Autor Wątek: Wspólne garażowanie  (Przeczytany 2657 razy)

Rafal_Nowicki

  • Gość
Wspólne garażowanie
« dnia: Luty 03, 2015, 18:29:20 pm »
Witam Wszystkich.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Fiata 126p 1977r. (od dawna o tym marzyłem), a nie jest on moim pierwszym kolekcjonerskim samochodem.
Posiadam również perełkę Fiat 124 Spider 1977r. oraz Jeep Cherokee XJ Laredo 1991r. (aktualnie gruntownie odrestaurowywany).
Oczywiście jak podejrzewam większość z Was, borykam się z problemem garażowania moich cudeniek.
Jeden samochód stoi u moich rodziców (kosztem samochodu mojej mamy), drugiego aktualnie garażuje u pewnego kolekcjonera samochodów milicyjnych
na kaszubach, trzeci - Jeepek mieszka sobie u mechanika, gdzie trwają właśnie prace przywracające mu życie.
Ponieważ moja/wasza choroba jest bardzo zaraźliwa, również szwagier zakupił kolekcjonerskiego Jaguara.
Często zastanawiałem się jak co tu zrobić aby wszystkie te samochody mieć w jednym miejscu, żeby w każdej chwili można na nie spojrzeć, czasem
usiąść, uruchomić silnik... może nawoskować, zawsze jest coś do zrobienia.
No i do rzeczy..... Wyobraźcie sobie miejsce, halę zaadaptowaną na potrzeby "garażowe". Miejsca parkingowego na kilkanaście/kilkadziesiąt samochodów,
w tym również stanowisko w którym możemy przeprowadzić drobne (może i czasem grubsze) naprawy. Nie powinno także zabraknąć kącika w ktorym możemy umyć
naszego klasyka.
Piszę ten post, ponieważ poszukuję osób chętnych uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Planuję zrzeszyć grupę chętnych osób do "zrzutki" na wynajem
takiego obiektu. Całość można obrać w jakąś formę prawną, coś na wzór stowarzyszenia itp. Biorąc pod uwagę ceny wynajmu nieruchomości przemysłowych,
wydaje mi się że kwota 100-150zł od samochodu była by jak najbardziej realna i wystarczająca. I zaznaczam, że nie mam zamiaru traktować tego jako
kolejne źródło dochodu, a tylko jako ideologiczny, samowystarczalny ruch zrzeszający pasjonatów motoryzacji.
Oczywiście całość musi być monitorowana i posiadać alarm oraz ochronę. Tutaj koszta instalacji i uruchomienia biorę na siebie.
Czekam na wasze opinie.

pozdrawiam
Rafał Nowicki
rafal.nowicki@foldruk.net

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2015, 20:57:22 pm »
no kolego optymalnie było by trzeba sobie zamiast domu lub mieszkania kupić coś na wzór małej hali warsztatowej z zapleczem oczywiście tak dużym żeby było można tam wygodnie mieszkać no i żeby było duże okno z socjalu na halę w której stoją nasze cacka, cukiereczki , klasyki i inna kupa złomu itp.
po hali powinien roznosić się zapach oleju to konieczne i gumy lepsze to od odświeżaczy powietrza
no oczywiście posadzka musi być w płytkach i z boku regały na opony i "przydasie"
oczywiście jak przystało na dom wzorowy porządek
trzeba sobie zadać pytanie czy jakaś kobitka była by zainteresowana takim życiem- "no chyba nie"
ale jak byśmy mieli szczęście to może by się tam za klimatyzowała piękna młoda czarno-długowłosa koniecznie z odpowiednio dużymi poduszkami powietrznymi dziewczyna która miała by pokaźną kolekcje motorów
no i wtedy mamy raj na ziemi
coś podobnego widziałem w Taxi.... ale kobieta niestety była normalna

czy o tym marzycie

bo ja śnię o tym po nocach
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 21:03:37 pm wysłana przez maciejcat »
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2015, 21:48:40 pm »
maciejcat, jak kiedyś obudzisz się w takim miejscu i nic Cię nie będzie bolało to będzie znaczyło, że umarłeś  :-hehe
XK8 (X100) 4.2 V8

Offline Skorpion7777

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.488
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2015, 22:10:27 pm »
Rafale,
Twoja myśl i w mojej głowie się tliła czas jakiś, ale problem jest zawsze z LOKALIZACJĄ, gdyż koty należy odwiedzać, pielęgnować, dokarmiać, głaskać.

Dysponuję taką halą w Dziekanowie (kilka km od W-wy na Gdańsk), gdzie od zaraz może zamieszkać 12 kotów, a docelowo więcej.
W hali są dwa podnośniki, narzędzi tyle, że można połowę z nich pielęgnować jednocześnie, kompresor, spawarka, prysznic, miejsca noclegowe, imprezowe, internet wi-fi, a przed wjazdem parking na kolejne 20 kotów.
Ale co z tego, jeśli LOKALIZACJA jest zawsze jakimś problemem.
A jaka Ciebie, Rafale interesuje lokalizacja?
1982 Jag Daimler III s. 4,2
1988 Jag Daimler III s. 5,3
1990 Jag XJS Cabrio 5,3
1990 Jag XJS Coupe 5,3
1992 Jag Daimler     4,0
1993 Jag Daimler     4,0
1997 Jag Daimler     4,0
2003 Jag XJ6           3,0
2008 Jag XJ8 Sovereign 4,2

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2015, 23:14:39 pm »
maciejcat, jak kiedyś obudzisz się w takim miejscu i nic Cię nie będzie bolało to będzie znaczyło, że umarłeś  :-hehe

aru teraz mnie załamałeś
powinienieś mnie pcieszyc i powiedzieć że marzenia się spełniają  :-zly  :-cry
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2015, 00:39:34 am »
Mój niewinny żarcik powinien Cię tylko jeszcze bardziej zmobilizować w spełnianiu marzeń
XK8 (X100) 4.2 V8

Rafal_Nowicki

  • Gość
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2015, 09:47:12 am »
Moja lokalizacja to trójmiasto, jednak jeśli przy okazji tego posta kilka osób z okolic Wawy zorganizuje swoje siły.... to cieszę się bardzo

Offline Tomaszek.maj

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
  • ...póki rdza nas nie rozdzieli
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2015, 08:38:21 am »
Moja lokalizacja to trójmiasto, jednak jeśli przy okazji tego posta kilka osób z okolic Wawy zorganizuje swoje siły.... to cieszę się bardzo

Czy kolega ma jakieś propozycje dotyczące 3city?
Jaguar XJ X308, V8 4,0, 1998r
Jaguar XJS Coupe V12 5,3 , 1993r
... do ostatniej kropli oleju

Rafal_Nowicki

  • Gość
Odp: Wspólne garażowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2015, 13:20:44 pm »
jest kilka propozycji na forum fiata 126p oraz jedna z syrenki. Jeśli chodzi o lokalizację, to odezwał się do mnie pewien człowiek z Gdańska Oliwy, mówił że ma możliwość garażowania na 10-12 samochodów. Trzeba będzie włożyć trochę  pracy (sprzątanie, oświetlenie),ale... od tygodnia się nie odzywa. Generalnie temat zaczyna żyć. Sam ostatnio mam mało czasu na obserwację rozwoju sytuacji, post założony został na kilku różnych forach motoryzacyjnych dotyczących klasyków/zabytków