Autor Wątek: Problem z czujnikami ciśnienia  (Przeczytany 2425 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Problem z czujnikami ciśnienia
« dnia: Sierpień 02, 2017, 22:32:54 pm »
Od pewnego czasu mam problem z czujnikami ciśnienia w kołach. Otóż auto po uruchomieniu po dłuższym postoju (np. 24h) nie pokazuje żadnych problemów z czujnikami. Następnie jest spokój przez jakieś 20-30 km i następnie zaczynają się informacje o problemie z ciśnieniem w kolejnych kołach. Najczęściej zaczyna się od jednego, ale im dłuższą trasę się robi tym więcej kół sygnalizuje problem.

Na początku faktycznie próbowałem coś z tym zrobić, ale moje zaufanie do precyzji różnych manometrów jest dość ograniczone skoro pokazują różnice nawet 0,4 na tym samym kole. Tym bardziej, że pomiary raczej wskazywały na zbyt duże ciśnienie.

Mam pewną teorię, że sprawa ma jakiś związek z temperaturą, ponieważ w zimę nigdy problem nie występował i dostrzegam pewną korelację natężenia problemu i wzrostu temperatury, ale być może to autosugestia.

Tak czy siak problem jest dość irytujący, więc prośba o sugestie.

Mam koła R20 i opony 255 z przodu i 285 z tyłu.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2017, 19:18:03 pm »
Tym bardziej, że pomiary raczej wskazywały na zbyt duże ciśnienie.

Logiczne rozumowanie jest takie, że im wyższa temperatura zewnętrzna i dłuższa trasa, tym większa temperatura powietrza wewnątrz opony a co za tym idzie - ciśnienie tego powietrza. Więc... może po prostu MASZ ze wysokie ciśnienie w oponach???

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2017, 00:21:45 am »

Może faktycznie. Zatem może powinienem postawić pytanie, na jaką wartość ciśnienia wg manometru z kompresora na stacji powinienem napompować koła, aby było lepiej?

Dziś auto stało 8h na słońcu i po odpaleniu świeciły się *wszystkie* czujniki. I tak musiałem zatankować, więc podjechałem pod kompresor. Pomiary dały wartości z przedziału 2,1 - 2,4. Napompowałem wszystkie do równo 2,5 i wszystkie zgasły. Następnie ponownie zapaliły się (trzy) po około 20km.

Nie ma problemu, mogę sprawdzić różne wartości. Pytanie jakie wartości ciśnienia mogę traktować jako bezpieczne do testów?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 00:26:49 am wysłana przez MicGin »

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2017, 01:13:31 am »
Stosowne wartości są w instrukcji, chyba też na takiej naklejce na słupku przy drzwiach kierowcy.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:30:38 pm »
U mnie na 20 calowych felgach pokazuje 2.2 na przód i na tył.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2017, 10:57:33 am »
2.5 za duzo. Przy tych temperaturach momentalnie wzrasta cosnienie w oponie. Wzrost moze wyniesc nawet 0.3 bar takze juz masz 2.8 co czujnik wykrywa i wywala komunikat
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2017, 17:55:37 pm »
Posprawdzałem wszystkie koła i spuściłem powietrze tak, że we wszystkich kołach mam 2,25. Efekt bez zmian. Po około 20-30 km zapalają się czujniki. Jakieś pomysły?

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2017, 22:54:27 pm »
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że problem zdecydowanie nie zniknął i deterministycznie po przejechaniu jakiegoś tam odcinka po kolei wywala informację o problemach we wszystkich kołach. Ciśnienie w kołach jest ok, testowałem różne wartości z przedziału 2,0-2,4 i nie zauważyłem jakichś istotnych zmian zachowania w zależności od ciśnienia. Jedyne co mogę powiedzieć, że jak ciśnienie jest ponieważ 2 komunikat pokazuje się od razu.

Prośba o pomoc w diagnozowaniu problemu. Który element może być wadliwy i jak zacząć diagnozowanie? Wydaje mi się, że raczej jest mało prawdopodobne, aby wadliwe były same czujniki, bo jaka jest szansa, że siadły od razu wszystkie. Z drugiej strony co może być przyczyną takiego zachowania?

Offline HDJAG

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2017, 18:43:55 pm »
W moim XF4,2S/C 2008 wgrano nowy program do sterownika. Skuteczność 100%. Koszt w ASO w Bydgoszczy 150 zł.

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Problem z czujnikami ciśnienia
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2017, 14:27:54 pm »
potwierdzam trzeba zaktualizować sterownik modulu z poziomu komputera serwisowego
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8