dominx1989

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
  • JagFan
Odp: Problem z klimą nie elektrozawór
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2015, 15:14:27 pm »
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,29277.0.html poczytaj ten temat. U mnie także waliło ciepłem bardziej z prawej strony. Co do demontażu deski - niestety musisz zdjąć całość....
Możesz jeszcze sprawdzić moduł klimy jeśli masz na podmianę inny, bo u mnie także były ścieżki uszkodzone.

Poza tym jesteś na 100% pewny nowego elektrozaworu?

U mnie usterka zniknęła po naprawie na miesiąc i niestety znów mam wrażenie, że zaczyna mocniej grzać prawa strona. ( nie wymieniałem elektrozaworu).

Po prostu najlepiej chyba przerobić ten układ w całości na częściach innych marek tak, aby był "niezniszczalny"- bo te części Jaguarowe wytrzymują zdecydowanie za krótko. Wiem już, że elektrozawór z mercedesa można dopasować po lekkich modyfikacjach układu (zawór nie do zdarcia i dwustrefowy).

Ogólnie masa kasy i czasu zmarnowana na szukanie i usuwanie usterki, tym bardziej jeżeli ktoś jest perfekcjonistą i "kocha swojego KOTA"  :-K
PEUGEOT 205 1.9 PB > PEUGEOT 306 1.8 PB > JAGUAR S-TYPE 3.0 V6 PB + NISSAN NV200 1.5dci + BMW 2 220d

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Problem z klimą nie elektrozawór
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2015, 16:02:45 pm »
Witaj. Ja miałem podobne objawy w swoim S-typie 2,5 V6 . Walczyłem chwilę czasu z nagrzewnicą , płukałem ją roztworem octu z ciepłą wodą . Wymieniłem elektrozawór , zero poprawy . Aż do momentu kiedy na forum wyczytałem , że za schowkiem po stronie pasażera jest moduł który także odpowiada za sterowanie klimą. Odnalazłem ten moduł , przyjrzałem mu się dokładnie . Znalazłem takowy na all........o , miałem szczęście że nie daleko od miejsca zamieszkania. Dałem 100 złotych za używkę . Szybka wymiana ( jak ręką odjął ) , wszystko funkcjonuje . Ciepłe to ciepłe , a zimne to zimne . Powodzenia
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.456
Odp: Problem z klimą nie elektrozawór
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2015, 19:27:43 pm »
Moduł za schowkiem mają tylko modele z nawigacją. Natomiast modele bez navi posiadają moduł w całym panelu klimatyzacji. Osobiście zczytał bym błędy, zapewne jakieś się zapisały
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

areko83

  • Gość
Odp: Problem z klimą nie elektrozawór
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2015, 18:32:02 pm »
A jak mogę sprawdzić czy mam sprawny ten moduł za schowkiem (mam wersję z navi)
Co do navi to odrazu zapytam czy istnieje możliwość sciągnąć bądź zakupić płyte z mapami? poprostu żeby była nawet gdyby była stara dla samej uciechy ;)
Dziękuję za podpowiedź.

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Problem z klimą nie elektrozawór
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2015, 20:06:18 pm »
Tego ci nie powiem , dlatego że nie wiem. Ja kupiłem moduł z Jaguara S-type 2,7 D . Miałem szczęście że podpasował. Mapy są dostępne na Chomiku  , z roku 2009-2010 . Ja mogę ci tylko tyle podpowiedzieć , że kiedy wyjąłem ten moduł z samochodu . Kiedy go rozebrałem , zauważyłem że są popalone ścieżki . To zasugerowało mi że jest padnięty
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r