Autor Wątek: X-type 2.0D 04 brak nadmuchu na szybę  (Przeczytany 1728 razy)

mikimisz

  • Gość
X-type 2.0D 04 brak nadmuchu na szybę
« dnia: Styczeń 17, 2015, 15:33:09 pm »
Witam,

mam taki problem, po wciśnięciu przycisku DEF nie ma nadmuchu na szybę. Wymieniłem filtr kabinowy, sprawdziłem klapkę od zamkniętego obiegu - działa bez zacinania.
To co zauważyłem, to, że po kliknięciu DEF słychać dmuchanie i buczenie, ale nawiew idzie na nogi.

Jakieś sugestie co to może być?

Pozdrawiam

kurak22

  • Gość
Odp: X-type 2.0D 04 brak nadmuchu na szybę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2015, 18:20:37 pm »
przy sprawdzaniu klapy ob wew. sprawdzałeś silniki przy klapach które rozdzielają nawiew na poszczególne sekcje?(przy lewej nodze pasażera)

mikimisz

  • Gość
Odp: X-type 2.0D 04 brak nadmuchu na szybę
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2015, 14:04:11 pm »
Klapę sprawdzałem od strony filtra po jego wyjęciu.
Możesz napisać coś więcej jak to sprawdzić?

lenar90

  • Gość
Odp: X-type 2.0D 04 brak nadmuchu na szybę
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2015, 22:02:53 pm »
kolego miałem ten sam problem, zapadka się zacinała aż ciężko miałem ją kluczem ampulowym ruszyć, potem elegancko ale cały czas zacinała się w tej zamkniętej pozycji rozwiązanie?
wyjmujesz cały schowek
masz trzy silniczki, demontujesz ten najbliżej silnika
silniczek ma bolec sześciokątny, wchodzący w "gniazdo" do tego gniazda dopasowujesz klucz ampulowy
ustawiasz klapę w pozycji zamkniętej ale tuż przed zacięciem (najpierw musisz ją ruszyć)
włączasz zapłon, ustawiasz nawie na na nogi
wyłącz zapłon, teraz otwórz ręcznie klapę (z które wyjąłeś silniczek) przekręcając o 1/6 obrotu czyli jeden bok
załóż silniczek tymczasowo
włącz zapłon i pobaw się opcjami nawiewu żeby sprawdzić czy się nie zatnie, jeżeli tak to przesuń jeszcze o jeden bok
w najgorszym razie nawet jak włączysz na nogi to może trochę będzie wiało również na szybę - nie ma znaczenia :)
bawiłem się z przesuwaniem na zębatkach w mechanizmie silniczka ale to nie ma sensu :)
składasz i gotowe :P
jedna uwaga ciężko ruszyć klapę, przynajmniej u mnie, trzeba uważać by nie złamać czegoś w środku, jak spojrzałem ile roboty z wyciąganiem całego kanału  -- to nie, nie dla mnie :P