Autor Wątek: Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!  (Przeczytany 1797 razy)

Carmuel

  • Gość
Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!
« dnia: Styczeń 15, 2015, 22:42:11 pm »
Witam Panowie,  dzisiaj podczas podłączania radia najprawdopodobniej wywalilo bezpiecznik.  Nie dziala radio,  otwieranie klapy przyciskiem we wnętrzu jak i logiem na klapie.  Problem jest taki ze w miejscu w ktorym powinien być zamek to według mnie nie ma nic.  Wsadzam klusz szukam tam zamka ale jest tylko pustka. Macie może jakis pomysl jak teraz otworzyć ta klape lub gdzie szukac przyczyny tych usterek?  Heeeelp! 

Z gory dzieki,
Kacper

Pepsi133

  • Gość
Odp: Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2015, 22:53:15 pm »
Dobre pytanie.
Sam się zastanawiałem co się stanie jak coś się stanie z elektryką (albo akumulatorem, który aktualnie u mnie woła o pomoc).
Ja też mam niesprawny zamek w klapie.

Czekam na rozwiązanie i trzymam kciuki!

PS
Rozumiem, że ówże bezpiecznik zmieniałeś/sprawdzałeś?

Carmuel

  • Gość
Odp: Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2015, 23:22:34 pm »
Ten bezpiecznik jest chyba w bagażniku :D wszystkie inne tzn.  Dwie skrzynki w silniku i dwie pod fotelami sprawdzwilem :D

Pepsi133

  • Gość
Odp: Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2015, 23:24:28 pm »
Jeśli rzeczywiście tak jest to ciekawa sytuacja. Myślę, że projektanci nie brali pod uwagę uszkodzenia jednocześnie zamka i bezpiecznika ;P

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Nie mogę otworzyć bagaznika - tego jeszcze nie bylo!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2015, 10:18:47 am »
Niestety żeby się dostać do wkładu zamka, trzeba otworzyć bagażnik. Następnie odpinasz tapicerkę i na bodaj dwóch albo trzech śrubach jest zamontowany zamek. Wcześniej odpinasz cięgna centralnego.
Odkręcasz wkładkę i rozbierasz ją na części, wszystko czyścisz, smarujesz i działa. Jest to prosty typ zamka który da się otworzyć praktycznie śrubokrętem i kawałkiem drutu. Najczęstszą przyczyną jest po prostu brud który blokuje przekręcenie wkładu i pierścienia otwierającego blokadę mechaniczną.
xj6 4,0 Sovereign 1996