Autor Wątek: Dostępność części do starszych modeli - jaka polityka Jaguara ?  (Przeczytany 2547 razy)

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Dostępność części do starszych modeli - jaka polityka Jaguara ?
« dnia: Wrzesień 10, 2014, 17:29:09 pm »
Drodzy forumowicze!

Chciałbym Was zapytać co sądzicie o dostępności części do starszych modeli Jaguara. Moje pytanie nie bierze się znikąd. Otóż już od miesiąca czekam na tuleje do tylnej belki w moim s-typie. Po prostu ich nie ma. Producent je dopiero produkuje! Trochę się tym faktem - może niepotrzebnie - przeraziłem.
Dotarło do mnie, że mimo, że moje auto jest w dobrym stanie technicznym to model jest już leciwy i może niekoniecznie ludziom z Jaga chce się produkować części zamienne, bo zbyt jest słaby albo mają inną politykę, a części zamienne to taki wrzód na tyłku dla koncernu.

Gdyby faktycznie tak było, że części nie będą dostępne za jakiś czas to fajnie byłoby o tym wiedzieć, prawda?

Czy ktoś z Was ma jakieś wiarygodne informacje na ten temat?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Dostępność części do starszych modeli - jaka polityka Jaguara ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2014, 19:56:13 pm »
Tak, to ciekawe i smutne. Więc może być lipa

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Dostępność części do starszych modeli - jaka polityka Jaguara ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2014, 19:59:07 pm »
Do X350 też już kilku części nie ma dostępnych. Tak samo do XK8 (Przelotka pasa Tomku  ;) ).

Offline Tomasz.xkr

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Dostępność części do starszych modeli - jaka polityka Jaguara ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2014, 08:35:27 am »
Swoją drogą to skandal,że do modelu,który był produkowany do 2006 roku nie można kupić plastikowego elementu wyposażenia wnętrza.To nie łożysko,ani klocki,które można kupić u producenta,albo w zamienniku.
Ostatnio restaurowaliśmy w rodzinie Renault 5GT Turbo,auto 24 letnie,i wszystko,nawet ozdobne paseczki na zderzak można było kupić bez problemu.No,ale Szejk naftowy wyrzuca Jaga jak zapełni mu się popielniczka i dla tego taka polityka części zamiennych Jaguara. :-nie