Autor Wątek: xj x350 2.7 D czy warto się tym interesować  (Przeczytany 2650 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
xj x350 2.7 D czy warto się tym interesować
« dnia: Listopad 17, 2014, 08:18:56 am »
jak w temacie , czy ma ktoś może xj x350 z silnikiem diesla , główne pytanie czy nie brakuje mu trochę pod pedałem , bo jest to dość spore auto do tego w automacie więc nie wiem jak sobie radzi z takim silnikiem , miałem sposobność przejechać się 4.2 benzyną i nie ukrywam , że jestem pod wrażeniem , ale tam było 300 kM .
Zdaję sobie sprawę , że nie będzie to przecinak na drodze , ale też nie chciałbym mieć auta które trzeba popychać przy podjeździe pod górę .
Problem polega na tym , że aby zobaczyć i się przejechać tym kotem muszę udać się bardzo daleko więc nie chcę jechać na marne , skoro okaże się , że ten model jest strasznie mułowaty .
CZy można porównać jego osiągi do S-typa z tym silnikiem , jeśli tak to znajdę gdzieś niedaleko takiego aby zobaczyć , czy się nadaje
Kolejne pytanie jak wygląda eksploatacja takiego diesla , co jaki czas rozrząd , jak się ma sprawa filtra cząstek stałych , i EGR , czy przebieg 240 tys. km to dla niego dużo czy mało , obecnie mam x-typa 2.2 D i nie ukrywam , że jestem bardzo zadowolony z tego silnika , zero problemów , a też już swoje przejeździł ( ale to jest silnik forda , a nie francuzów )
No i ostatnie pytanie jak się ma automatyczna skrzynia biegów , czy to ta sama co w s-typie ( podobno jest 6 biegowa ) , i jak z jej żywotnością
będę wdzieczny za wszelkie sugestie
maciek
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 23:10:53 pm wysłana przez Choina »
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Transamgta

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: xj x530 2.7 D czy warto się tym interesować
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2014, 22:51:23 pm »
Jak robisz 15-20 tys rocznie kup 4.2. Jak robisz 30-35 tys rocznie kup diesla który wcześniej czy później zdechnie jak każdy 2.7 HDI. Silnik nienaprawialny ze względu na brak dostępu do części . Tylko zakup nowego - używanego w cenach kosmos . Sprawdź sobie na allegro . Handlarze o tym wiedzą więc to cenią. Z Peugeota i Citroena nie pasuje .
Mnie X350 4.2 spalał w mieście 15-16L bez szaleństw.  Diesel wychla z 12 jak nic . Dla mnie żadna oszczędność nie mówiąc już o kosztach napraw diesel Vs benzyna .  No ale zawsze ma się w głowie "mam diesla to jeżdżę oszczędnie  ;D
O kwestii osiągów nawet nie warto wspominać bo to przepaść.

Offline Zatoichi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: xj x350 2.7 D czy warto się tym interesować
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2014, 00:31:57 am »
Polecam wpisanie w wyszukiwarkę magicznego ciągu znaków "2.7 hdi problemy". Swego czasu miałem przygodę z tym silnikiem i cóż... zamysł konstruktorów świetny, ale eksploatacja to ruletka. Silnik obarczony jest błędami konstrukcyjnymi skutkującymi wysoką (i kosztowną) awaryjnością bez względu na sposób użytkowania i jakość serwisu. Dobrze o tym silniku może powiedzieć tylko ktoś, kto ma go od nowości i jeździ samochodem okazjonalnie. Albo właśnie chce go sprzedać.
Szkoda, bo to zaawansowana technicznie konstrukcja... i może to właśnie jest jego przekleństwem.

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: xj x350 2.7 D czy warto się tym interesować
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2014, 11:10:19 am »
no tak ale jest przecież dużo użytkowników s-typa z tym silnikiem , i chcecie mi powiedzieć , że oni wszyscy będą mieli lub już mieli problemy z tym silnikiem , ?
fakt wyczytałem w necie , że przez filtr cząstek stałych silnik dodaje sobie ropy do oleju , żeby dokonać samoczyszczenia co z kolei prowadzi do zatarcia panewek na wale , ale czy to jest naprawdę częsta usterka czy może wynika z kiepskiej eksploatacji i unikania przeglądów serwisowych przez naszych kierowców .
nie ukrywam , że jeśli będę chciał coś takiego kupić to poszukam w europie , a nie na polskim rynku , natomiast patrząc na moje możliwości finansowe będzie to auto które ma na szafie 200 tys. km
Jeśli faktycznie ropniak to taki syf to może zacznę szukać benzyny , a tu kolejne pytanie ameryka czy europa ?
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007