Autor Wątek: Słynny IDS  (Przeczytany 11519 razy)

Offline !ADi!

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Słynny IDS
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2015, 13:47:23 pm »
Dobrze...przyswoiłem wszystkie info...dzięki bardzo
Powiedzcie mi teraz jaki program i interfejs do JAGA 2002.5-> ewentualnie może mógłby ktoś podesłać mi link do jakiegoś takiego sprzętu (najlepiej kpl interfejs+program).

I oczywiście wszystkiego najlepszego na cały 2015 rok dla wszystkich forumowiczów (przepraszam admina...wiem, że to nie miejsce ale zaryzykuje:)
Pozdrawiam


Nie piszemy posta pod postem. Służy do tego opcja edytuj
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 15:30:20 pm wysłana przez RedOctober »

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Słynny IDS
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2015, 23:57:44 pm »
Sprzęty do 2005r są obsługiwane poprzez sdd i jlr potem po 2005 jest ids. Obydwa te interfejsy można kupić problemem jest soft. Do 2005r trzeba szukać DA-Vina po 2005r Mongoose. Obydwa działają i sprawdzają się nieźle a przynajmniej takie info znalazłem na angielskojęzycznych stronach. Chińskie podróbki działają całkiem sprawnie :D
Zmień dilera ;D
X'y (od 2003r na pewno, sytarszych nie miałem) normalnie robi i MongoosePro i IDS Oryginalny i IDS Clone (klon 1:1, nie na procku SONY). DaVina to interfejs J2534 (takie samo passthru device jak MongoosePro), ale niestety nie działa na tyle stabilnie co Mongoose (nie wiem dlaczego, nie wnikam).

SDD instalujesz hm... no właśnie, trzeba wiedzieć skąd ;). Do tego patch (inny do Mongoose inny do IDS/VCM). I musi działać, choć mi np. wywalał system.

Mongoose z softem do Jaga to syf ten co widziałem
Cdif2/3 to przy nim mistrz
Jeśli Mongoose z softem do Jaga to syf, to niestety w ASO na syfie wszystko robią. MongoosePro działa na SDD !!! To oryginalny soft,a  MongoosePro to tylko jeden z dopuszczonych interfejsów. A CDIF2/3, miałem 2 i dziękuję, wolę DS150E.

Offline Phoenix

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
Odp: Słynny IDS
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2017, 13:01:09 pm »
Witajcie
i ja odgrzebie ten temat bo juz sie pogubilem a drugi tydzien bezskutecznie probuje się połączyć z moim X-Type 2004 rok.
Kupilem Chinskiego Clona VCM II "Rotunda" przetestowalem kilka wersji oprogramowania IDS na zadna nie polaczyla sie samochodem, na kompie niby wszystko ok, interfejs przechodzi self checki itp.

Bardzo proszę wyjaśnijcie koledzy łopatologicznie, bo czytyjac ten wątek zagubulem się jak dziecko we mgle :P

Pytania ktore mnie trapią:

1. jaki interfejs bedzie się łączył z X-type przed 2005 czyli w moim wypadku 2004?
2. jakie oprogramowanie uzyć?
3. czy oprogramowanie jest scisle przypisane do interfejsu tj. czy do VCM II rotunda zadziala tylko IDS czy moze rowniez SDD a tylko kwestia ustawien/sterownikow/patcha? Bo jak rozumiem JLR jest tylko do Mongoosa?

info na necie jest sprzeczne jedni pisza że IDS z interfacem VCM II Rotunda działa od 1999r, Wy piszecie że nie, tylko po 2005 i że Mongoose bedzie dzialal a na interfacech Mongoose znalazlem info że land rovery od 1999 a jaguary od 2005. wiec ja juz nie wiem :'(

pozdrawiam

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: Słynny IDS
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2017, 20:14:15 pm »
Witam przyłącze się do tematu wpadł mi w ręce vcm 2 rotunda i tak jak kolega wyżej napisał są sprzeczne informacje czy tym interfejsem można coś zdziałać w s-type 2003 ewentualnie jakiego programu użyć .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift