Autor Wątek: X350 kot na maskę - statuetka  (Przeczytany 2401 razy)

haarmagedon

  • Gość
X350 kot na maskę - statuetka
« dnia: Wrzesień 11, 2014, 10:42:32 am »
Witam szanownych kolegów,
Stałem się szcześliwym jak na razie posiadaczem X350 4.2 w najpiękniejszym kolorze czarna perła :)
Do pełni szczęścia potrzebuję jedynie statuetki kota na maskę. Proszę o pomoc - potrzebna mi odległość od początku statuetki do początku maski. Nie mam fabrycznej dziury na montaż kota więc będzie trzeba ją wyrzeźbić.
Wymiar kota to 5 czy 7 cali?
Może macie jakieś sprawdzone źródła zakupu statuetek? lepiej kupić oryginał używany czy nowy zamiennik?

Pozdrowienia

Offline kwintek1992

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: X350 kot na maskę - statuetka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2014, 15:10:11 pm »
To zależy jaki kupisz 5 cali to do x-type lub s-type  do xj najlepiej 7 cali przynajmniej widać go ;]  poszukaj na forum sa takie watki wpisz statuetka w szukaj i masz   opcja szukaj nie boli ;] :-tylko

haarmagedon

  • Gość
Odp: X350 kot na maskę - statuetka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:44:20 am »
Dzięki panowie za odpowiedzi ale

1. W oryginale kocur w x350 ma 5 czy 7 cali?
2. Potrzebne mi miejce mocowania.. ilość cm od początku maski - wielka prośba aby ktoś kto ma ten sam model z kotem zmierzył..
 
No i z Waszych doświadczeń lepiej szukać używki kocura oryginału czy kupować zamiennik?

XJ8-X350

  • Gość
Odp: X350 kot na maskę - statuetka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:17:37 am »
Ja już mam drugiego Jaguara.
Wcześniej S-Type obecnie od 2 miesięcy XJ8 - X350.

Też nie miałem kota na masce w moim XJ X350 znalazłem Kota na allegro za 179 zł wygląda jak oryginalny który miałem w S-Type nie widzę żadnej róznicy jest pełny (bałem się że będzie dmuchany). Jest to obrotowa figurka w dodatku od orginału się rózni ze jest możliwość ściągnięcia od dołu bo jest na imbusowej śrubie. ( w orygnalnym sam sobie gwintowałem i zrobiłem śrubę zeby zdemontować.

Na mojej masce nie mam wyboru miejsca bo jak otowrzysz maskę za uchywtem do zamykania maski jest oryginalna otwór na rewers i śrubę  statuetki.

nie wiedziałem że są 5 i 7 cali ? chyba ze 5' cali ma zwykła a obrotowa 7' ?

Ja mam 3,5 V8 2003 rok

Offline kwintek1992

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: X350 kot na maskę - statuetka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2014, 11:54:53 am »
Proszę macie linka do  kotów 5 i 7 cali oraz jeden ruchomy za 577zł obrotowy
 http://www.englishcars.pl/sklep-Jaguar/kategoria-Emblematy/1535

Moje pytanie brzmi czy to jest odlew czy pusty w środku czy warto się tym zainteresować ?
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,3550.0.html  tutaj opis jak go zamontowac
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 05:14:44 am wysłana przez Choina »

Offline Transamgta

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: X350 kot na maskę - statuetka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2014, 13:51:57 pm »
Zajrzyj od wewnętrznej strony maski przez okrągłą dziurkę . Powinny byc zaznaczony punkty do wiercenia więc nie trzeba nic mierzyć jeśli chodzi o odległośc od krawędzi maski i wyśrodkowanie statuetki ( u mnie tak jest w X350 )