Autor Wątek: [X308] składane lusterka  (Przeczytany 2337 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
[X308] składane lusterka
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 19:54:45 pm »
Mam w aucie składane elektrycznie lusterka. niestety wczoraj jedno przestało się składać, słychać było chrobotanie, dziś próbowałem rozruszać to lusterko, zaczęło się nawet składać i otwierać ale w pewnym momencie oba stały się nieruchome.

Same wkłady działają bez zarzutu, jest może jakaś opcja aby zresetować tą funkcję ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

tomek1212

  • Gość
Odp: [X308] składane lusterka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2014, 21:25:35 pm »
W x300 rozbierałem oba te mechanizmy bo miały luzy, w x308 sa chyba takie same lusterka. W każdym razie ręczne składanie im może zaszkodzić. Od dołu w lustrze jest coś w rodzaju czujnika położenia i to on może powodować że lusterka nie chcą się składać.  Spróbuj ręcznie je na przykład złożyć i zobacz czy z przycisku się rozłożą.
Tam w środku są dość delikatne przekładnie planetarne, ale nic im sie nie stanie. Przy ręcznym składaniu ten element lusterka nie pracuje.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: [X308] składane lusterka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2014, 21:17:04 pm »
Po rozebraniu lusterek na silniczkach są dwie diody. Zrób zdjęcie, zapamiętaj układ diody. Kup w sklepie elektronicznym diodę Zenera, podobnej wielkości, przylutuj we właściwy sposób i powinno działać.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [X308] składane lusterka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2014, 18:45:51 pm »
Na razie wiem, że coś się dzieje bo pali bezpiecznik, jutro z tym powalczę.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [X308] składane lusterka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2014, 15:37:22 pm »
Na razie wiem, że coś się dzieje bo pali bezpiecznik, jutro z tym powalczę.

Przyczyną było uszkodzone lewe lusterko, chyba przekładnie się zużyły i dlatego paliło bezpieczniki.

Na szczęście miałem używkę, zamieniłem lusterka, wstawiłem przy okazji wkład lusterka fotochromatyczny i zamieniłem dekielek chromowany, i teraz mam tak jak fabryka to zrobiła, w końcu lusterka zewnętrzne w pełnej opcji, składane fotochromy.

A tak przy okazji czy można dokupić, plastikowy element łączący wkład lusterka z silniczkiem ? Bo moje nie są w najlepszym stanie. 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.