Autor Wątek: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota  (Przeczytany 4072 razy)

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Witam wszystkich,
niedawno nabyłem XFa z 2008r z silniczkiem 4.2 z kompresorem-416km :)
Autko było puknięte przodem (kilka razy z tego co sprawdziłem)-miało wystrzelone poduszki pieszego. Po rozebraniu okazało się, że jest pęknięty jeden czujnik parkowania z przodu i przecięta wiązka. Czujnik i wiązkę wymieniłem na sprawną, używaną, ale po podłączeniu całości nie działają czujniki ani z przodu ani z tyłu. Poduszki pieszego też zostały wymienione-sensor zresetowany i nic się na komputerze nie świeci. Po podłączaniu do kompa tylne czujniki wskazują stałą odległość od przeszkody 2,45m niezależnie czy przeszkoda jest z tyłu 0,5 czy 2metry.

Co się dzieje? miał ktoś z Was taki przypadek?co zrobić aby temu zaradzić?

Druga sprawa-próbując zamknąć auto przyciskiem na kluczyku centralny zamek zamyka auto, lusterka sie skłądają ale po chwili jak pociągnę za klamkę to auto się otwiera czyli nie zamkneło się i uruchamia się alarm. Co może być nie tak że autko się nie zamyka? wina kluczyka, zaprogramowania czegoś?

Trzecia sprawa to proszę o informację kto z forumowiczów smiga xf z takim silnikiem lub tym 300km bez kompresora. Szukam z Wawy i okolic ale jak ktoś jest z innego miasta to też chętnie wymienię się spostrzeżeniami dot autka.

Z pozdrowieniami
Tomek
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 12:22:13 pm wysłana przez Tomek-777 »

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2015, 13:41:04 pm »
Druga sprawa-próbując zamknąć auto przyciskiem na kluczyku centralny zamek zamyka auto, lusterka sie skłądają ale po chwili jak pociągnę za klamkę to auto się otwiera czyli nie zamkneło się i uruchamia się alarm. Co może być nie tak że autko się nie zamyka? wina kluczyka, zaprogramowania czegoś?
Witaj.
To niestety dość częsta przypadłość.
Zwróć uwagę czy przy zamykaniu działa siłownik w zamku - jeśli tak, na jakiś czas pomoże przesmarowanie zamka.
Jeśli nie słychać siłownika lub nasmarowanie nie pomaga - wymiana zamka (w ASO ~900zł/szt).
Mam ten sam problem, zabieram się w najbliższym czasie za wymianę zamka i spróbuję stary rozebrać żeby zlokalizować usterkę.

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2015, 16:07:41 pm »
Ale u Ciebie działa zamek i auto masz zamknięte? bo u mnie mimo iż centralny zamknie to drzwi kierowcy są otwarte-wystarczy za klamkę pociągnąć... a pozostałe drzwi i bagażnik są zamknięte i trzyma zamek...

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2015, 15:17:45 pm »
U mnie wszystkie siłowniki działają, ale efekt jest taki jakby siłowniki w prawych przednich i tylnych drzwiach straciły moc.
Zazwyczaj się zamykają, ale czasem nie. Mało tego, czasem alarm ostrzeże piknięciem że drzwi się nie domknęły, a czasem nie.

robert23

  • Gość
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2015, 14:41:25 pm »
Witam,
Spróbujcie z  problemem zamykania drzwi najpierw wymienić baterię w pilocie. Miałem to samo, jedne drzwi nie chciały się zamykać, już miałem rozbierać zamki, ale wymieniłem baterię w pilocie gdyż wydawało mi się , że nie otwiera auta z dalszej odległości. Wszystko wróciło do normy. Proste. Może pomoże.

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2015, 16:39:23 pm »
Zobaczę co z tymi zamkami będzie po wymianie baterii.

Nic nie podpowiecie ws czujników parkowania przód tył?

jack74

  • Gość
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2015, 17:01:33 pm »
u mnie jak baterie były słabe to wyświetlał się komunikat o słabych bateriach i auta też nie szło zamknąć ( może faktycznie wymiana baterii wystarczy) u mnie pomogło

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2015, 14:18:46 pm »
Baterie wymieniłem ale cały czas nie zamyka zamek drzwi.  :- pojecia

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2015, 14:12:56 pm »
Wczoraj oddałem auto do Altamiry na przegląd i naprawy, wymiany olejów i płynów po zakupie sprzed 3 tygodni. Auto nie ma książki jak to auta z zachodu...

Czy w Waszych skrzyniach biegów w momencie przełączania z P na R, D delikatnie czujecie bujnięcie autem?

Czy mieliście kiedyś po uruchomieniu auta objaw pracy silniczka w reflektorze? Ja mam ksenony z doświetlaniem zakrętów,  jeden ksenon przez jakieś 40 sekund po uruchomieniu silnika cały czas pracuje jak by chciał się wypoziomować...

Co możne być nie tak?

jack74

  • Gość
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2015, 15:22:37 pm »
TEŻ MAM KSENONY Z DOŚWIETLENIEM ZAKRĘTÓW I PO ODPALENIU AUTA ZAWSZE SIĘ USTAWIAJĄ ALE TRWA TO NIE WIĘCEJ NIŻ 5 SEKYND

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2015, 21:58:05 pm »
W przedlifcie z bixenonami nie ma procedury testowej xenonow- w polifcie jest.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Tomek-777

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • XF
Odp: Elektronika-czujniki parkowania przód/tył+zamykanie auta z pilota
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2015, 14:17:34 pm »
Witam wszystkich,
już udało się zidentyfikować usterki i je naprawić.

Odnośnie czujników parkowania z przodu to uszkodzone były wszystkie 4 sztuki. Kupiłem nowe (4x100zł), warsztat zamontował i wszystko działa jak należy.

Odnośnie zamykania samochodu to uszkodzony był zamek drzwi kierowcy. Kupiłem używany, warsztat wymienił i działa cacy!

Teraz została mi naprawa pompy dopowietrzenia silnika (głośno pracuje przez pierwsze 3--40 sekund po uruchomieniu silnika).

Naprawy, przegląd na 16tyś km i wymianę części wykonał bardzo solidnie warsztat Altamira z Zakroczymia.