Autor Wątek: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika  (Przeczytany 2461 razy)

marsjaningn

  • Gość
Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« dnia: Maj 14, 2015, 21:33:35 pm »
witam
mój Kot 2,2 diesel z 2007r ma lekki problem, jak rano jest zimno, ok 5 stopni, po zapaleniu lekko faluje silnik ( o jedną kreskę ), jak sie nagrzeje too przestaje falować
jak jest ok 20-25 stopni too praktycznie wszystko jest ok, zadnego falowania ( noo może z 1 raz lekko zafaluje ) praktycznie nieodczuwalne
wzmaga się to jak wcisnę sprzęgło i cofam, ale tylko na zimnym silniku

w chwili obecnej sprawdziłem:
świece - ok
regulator cisnienia paliwa - ok
wymienione sprzęgło
usunięty DPF
zaślepiony EGR

Mechanik stwierdził ze too na pewno pompa wysokiego cisnienia, coo o tym sądzicie ??

Pytanie:
Jakie pompy do niego pasują, boo chce jakąś używkę kupić, ( numer seryjny lub coś podajcie ) lub z jakich samochodów pasują



andrew140785

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2015, 22:24:06 pm »
Spokojnie z tymi diagnozami mechaników kolego  ::) bo czy na prawdę jest to aż tak bardzo odczuwalne? Moim zdaniem nie ma sensu szukać i zmieniać na zapas poczekaj aż " choroba" się rozwinie bo możesz w tej chwili wydać kupę kasy jeśli to nie będzie pompa to wtryskiwacze i wyjdzie Cie trochę grosza. Radziłbym sprawdzić wtryskiwacze na początek.
Koszt sprawdzenia w Wawie na stole  to 300 zł nie wiem skąd wziąłeś te 600zł? ??????

marsjaningn

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2015, 09:15:58 am »
myślałem o wtryskiwaczach ale myślę że one by miały ten efekt bez znaczenia na pogode, czy ciepło czy zimo, pozatym robiłem sprawdzanie przepływów i wyszło OK
a ty samochód szwankuje jak jest zimno, jak jest ciepło chodzi dobrze

Myślicie aby oddać wtryski do regeneracji ?? ( sprawdzenia ?? )


eMWuGSM

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2015, 11:24:08 am »
Ja bym zaczął od oscyloskopu i przyjrzeniu się wiązce.
Na pompę zawsze znajdziesz czas, a wiązki w kocie są nawet gorsze niż w Żuku i Lublinie... :-X

andrew140785

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2015, 13:18:16 pm »
Falowanie silnika może wynikać z nawet z zatartego łożyska alternatora u mnie tak było. Sprawdź czy koło pasowe nie kręci się zbyt ciężko. Nie wiemy jak to wygląda na żywo a z opisu trudno sobie wyobrażać bo czy falowanie wygląda jak skakanie obrotów? Czy raczej podbijanie jak np  podczas włączenia klimatyzacji?
Wiele jest róznic. No i czy telepie całym samochodem podczas tych falowań czy są nieodczuwalne?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2015, 21:41:31 pm »
To też trafna myśl, aczkolwiek na alternatorze mniejsze prawdopodobieństwo. Sprzeęgła klimy to wymieniałem w obu moich "stałych" sierściuchach.

marsjaningn

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2015, 18:59:06 pm »
Falowanie wygląda tak:

Wskazówka obrotomierza skacze pomiędzy dwoma kreskami, jest to nieodczuwalne  fizycznie, ( nic nie rzuca silnikiem )
tak jakbym lekko dodawał gazu i puszczał

Coo najlepsze dzieje sie tak tylko jak jest zimno, przy temperaturze 15-20 stopni samochód pali bez zająknięcia, więc na tym trzeba sie skupić



enter84

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2015, 19:47:10 pm »
Marsjaningn nie wiem czy mogę dać link do forum Forda,ale co tam najwyżej mnie chłopaki zlinczują:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/57517-Obroty-faluj%C4%85-na-zimnym-silniku
poczytaj może w tym wątku coś znajdziesz...

marsjaningn

  • Gość
Odp: Pompa wtryskowa 2.2 Diesel - Falowanie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2015, 20:39:30 pm »
Poczytałem artykuł, ciekawy :)
Zastanawiam się nad tym akumulatorem.... oryginalny too chyba 80Ah 800A, a mój to 2 letni Wolf 77Ah i chyba 780 amperów

Coo wy na to ??

Boo jeszcze czujnika paliwa nie sprawdzałem,

aaa i sprawdzałem czy tak samo faluje jak powyłączam radio, klime i światła, ale nie zauważyłem różnicy ( tak mi sie zdaje )