Autor Wątek: S-TYPE parktronic tył - pytanie.  (Przeczytany 2150 razy)

PrzeBo

  • Gość
S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« dnia: Czerwiec 22, 2014, 22:57:41 pm »
Witam. Mam pytanie odnośnie parktronica. Czy jeżeli uszkodzony jest jeden czujnik to cały system nie działa, czy tylko ten uszkodzony?

Offline Transamgta

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2014, 09:47:38 am »
Pada cały system . Objawia się to dłuższym (3 sek ) piknięciem po włączeniu wstecznego .

PrzeBo

  • Gość
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:05:09 am »
Dzięki bardzo z szybką i konkretną odpowiedź. U mnie dokładnie tak jest. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy te czujniki się zmieniały? Auto to s-type 3.0 z 2004.

andrzej80

  • Gość
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:14:56 am »
czujniki parkowania po zdjeciu zderzakow przód i tył w celu polakierowania zderzaków i ponownym złozeniu nie działaja czujniki? kamera ok pokazuje wszystko ale czujniki nie reaguja ktos pomoze?!!!

Offline Transamgta

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:17:28 am »
Nie wiem czy przed jak i po lifcie były te same. Najlepiej wyjąć jeden i po numerze który na nich jest napisany szukać na allegro . Jest tego dużo . od 90 -150 zł .
Ja w swoim X350 miałem w zeszłym tygodniu podobny problem. Nagle przestało działać . Bez przyczyny . Zdjąłem zderzak popsikałem w każde gniazdo i wtyczkę  WD40 i zaczęło działać  :). Może zacznij od tego.  Co od usterki konkretnego czujnika można sprawdzić na słuch. Jak przystawisz ucho powinieneś usłyszeć takie TYK TYK TYK TYK około 3, 4 razy na sekundę.

PrzeBo

  • Gość
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:33:37 am »
Dzięki. Czujnik walnięty na sto procent. Poprzedni właściciel zaliczył stłuczkę ale jakoś się trzymał i o dziwo działało. Malowałem tylny zderzak i przy zdejmowniu dosłownie się rozpadł.

Offline rafeo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
  • S-Type 2,7 D
Odp: S-TYPE parktronic tył - pytanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2014, 14:14:54 pm »
witam podepnę się pod temat, mam czujniki z przodu i z tyłu, po dwa na każdym zderzaku nie działały i cały system nie działał, dzisiaj była wymiana uszkodzonych i teraz mam tak że z z tyłu wszystko działa ok ale przód pomimo działających czujników (czuć zdecydowanie pulsowanie ich) nic się nie odzywa przy podjeżdżaniu przodem do przeszkody, czy jest jakaś opcja że mam wyciszone z przodu albo coś podobnego???