Autor Wątek: Engine coolant low - 2.7d  (Przeczytany 1717 razy)

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Engine coolant low - 2.7d
« dnia: Styczeń 10, 2017, 17:32:52 pm »
Witam, czy znajdzie się tutaj ktoś uprzejmy kto wytłumaczy mi czemu tak z minute po odpaleniu zimnego silnika (gdzie od gaszenia go mija cała noc lub kilka godzin przy temperaturze na zewnątrz od  -15 do około -8) zapala się na od kilku do kilkunastu sekund czerwona kontrolka z napisem "engine coolant low", która według instrukcji mówi o tym, iż temperatura silnika jest zbyt wysoka. Jakim cudem jest to możliwe? Ktoś umie to wytłumaczyć?

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2017, 17:35:00 pm »
Mało płynu chłodzącego

Offline Hawai

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2017, 17:36:57 pm »
Czyli mam na stacji dokupić płyn chłodzący i dolać? Ktoś powie jaki dokładnie doradzacie czy coś?

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2017, 17:40:10 pm »
Jak nie wiesz jaki masz zalany to poproś na stacji o płyn który można mieszać z innymi. Dolej do zbiorniczka tylko nie pod korek :D Zobaczysz tam napis MAX.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2017, 10:15:08 am »
Posiadam co prawda inny silnik ale mam podobny objaw. Wymieniałem po zakupie samochodu ( a mam go może z trzy tygodnie)  termostat, a co za tym idzie zalałem nowym płynem chłodzącym. Silnik odpowietrzony temperatura jak należy. Ale po np nagłym dodaniu gazu i bardziej dynamicznym wyprzedzaniu po chwili tak samo pojawia się ten komunikat. Sprawdzałem poziom płynu w zbiorniczku i jest ok. Możliwe by czujnik bzdury pokazywał ? a może jest brudny ? Szczerze powiedziawszy sam nie wiem co o tym myśleć.
Komunikat znika jeśli prędkość auta spadnie poniżej 80 kmh.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2017, 21:21:22 pm »
A przy niższych prędkościach ale przy butowaniu też wyskakuje?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline wlad-c

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Engine coolant low - 2.7d
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2017, 18:25:03 pm »
Witam.Miałem podobnie i trochę się namęczyłem aby aby komunikat zniknął.A przyczyna jest prozaiczna.Za niska gęstość plynu i przy szybszej jeżdzie lub po garbie bardziej buja autem i pływak przy ''żadkim''płynie schodzi za nisko i wtedy czujnik który jest stały i suchy dostaje fałszywy sygnał.U mnie był niby zalany koncentrat a jak go zmierzyłem to był na -20 stopni.Po wymianie płynu miałem - 30 stopni (bo częściowo stary został) i działał dobrze ale bardzo sporadycznie jeszcze się zapalał.Więc upuszczałem i dolewałem az uzyskałem -35 i po problemie.Nie jeżdzimy na płynie z instrukcji,tylko na tym co można kupić u nas od ręki.Trzeba pamiętać aby płyn który zalewamy nie reagował z gumą bo stwardnieją gumy elektrozaworu i nie będzie ogrzewania.A koszt nowego to 550 zł.Wiem bo wymieniałem.Więc jeśli nie oryginał to dobry inny.I nie mieszać kolorów,bo pomimo tego że są mieszalne to wytrącają się osady i o ile dla samego układu chłodzenia nie są grożne to w końcu nagrzewnica się zapcha.