Autor Wątek: samoistne świecenie lampki w kabinie  (Przeczytany 3255 razy)

adamowiczk

  • Gość
samoistne świecenie lampki w kabinie
« dnia: Marzec 06, 2015, 11:43:09 am »
Witam Koledzy przeglądałem wszystkie wątki w XF (2008-obecnie) i niestety nie udało mi się znaleść odpowiedzi na dolegliwość mojego kota. Co się dzieje? Od czsu do czasu samoistnie zapala się lampka na przednim panelu oświetlenia kabiny od strony kierowcy - po naciśnięciu na to światełko gaśnie. Co to może być?
Jeśli ten problem był już gdzieś poruszany do z góry przepraszam, że zawracam gitarę ale proszę o przekierowanie do tego tematu (w internecie znalazłem info, że to się zdarza ale bez wyjaśnienia przyczyn) A jeszcze jedno w bagazniku nie działa oświetlenie, ale jeszcze nie wiem czy to czasem nie żarówka.
Proszę o pomoc
KA

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: samoistne świecenie lampki w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2015, 12:46:09 pm »
Trzeba by się tam dostać i obadać. Może sie jakieś zwarcie robi
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: samoistne świecenie lampki w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2015, 13:04:51 pm »
Znalazłem coś takiego:
http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=39890

Mi się dwa razy oświetlenie na podsufitce samo zapaliło, jak się jeszcze powtórzy, to będę głębiej temat drążył.

adamowiczk

  • Gość
Odp: samoistne świecenie lampki w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2015, 14:27:11 pm »
Bardzo dziękuję z tego co wynika z forum http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=39890 to chyba nie będzie nic strasznego zadzwonie do serwisu i zobacze co oni powiedzą Ktoś tam podawał, że jest to bardzo znany błąd
jak się czegoś więcej dowiem to poinformuje

adamowiczk

  • Gość
Odp: samoistne świecenie lampki w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2015, 14:55:22 pm »
Dzwoniłem do serwisu w Poznaniu oto co ustaliłem:
Jest to klasyczna usterkasz roczników z lat 2000 -2009 (ja mam właśnie 2009) polegająca na zapieczeniu mikrostyków naprawa polega na nasmarowaniu specjalnym płynem koszt naprawy serwisowej 150 zł Pan z serwisu poinformował mnie, że można też tą lampkę wyłączyć na stałe należy przytrzymać sirodkową lamkę aż zamruga to znak, że boczne lampki zostały wyłaczone kolejne przyczymanie spowoduje ponowne właczenie tych lampek.

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: samoistne świecenie lampki w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2015, 15:59:57 pm »
Dzięki za info.
Ciekawe gdzie te styki do przesmarowania są...?