Autor Wątek: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE  (Przeczytany 28480 razy)

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 05, 2014, 18:59:01 pm »
Ale ja Ci nic nie karze - to popierwsze , zapytalem grzecznie ale skoro tak jednoznacznie stwierdzasz iz masz racje to niepozostaje mi nic innego jak poddanie sie karze ktora za chwile mi wyznaczysz  :-cry

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 05, 2014, 19:07:39 pm »
wg vimeo klip bedzie gotowy za 40 min - czeka w kolejce na konwersje

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2014, 19:15:27 pm »
Spoko chetnie ogladne .
I jeszcze jedno kiedy wg.Ciebie te wewnetrzne swiatla sie zapalaja... Wlaczajac mijania wew. sie nie swieca  :- pojecia tylko po przelaczeniu na drogowe .. co raczej wskazuje iz wewnetrzne sa drogowymi wiec jak ma sie to do Twojego bixenonu na soczewce ?

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 05, 2014, 19:18:32 pm »
Nie wg mnie a ogolnie - wlaczaja sie przy uzyciu mrugniecia (gdy swiatla mijania sa wylaczone) oraz przy wlaczeniu drogowych - tak jak juz pisalem - jest to wina designu/oszczednisci. Polecam odlaczenie zarowek halogenowych i wyprobowanie.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 05, 2014, 19:37:37 pm »
Jesli to wina desing'u czy tez oszczednosci to ja juz nie mam pytan . Dzieki za uswiadomienie .

Robert tym filmikiem - dzieki za fatyge tylko mnie uswiadomiles ze jest tak jak pisze .
Zobacz najpierw miales komplet zarowek - soczewka czyli zarnik i led w wewnetrzych i kiedy przelaczyles na drogowe wiazka w soczewce nawet nie drgnela a jedynie zapalil sie led w wewnetrznej i ta sama reakcja przy wyjetym ledzie , snop swiatla z hida niezmmienny .
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 19:45:30 pm wysłana przez Malfoy »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 05, 2014, 23:40:10 pm »
Przeciez na filmiku wyraznie widac ze po wyjeciu leda i odpaleniu auta wlaczaja sie mijania a ja ciagne za wajche od drogowych i miga - przeslona w xenonie sie podnosi i opuszcza... moze nie widac tego zbyt dokladnie ale wystarczy sie przypatrzec ze snop swiatla sie zmiania

nie lubie jak ktos robi ze mnie glupka a  wyglada ze na sile starasz sie udowodnic ze masz racje... znam sie troche na mechanice i ogolnie na autach i wiem co mam w aucie...

Przy wmontowanym ledzie nie widac przez to ze kamera nie wychwytuje...
dla mnie EOT - proponuje sprawdzic organoleptycznie zamiast wciskac na sile swoje racje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 00:21:22 am wysłana przez rmazurek »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2014, 18:02:45 pm »
Nie wiem dlaczego tak sie unosisz - zreszta naprawde niepotrzebnie , ja je rozbieralem , Ty odlaczas zarowki i nakreciles film na ktorym jednoznacznie widac co i jak , niestety twierdzisz ze kamera tego nie uwidacznia , ok dyskutujmy dalej ...
Jak widzisz ja sie nie obrazam nie wmawiam Ci ze robisz ze mnie glupka i ze niby cos na sile mi wciskasz , po czym twierdzisz ze znasz sie i wiesz co masz i Twoja prawda jest jedyna  :-cry

Ja w podziece za Twoje zaangazowanie odnosnie nakrecenia filmiku , skontaktowalem sie z naszym Kolega z Forum ( nie chce pisac Kto to taki bo jesli bedzie mial mozliwosc i ochote to sie ujawni ) celem przegadania tematu bo wiesz ja nie jestem nieomylny i chetnie Ci pogratuluje jesli dowiem sie czegos o swiatlach w XF czego nie wiedzialem , ale do rzeczy przegadam z nim kwestie jak to nazwales oszczednosci i desing'u niestety zmarwie Cie Robert te reflektory sa przemyslane i bardzo drooogo kosztowaly.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 06, 2014, 19:20:47 pm »
Przeciez widac na filmiku co sie dzieje - chyba ze sie nie chce widziec...


Jaki zwiazek ma koszt lampy z cieciem kosztow jej produkcji?

Unosze sie bo wmawiasz mi cos co nie jest zgodne z prawda i sugerujesz ze wymyslam jakies niestworzone rzeczy. Dodatkowo sugerujesz ze narazilbym sie na jazde bez swiatel drogowych, - bo wiierz lub nie ale te ledy nie nadaja sie do swiecenia jako dlugie - sa zbyt slabe - w takim razie w jaki sposob przeszedlem MOT tydzien temu. Skoro tak jak twierdzisz masz xenony idz, odlacz zarowki halogenowe i poprostu sprawdz... Chyba ze twoja wiedza opoera sie na tym co widziales w aucie kolegi... Wtedy nie mam pytan.

co do oszczednisci - pracuje dla jlr osobiscie i wiem jak wygladaja procedury... Wyobraz sobie ze jesli produkujesz jeden rodzaj klosza do wszystkich typow lamp (roznia sie tylko np soczewka i "wnetrznosciami") to wlasnie w ten sposob oszczedza sie na produkcji...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

zazul_yo

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 06, 2014, 19:41:20 pm »
Iniestety nie wiem jakie sa tam zarowki bo u mnie takiego bajeru nie ma. Z lusterka zdejmuje sie obudowe ( ta w kolorze madwozia) uwaga bo latwo klipsy polamac. Ja myslalem zeby tam zamontowac projektory takie ja sa w xj z logo jaguara.
dzieki za odp, myslalem ze swiatelko spod bocznych lusterek jest standardem, mi swieci strasznie mizernie, dlatego pytam, powiedz mi jeszcze czy powymieniales te wszystkie zarowki z przodu bez sciagania reflektorow?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 19:50:28 pm wysłana przez zazul_yo »

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 06, 2014, 19:53:36 pm »
Robert znow pisza Twoje emocje i nerwy tylko po co ? Kreci Cie to ?
Nie wiem jak przeszedles MOT ja je rowniez przechodzilem juz w latach 2000  :-chyt choc nie powinienem , Twoj argument jest tak mocny jak .... Daruje sobie Ad Persona  :-thank

Oczywiscie Robert pisze i potwierdzam sytuacje w swoim aucie nie Kolegi , bo Kolega ma inne Jaguary ...
Co do daleszj Twojej argumentacji i Twoich powiazan z JLR w UK , jak Kolega zechce to Cie uswiadomi gdzie co i jak jest w Twojej firmie ... Ba nawet Ci wskaze osobe Projektanta ktory XF projektowal od zera poczawszy od przedniego zderzaka po tylna klape ... Ale juz sie nie chwalmy bo tak najzwyczajniej nie wypada  :-super

Niemniej jednak na dzien dzisiejszy nie dysponujesz agrumentami aby mnie przekonac , oczywiscie nie mowie ze nie ma takiej mozliwosci z taka stanowczoscia jaka Ty prezentujesz swoje stanowisko ,  troche inne podejscie mam do zycia , ale mam nadzieje iz kiedy przedstawie Ci swoje argumenty ktore to jednoznacznie udowodnia Ci inny stan rzeczywistosci niz Twoj grzecznie przynasz mi racje , ok ?

Ps. Robert pisz prosze jesli uzywasz zwrotow Ty , Twoja , Twoj itd z duzej litery to tylko swiadczy o kulturze osoby piszacej , tak samo jak pisanie imion  :-thank
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 19:59:36 pm wysłana przez Malfoy »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2014, 18:48:53 pm »
Na tym Tez nie widac?

 http://youtu.be/k9oEN2fWJHM

Nerwy? Emocje? :-hehe jak juz pisalem wczesniej - nie lubie jak ktos robi ze mnie glupka  :-nie

Btw nie wiem do kogo piszesz Robert ale ja takiego nie znam... zreszta nie przypominam sobie zebysmy byli po imieniu...

Pisze z telefonu takze nie zwracam uwagi na male wielkie litery...

Jak narazie nie podparles swoich wywodow zadnymi dowodami ja natomiast podalem kilka. Jesli miales "zalatwiany" mot -moge jedynie pogratulowac narazania siebie i innych na niebezpieczenstwo... L

projektanta xfa (jak i kazdego innego auta na swiecie) mozna znalezc nawet w wikipedii - ja z checia przyznam sie do bledu jesli jestes w stanie mi ten blad udowodnic, niestety jak narazie to ja przedstawilem dosc twarde dowody na to ze lampa w moim xfie to bixenon takze oczekuje ze rowniez przyznasz sie do bledu skoro mam racje. :-thank


dzieki za odp, myslalem ze swiatelko spod bocznych lusterek jest standardem, mi swieci strasznie mizernie, dlatego pytam, powiedz mi jeszcze czy powymieniales te wszystkie zarowki z przodu bez sciagania reflektorow?

Bez zdejmowania bedzie bardzo ciezko niestety... Chyba ze sie ma male dlonie, i chesz wymienic tylko halogeny - do lamp doswietlania zakretow bedzie Ci sie bardzo ciezko dostac, ja nie dalem tez rady wpiac diodowych postojowek, jednakze zdjecie lampy jest banalnie proste, jedyne co moge polecic to jakas spinka na rurke plynu do spryskiwaczy bo poprostu sie rozleje...

Co do lusterek to jakbys mial mozliwosc zrobienia fotki wtyczki/gniazdka/przewodow ktore odpowiadaja za to swiatlo ktore chcesz wymienic - bylbym bardzo wdzieczny. Mam juz ghost lighty ale chcialbym przygotowac sie merytorycznie do podlaczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2014, 19:05:37 pm wysłana przez rmazurek »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2014, 21:55:30 pm »
Rzeczwiscie masz racje Radosław przepraszam  :- pojecia
No na tym filmiku cos widac rzeczywiscie... Masz moze instrukcje obslugi XF ? Warto ja tez przesledzic .
PS. Pisanie z telefonu nie jest usprawiedliwieniem i ma sie nijak do kultury to tak na marginesie .

zazul_yo

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2014, 13:13:10 pm »
jak zabiore sie za lusterka to wrzuce jakies fotki, niestety nie jestem takim specjalista jak Wy Chlopaki i mam problem ze sciagnieciem przedniego panelu oswiatlajacego w podsufitce, czy jest moze jakis krotki filmik jak to zrobic, nie chce niczego polamac, reszte ledow wymienilem, slicznie bialo swieca:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2014, 13:17:12 pm wysłana przez zazul_yo »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Malfoy

  • Gość
Odp: Wymiana drogowych/przeciwmglowych H7 na LED CREE
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2014, 12:04:04 pm »
Radosław zgodnie z umową przyznaję Ci rację :-thank  XF ma bixenon w soczewce to co widziałem rozbierając reflektor przy soczewce to nie był system poziomowania tylko przesłona pomijam jej wsteczne zaawansowanie technologiczne ale rzeczywiście jest.
Pozostaje tylko jedno pytanie w jakim celu światła wewnętrzne ( przy grilu ) są z światłami drogowymi spięte ??