Autor Wątek: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony  (Przeczytany 2792 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« dnia: Wrzesień 18, 2014, 08:00:07 am »
Witajcie. Może mi ktoś udzielić rady jak włączyć podświetlenie radia? Mam to podstawowe radio CD z wybieraniem numerów i pełną klawiaturą numeryczną. Jag X-Type Black Edition 2.0d. Podświetlenie klimy u góry działa, jak również działają podświetlenia przycisków. Jedynie wyświetlacz nie. W dzień problemu nie ma za to noc jest... Upierdliwa.

Btw. da się jakoś komórkę przez bluetootha podłączyć?

Do tego drugie pytanie. Mam skrzypiące Macphersony. Odzywają się na każdym większym podboju. Sprzedający(podobno jest na tym forum i się udziela) twierdzi że wystarczy nasmarować i będzie grać i bzykać - samochód stał ciągle w garażu i uruchamiany był na rozruch co 3 tygodnie... To prawda czy mnie oszwabił i trzeba je wymienić?

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2014, 11:37:36 am »
wyświetlacz... pewnie padło podświetlenie, więc rozebrać, wyjać i wymienić żaróweczki.
Łożyska mcpersonów... nasmarowanie pewnie pomoże, pytanie na jak długo. Generalnie nie jest to element w którym producent przewiduje, że trzeba go okresowo smarować więc prędzej czy późiej padnie całkiem i trzeba będzie wymienić
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2014, 09:57:47 am »
Właśnie co ciekawe, wczoraj na chwilę wyświetlacz odpalił i działał przez łącznie 4 chyba sekundy. Więc żaróweczka odpada. Chyba jest jakieś zwarcie. Tak będąc przy okazji radia: da się wyciągnąć kabelek z radia do AUX? W Fieście mk5 jest taki myk że rozbiera się radio i wbija się w ścieżkę idącą z CD kabelki jacka i AUX działa tylko trzeba mieć zapisaną płytę jako music CD z wyciszoną ścieżką. Tu też tak można zrobić?

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:06:04 am »
pewnie się da- ale nikt tego nie robił. Dla mnie trochę drut i nie widzę tego.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

kurak22

  • Gość
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 10:43:08 am »
Pytanie trochę z innej beczki.
Wie ktoś na jakiej zasadzie działa ustawienie podświetlania ekranu na auto?
Bo częste zmienianie poziomu podświetlania jest denerwujace, szczególnie gdy z rana wsiadam do auta a tu wyświetlacz tak ciemny ze nic nie widać. :-\
Da się jakoś ustawić ten automat żeby w dzień swiecił wyświetlacz prawie na max a po zmroku podświetlanie malało?

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2014, 11:11:02 am »
Raczej dałoby się tylko musiałbyś układ elektroniczny zaprojektować i zaprogramować no i podpiąć. Ale tak z dupy automatycznie?  :- pojecia Swoją drogą jak w końcu właścicielka mieszkania w którym mieszkam opróżni garaż(z kanałem ^^) będę mógł się w końcu zajmować Jagiem tak jak powinienem. Póki co mój kot marźnie pod chmurą.

kurak22

  • Gość
Odp: Brak podświetlenia monitora radia i skrzypiące macphersony
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2014, 13:53:18 pm »
Raczej dałoby się tylko musiałbyś układ elektroniczny zaprojektować i zaprogramować no i podpiąć. Ale tak z dupy automatycznie?  :- pojecia Swoją drogą jak w końcu właścicielka mieszkania w którym mieszkam opróżni garaż(z kanałem ^^) będę mógł się w końcu zajmować Jagiem tak jak powinienem. Póki co mój kot marźnie pod chmurą.
lepiej zapomnieć o temacie