Autor Wątek: [XJ40] Kilka problemów...  (Przeczytany 2027 razy)

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
[XJ40] Kilka problemów...
« dnia: Wrzesień 11, 2014, 23:43:39 pm »
Witam,
1. Od jakiegoś czasu po odpaleniu zimnego auta i ruszeniu przez 50-100 metrów jest ok, następnie jest spadek mocy - mimo gazu do deski wcale nie przyspiesza - po ok 3-5 sekundach wraca do normy.
Zanim tak się działo był wymieniany filtr paliwa - czy mógł zostać nieumiejętnie wymieniony? Pompa paliwa pada?
Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

2. Zauważyłem że dosyć często (przy normalnej jeździe) załącza mi się wentylator chłodnicy silnika - nawet przy temperaturach jakie mamy obecnie za oknem (15-17 *C).  Czy to normalne i co ewentualnie warto sprawdzić?

3. Auto generalnie jest dość słabe jak na te 200km, do 2 tyś obrotów niezbyt się zbiera, powyżej 2 tyś jest jako-tako.
Co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Jaguar XJ40 3.2s '94

Tatarski

  • Gość
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2014, 08:42:27 am »
Powiem Ci, że u mnie jest podobnie z tym wentylatorem, ale rzecz dzieje się po przejechaniu ok 50 km. Na moje oko chłodnica albo nie domaga, albo coś namieszane jest z czujnikiem wentylatora.

Co do mocy, to mam podobne odczucia. Zupełnie inne wrażenie mocy jest np. w bmw 2.8, które ma ~ 200 kucy.
Tutaj człowiek po prostu ma wrażenie, że startuje lokomotywą. Albo mamy te same problemy, albo widocznie tak już jest przy tym silniku.
Niestety nie mam porównania, żeby to sprawdzić. Wydaje mi się jednak, że coś musi być na rzeczy.

iroc5.7

  • Gość
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2014, 21:48:30 pm »
Mowa o silniku 4.0 rozumiem, mam xj40 4.0 i w porównaniu z innymi autami o podobnej mocy powiem tak; u mnie z miejsca faktycznie jest bez żadnej rewelacji, od 0-60 rusza jak 2.0 albo gorzej ale w trasie przy dużych prędkościach, powyżej 140 jest ok. czuć dużą pojemność, przyśpieszenia od 140 do 180 np. bez problemu, szybko się zbiera. myślę, że tak musi być w końcu auto jest duże, ciężkie, tylny napęd, no i nie sportowe, nie ma co wymagać.

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 22:26:25 pm »
mam 3.2 - powyżej 120-140 rzeczywiście jest ciekawiej.
Jednak mam wrażenie że z wiekiem moje autko trochę mocy straciło i staram się znaleźć przyczynę...
Jaguar XJ40 3.2s '94

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2014, 13:39:35 pm »
Mam 4.0 i nie ma takich problemów jak koledzy. Rwie do przodu od początku, może sprawdźcie świece i kable, choć trop odnośnie chłodnicy też może okazać się właściwy, należałoby zobaczyć jeszcze czy chłodzi równo na całej powierzchni.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Tatarski

  • Gość
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2014, 14:50:29 pm »
Jaras, a powiedz mi proszę, który wentylator Ci się włącza ? Bo mi ten dolny, mniejszy, co jest dla mnie trochę dziwne.
Dzisiaj zrobiłem prawie 200 km i też po przejechaniu ok 100 km włączył się wentylator i wył jeszcze ok 5 min. po zgaszeniu silnika.

Do kolegów ogólnie : czy jest coś takiego, jak tryb awaryjny w jaguarze, właśnie z powodu np. zle pracujących czujników? Bo ja u mnie odkryłem ostatnio, że ten czujnik, który wychodzi od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego, nie jest podłączony, tylko wsadzony jest drucik wchodzący w dwa piny w kości, do której powinien wchodzić czujnik. Po załączeniu czujnika zapala sie czerwona kontrolka chyba prawa dolna z czerwoną falą. Może tu szukać przyczyny ?

P.S. Sorry Jaras za off top lekki, ale widzę, że mamy podobny problem, więc może wpłynie to na korzyść wątku ;)

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: [XJ40] Kilka problemów...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2014, 20:35:56 pm »
właśnie z tymi wentylatorami też coś dziwnego zauważyłem...
Jeszcze 2 miesiące temu załączał mi się górny (odczuwalne drgania kierownicy - co mnie zastanawia) i dodatkowo dolny w przypadku włączonej klimy, a obecnie załącza się tylko dolny nawet bez włączonej klimy. Bezpieczniki wszystkie ok i żadnych kontrolek.
Jaguar XJ40 3.2s '94