Autor Wątek: stacyjka-chyba  (Przeczytany 5248 razy)

macho

  • Gość
stacyjka-chyba
« dnia: Marzec 19, 2009, 21:38:23 pm »
Ujechałem 2 kilometry i zgasiłem silnik. Więcej nie odpalił. Na pewno nie jest to wina akumulatora. Rozrusznik nawet nie kręci. Elektromagnes jest dobry. Na zwarcie odpalił. Coś pomiędzy elektromagnesem a stacyjką? albo jeszcze dalej

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 21:41:50 pm »
ale silnik zgazl sam czy ty zglasiles ? skad wiesz ze magnez jest dobry ? czasem lubi sie wyplatac,
lekkie stukienie malym mlotkiem pomaga. trzeba sprawdzic czy rozroznik dostaje prad jezeli mlotek
nie pomaga.

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 21:47:50 pm »
silnik zgasiłem sam. Rozrusznik działa . Dwie godziny szukał nasz stróż-z zawodu i z zamiłowania mechanik. Pozostaje coś pomiędzy elektromagnesem a akumulatorem

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2009, 21:51:54 pm »
Bezpieczniki sprawdzone. Co do skrzyni też mam sposoby .Jeśli nie zaświeci ci się lampka na P lub N to nie odpali. Klemy przeczyszczone, trzymają mocno i pewnie

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2009, 22:15:25 pm »
Dobrze jeżeli ucieka a nie zabiera się za coś na czym się nie zna i potem koszty i uszkodzenia są 10x takie jak były na początku
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 22:59:44 pm »
Pod SRS pasażera masz przekaźnik sterujący rozrusznikiem, zacznij od niego , bo najłatwiej się do niego dostać, a czesto pojawiają się zimne luty.
Potem sprawdź stacyjkę jeśli to nie pomoze wówczas czeka Ciebie zabawa z wiązką.
XJ40, XJSC , XJR

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2009, 05:18:42 am »
Dzięki, dzisiaj sprawdzimy :-thank

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2009, 15:12:41 pm »
Są trzy przekażniki. Który jest od rozrusznika?

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2009, 15:16:43 pm »
.. z niebieskim gniazdem - na obudowie jest na zielono opis.
XJ40, XJSC , XJR

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2009, 15:23:34 pm »
Jest po prawej stronie. W środku jest z czerwonym po lewej z żółtym. Swoją drogą od czego są dwa pozostałe?

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2009, 06:18:55 am »
 :-zly :-zly :-zly przekaźnik jest dobry. Ale ta stacyjka to masakra. Czy żeby do niej się dostać trzeba zdjąć kierownice razem z SRS? Zaraz pół samochodu rozbierzemy  :-zly :-zly :-zly

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2009, 15:21:13 pm »
obawiam się że mojego mechanika to przerasta. Według niego zepsuta jest sama stacyjka nie wysyła sygnału do przekaźnika. Raczej nie jest możliwe żeby któryś kabelek się przerwał. Po rozebraniu elementów skórzanych nie widać który kabelek odpowiada za sygnał do przekaźnika. Nie wiem czy logicznie rzecz ująłem, ja się na tym nie znam. Wiem tylko że jak w przekaźniku połączę dwie blaszki to samochód odpala

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2009, 17:07:26 pm »
Coś dokładniej mógłbym prosić? :-thank Jeśli dobrze rozumiem wystarczy wymiana samej kostki? Na końcu wkładu?  :-wstyd :-wstyd :-wstyd

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2009, 18:44:00 pm »
Jeśli ja mniej więcej rozumiem to mechanik powinien od razu zajarzyć :-thank :-thank :-thank

macho

  • Gość
Odp: stacyjka-chyba
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2009, 06:19:28 am »
Sprawa wygląda kiepsko. Pomiędzy stacyjką a przekaźnikiem jest chyba jakiś komputer, tak? Samochód odpala teraz normalnie ale nie wiem jak go naprawiliśmy. W międzyczasie zniknęły mi kierunkowskazy, przestał działać centralny zamek, znaleźliśmy przekaźnik od alarmu ale jakoś przerobiony (ktoś coś przy nim kiedyś grzebał). Gdy mieliśmy się już poddać odłączyłem klemę od akumulatora a po podłączeniu wszystko się naprawiło ?????? ?????? ??????