Autor Wątek: Problem z klamką. POMOCY!!!  (Przeczytany 2320 razy)

Offline pawelo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Problem z klamką. POMOCY!!!
« dnia: Sierpień 30, 2014, 18:42:30 pm »
Witam wszystkich. Od nie dawna jestem posiadaczem XF-a z 2010 roku. Mam problem z otwieraniem tylnych lewych drzwi. Z zewnątrz nie da się otworzyć nawet po wielu próbach, a z wewnątrz też to nie przynosi skutku :( Dopiero kombanacja dwiema klamkami przynosi skutek, ale też potrzeba kilku podejść. Miał ktoś kiedyś podobny przypadek albo posiada jakiś schemat jak to wygląda wewnątrz drzwi? Ewentualnie jakiś warsztat w zachodniopomorskim bądź lubuskim, który jest w stanie to naprawić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: Problem z klamką. POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2014, 19:30:40 pm »
Witaj.
Na twoim miejscu zdemontowalbym boczek drzwi - wyglada jakby linka wypiela sie z zatrzasku i dopiero naciagniecie jej obydwoma klamkami otwiera drzwi.

Pozdrawian
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

robert23

  • Gość
Odp: Problem z klamką. POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2014, 16:11:56 pm »
Witam, też tydzień temu przestał mi pilot otwierać 1 tylne drzwi, ale można je otworzyć od wewnątrz. Nie miałem jeszcze czasu żeby to obejrzeć. Jeżeli usunąłeś usterkę to proszę napisz co było przyczyną i jak to naprawić

Offline pawelo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Problem z klamką. POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 21:52:57 pm »
Witam :) przyczyną okazała się jedna mała zębatka w mechanizmie od centralnego zamka. Mała plastikowa, która po obejrzeniu wszystkiego, rozebraniu i złożeniu do kupy, okazała się być zbędna (dodatkowa). Nie wiem może podczas produkcji zamka w jakiś sposób dostała się do środka nie mam pojęcia. W każdym bądź razie nie było dla niej miejsca a tylko latała sobie bezwładnie po puszcze zamka blokując przy tym go w taki sposób że nie otwierał się do końca i dopiero po kombinacjach dało się otworzyć drzwi. Teraz naszczeście wszystko hula jak należy. :)