Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

XJ 2010 - rozkodowanie kluczyka, nie można odpalić

(1/1)

marcin.blus:
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich Szanownych Forumowiczów :-R i od razu przepraszam, jeśli nie w tym dziale
Niestety moja przygoda z tym forum zaczyna się przykro, ponieważ poszukuję rozwiązania mojego (miejmy nadzieję) błahego problemu. Ale do rzeczy:
jestem posiadaczem Kota XJ z rocznika 2010 z silnikiem 3.0D.
Wstawiłem go kilka dni temu do zaprzyjaźnionego warsztatu lakierniczego, żeby ogarnęli rdzę przy prowadnicy dachu odsuwanego. Z racji tego, że musieli odsunąć podsufitkę,  prawdopodobnie rozłączyli antenę od Keyless`a. Odłączyli również aku.
Po ponownym podłączeniu wszystkiego nie można uruchomić auta, nie można włączyć zapłonu.
Dzwoniliśmy do serwisu w Łodzi (jestem ze Skierniewic), powiedzieli, że prawdopodobnie dadzą radę to zrobić ale trzeba przywieźć auto na lawecie. Ale bez włączonego zapłonu nie da rady zmienić biegu (wysuwana gała) a co za tym idzie wciągnąć Kota na lawetę.
Podjechał gość z kompem i jedyne co mógł zrobić to zczytać błędy:
w BCM - B1B01 - Key transponder
w module keyless - U201F external receiver.

Nie mamy pojęcia jak to ugryźć, nikt ze Skierniewic nie chce się podjąć. Obdzwadzialiśmy polecane na forum warsztaty (m.in. z Łodzi) no ale niestety nie jest nikt na tyle dyspozycyjny aby podjechać i naprawić usterkę.
Zwracam się więc do Was z błaganiem o pomoc  :-K oczywiście nie za darmo.

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Marcin

niewaskieauto:
ta dzwoniłeś wiem słyszałem rozmowę da się to ogarnąć tylko ze dzisiaj mieliśmy przerypane skończyłem robotę o 21.30 nadal potrzebujesz pomocy. są jeszcze w łodzi pomoce drogowe z tzw. motylem tył na motyla i do serwisu w poniedziałek tak do mnie przytargali fokusa z zablokowanym kołem pzu takie ma jeszcze sa wózki pod koła na których wciągniesz auto na lawetę rozwiązań jest kilka jeździłem taką lawetą że nie było problemu nawet jak kół nie było bo zostały na krawężniku a i jeszcze jedno jak masz drugi kluczyk to spróbuj tym drugim  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej