Autor Wątek: Nie działają światła mijania!  (Przeczytany 3091 razy)

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Nie działają światła mijania!
« dnia: Październik 31, 2014, 20:09:53 pm »
nie działają mi światła mijania, bezpieczniki sprawdzone, wszystko działa tylko nie ma mijania i przeciwmgielnych tylnych przeciwmgielne przednie są) przekaźniki przekładałem, żarówki sprawdzone, jeden przekaźnik jak się przełącza na światła mijania to cyka ale zamieniłem miejscami i tez na tym miejscu cyka. Ma ktoś jakieś pomysły?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2014, 22:36:54 pm »
Sprawdź jeszcze raz żarówki. Kiedyś kumpel narzekał, że nie ma pozycyjnych i podświetlenia tablicy rejestracyjnej na tyle...
Też zapewniał, że żarówki sprawdzone (on niby miał słaby wzrok, więc zonę prosił aby patrzyła). Zabrałem się za temat. Też posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, przekaźniki, wiązki itp. Aż w końcu zbaraniałem i pomyślałem, że w sumie stracę niewiele czasu aby wyjąć którąś żarówkę...
Wiecie co???
Wszystkie 4 żarówki były spalone!!!
Też mi się nie chciało wierzyć, bo on zapewniał, że przynajmniej postojówki jakoby przestały świecić w tym samym czasie.
Nigdy nie mów nigdy.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2014, 15:09:47 pm »
jednak były spalone żarówki, wyglądały na dobre ale gdy włożyłem nową to światła działają :)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2014, 15:25:59 pm »
Podejrzane jest to, że spaliły sie obie żarówki świateł mijania. Należy sprawdzić czy nie idzie na nie zbyt duży prąd- nie mylić z napięciem.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2014, 17:37:26 pm »
Podejrzane jest to, że spaliły sie obie żarówki świateł mijania. Należy sprawdzić czy nie idzie na nie zbyt duży prąd- nie mylić z napięciem.
Wytłumacz mi jak może iść zbyt duży prąd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 18:00:08 pm wysłana przez voitec »
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2014, 18:40:55 pm »
Samochody zwłaszcza amerykańskie mają ograniczniki prądu płynącego do żarówek tak aby świeciły z odpowiednią mocą i ich żywotność była długa. Jeżeli ulegnie coś uszkodzeniu może płynąć do żarówek zbyt duży prąd. Tak jest np w Chryslerze gdzie przy ograniczniku, napięcie 12v na kablu żarówki 10W sprawia że nie uruchomi np przekaźnika gdybyś chciał go podłączyć w celu rozłączania świateł dziennych.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2014, 18:42:24 pm »
Jeżdżę wieloma samochodami od 30 lat i nigdy nie spaliły mi sie 2 żarówki przednie na raz

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Nie działają światła mijania!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2014, 21:43:21 pm »
Jeżdżę wieloma samochodami od 30 lat i nigdy nie spaliły mi sie 2 żarówki przednie na raz
Miałeś mało H1 widocznie.
Czasami jest tydzień palenia żarówek i idzie sporoooo.