Autor Wątek: ratunku- automat nie daje sie włączyć  (Przeczytany 18158 razy)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
ratunku- automat nie daje sie włączyć
« dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:28:13 am »
Jaguar S-type, 3.0 benzyna, automat, po lifcie, 2002 r. Chłopaki pomocy. Schodzę do garażu wsiadam do samochodu i odpalam auto. Po odpaleniu nie daje się przesunąć dźwignia automatycznej skrzyni biegów. Miga literka P i nic nie można zrobić. Nie daje sie równiez zwolnić hamulec ręczny albo zwalnia sie rzadko lub sie potem nie włącza. Przy ruszaniu dźwigni elektrycznej hamulca ręcznego zapala sie kontrolka rezerwy, jak w drugą strone to gaśnie. Myślałem, że to może kwestia naładowania akumulatora. Naładowałem go i nadal nic. Może jakieś pomysły. Auto jeżdziło normalnie a tu nagle zonk

Darek

  • Gość
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2014, 12:43:41 pm »
Jest blokada wybieraka automatycznej skrzyni biegów, taki elektromagnes. Podłączyłeś OBD?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2014, 19:33:47 pm »
Nie podłączyłem bo samochód stoi w garażu a ja nie mam programu serwisowego

cziff

  • Gość
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2014, 21:04:17 pm »
jak naciskasz pedał hamulca to słychać klikniecie blokadę?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2014, 21:50:35 pm »
nic nie słychać. nie odblokowuje

Robert Kielce

  • Gość
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2014, 17:30:22 pm »
świecą światła stop?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2014, 22:29:43 pm »
stop działa. tam jest drugi włącznik, który wygląda na to, że też jest dobry

A gzie znajduje się sterownik skrzyni i jak wygląda? Czy żeby odblokować hamulec ręczny trzeba wcisnąć hamulec nożny? U mnie tylko tak można to zrobić

Może podzielę sie obserwacjami z dnia dzisiejszego. Niestety nie pomogło wcześniej ruszanie samochodu na zwolnionym hamulcu i podniesienie jednego koła. Odblokowanie skrzyni jest bardzo proste. Mówię o odblokowaniu mechanicznym. po zdjeciu ozdobnej osłony tzw. drewienka widoczna jest kaseta zmiany biegów. Z prawej jej strony jest duża szczelina przez którą widać wnętrze. Mniej więcej po srodku kasety w głebi widać cewke elektromagnesu- u mnie jest biała. Na jej końcu widać trzpień jakby z haczykiem. Wystarczy ten trzpień srubokrętem przesunąć w tył i dzwignia się odblokowuje. Niestety nie zmienia to faktu, że elektromagnes nie działa i nie wiadomo dlaczego. Awaria w sterowaniu. Może jakiś przekaźnik tylko, który? 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2014, 23:32:06 pm wysłana przez Choina »

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2014, 13:32:29 pm »
Czesc, mam problem z linka skrzyni i musze rozebrac oslone lewarka,widze ze masz doswiadczenie z jej demontazem.Mozesz opisac jakie zaczaczepy i w jaki sposob  zdjales te oslone
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2014, 18:19:24 pm »
Cały ozdobny panel jest aluminiowy a od góry drewienko lub jego imitacja (raczej chyba tak). wystarczy palcami u dołu go lekko podważyć wsunąć palce troszke wgłąb i szarpnąć do góry. Jest on tylko wsuwany w zaczepy. Nic nie można uszkodzić

Oczywiście demontaż ozdobnego panelu wybieraka biegów dotyczy modelu po lifcie

Może ciąg dalszy przygody z blokadą wybieraka biegów. Sprawdzone wszystkie przekaźniki i bezpieczniki pod maską. To nie to. Do elektromagnesu idzie kabelek od wiązki znajdującej się z lewej strony. Kabelek w czarnej izolacji idzie sobie samotnie ku tyłowi. W tej izolacji kabelek czerwony i czarny. Czerwony to stały plus na cewke elektromagnesu po przekręceniu stacyjki. czarny to minus po wciśnięciu pedału hamulca. Zapewne przez coś tam jeszcze przechodzi- pewnie jakiś moduł ale to nie istotne. W celu wyeliminowania ciągłego przesuwania śrubokrętem trzpienia elektromagnesu wystarczy póki co przeciąć kawałek czarnej izolacji kabelka biegnącego do elektromagnesu, odizolować kawałek czarnego przewodu i przylutować kabelek, który po przekreceniu stacyjki wystarczy przytknąć ozdobnej chromowanej części zewnetrznego ozdobnego panelu wybieraka skrzyni biegów i hamulca ręcznego i pięknie elektromagnes działa i odblokowuje Dźwignię. Oczywiście można zamontować mikrowłącznik i wówczas bedzie wygoda i chyba tak zrobię na stałe.

a może ktoś ma polski opis bezpieczników i przekaźników. Będę wdzięczny
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2014, 23:30:00 pm wysłana przez Choina »

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2014, 19:06:42 pm »
Serdeczne dzięki,w sobote moze znajde czas i zabieram sie za robote.Pozdrawiam
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2014, 22:53:55 pm »
Ale chyba będziesz musiał zdemontować cały tunel

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2014, 09:24:13 am »
Niestety masz racje, zostalem zmuszony do pracy. Automat stanął na  R  i ani drgnie kontrolka (światelko) pomimo ruchow lewarka.Zaznaczam, że nie wyświetla mi  żadnego bledu skrzyni,tak tez sądze że jest to sprawa czysto mechaniczna
Pozdrawiam
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline mirekbar

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:44:38 pm »
Jestem już po akcji demontażu  calego tunela.Moja desperacja po tym jak linka padla w iinej dzielnicy miasta siegnela zenitu i postanowilem zaryzykować iść na czuja.
Krok po kroku, aby nic nie zniszczyć i dzialać bez stresu moze komuś się przyda:
1.tak jak opisal grzechch, ozdobny panel(aluminiowy pokryty fornirem),zchodzi bez problemu
2.Odkręcamy 2 male czarne srubki umieszczone po przekątnej w podlokietniku.
3.Wyciągamy aksamitny schowek,odlanczając telefon, zapalniczkę.
4.Wyciągamy ozdobną  skoropodobną oslonę, ktora  biegnie aż  wokoło panela -konsoli,jest montowana na wcisk bez żadnych śrubek
5  Odkręcamy podlokietnik ktory montowany jest na 2bialych śrubach i wysowamy go z zabezpieczeń
6 Teraz  demontaż tylnego nawiewu  wraz z całą ścianką.Mi się udalo  i  z dużą silą pociągnolem za  schowek poniżej kratki  i  caly element sie wysunąl  nie ma zatrzasków tylko metalowe spinki
7  Po demontazu tylnego nawiewu  pokazaly sie 2 nakrętki, po odkręceniu  caly tunel byl ruchomy
8Teraz  bezpiecznie można wysunąć plastikowe boczne panele  z metalowej konstrukcji
Finito!!
Mam nadzieje  ze przyda sie moje doświadczenie pozdrowienia dla wszystkich kociarzy
ps. przy okazji mam mozliwość dokladnego umycia  tunela  :-tylko :P
Mirek  :-):-):-)   S-Type 3,0    2002r:-):-):-):-)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2014, 00:09:00 am »
A może ktoś wróci do mojego problemu.
1. Gdzie jest sterownik skrzyni odblokowujacy dżwignię?
2. polski opis bezpieczników i przekaźników?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: ratunku- automat nie daje sie włączyć
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2014, 19:21:54 pm »
Co jest chłopaki, żadnych pomysłów. Nikt też nie przetłumaczył opisu bezpieczników?